Pracuj w Oponeo

Felgi do Suzuki Swift

Sprawdź rozmiar felg do Suzuki Swift i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Suzuki

Swift

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Suzuki Swift

Premiera auta Suzuki Swift miała miejsce w 1983 roku. To samochód miejski, którego druga generacja produkowana była, w latach 1989-1996, trzecia w okresie 1996-2004, a czwarta w przedziale 2004-2010. Auto dostępne było w różnych wersjach nadwozia – hatchback, sedan, a nawet kabriolet. Kierowcy mieli możliwość wyboru spośród modeli wyposażonych w skrzynie biegów manualne lub automatyczne. Projektanci na bieżąco śledzili aktualne trendy, dzięki czemu każda kolejna wersja wyglądała znacznie nowocześniej, jednak szczególny przełom w linii nadwozia widoczny był od czwartej generacji.

Felgi – Suzuki Swift

W samochodzie mocowane są zarówno obręcze stalowe, jak i felgi aluminiowe. Suzuki Swift może być wyposażony w modele w różnych rozmiarach, zależnie od generacji, dlatego przed zakupem nowego kompletu należy koniecznie zapoznać się z wytycznymi przekazanymi przez producenta pojazdu np. w instrukcji. Najważniejsze parametry, które trzeba sprawdzić, to średnica, szerokość, rozstaw śrub i ET.

  • Suzuki Swift – średnica felg

Średnica to ważny parametr, który należy sprawdzić zarówno kupując obręcze aluminiowe, jak i felgi stalowe. Suzuki Swift II generacji może być wyposażone w modele 14", 15", 16", 17" oraz 18". W III i IV odsłonie dostępny jest natomiast zakres od 15" do 18".

  • Suzuki Swift – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w Suzuki Swift II, III oraz IV to 4x100. Pierwsza część dotyczy liczby śrub montażowych, odpowiedzialnych za przymocowanie felgi do osi. Druga określa średnicę okręgu, na jakim rozstawiono otwory.

  • Szerokość felg do Suzuki Swift

Szerokość felg w dużej mierze zależna jest od średnicy obręczy. W Suzuki Swift II może ona wynosić od 5" do 7", natomiast w III i IV generacji od 5,5" do 7".

  • Felgi Suzuki Swift – rozmiar ET

Wartość ET wpływa na to, jak głęboko w nadkolu będzie osadzona felga. Znajomość tego parametru pozwoli wybrać model, który nie będzie wystawał poza obrys auta. W samochodach Suzuki Swift II, III i IV generacji obowiązuje zakres od ET 35 do ET 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Suzuki Swift