Pracuj w Oponeo

Felgi do Suzuki Ignis

Sprawdź rozmiar felg do Suzuki Ignis i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Suzuki

Ignis

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Suzuki Ignis

Suzuki Ignis to jeden z najmniejszych crossoverów dostępnych na rynku. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że świetnie radzi sobie w miejskiej przestrzeni, a duży prześwit i napęd na 4 koła (w wybranych wersjach) czynią go praktycznym pojazdem terenowym. Konstrukcja pojawiła się na rynku w 2000 roku. Od 2003 do 2011 dostępna była jej druga generacja. Produkcja trzeciej odsłony tego modelu ruszyła w 2016 roku.

Oryginalne felgi Suzuki Ignis

Pierwsze dwie generacje modelu Suzuki Ignis wyposażane były standardowo w obręcze o średnicy 14 cali. W trzeciej odsłonie tego modelu producent oferuje felgi stalowe 15-calowe lub konstrukcje 16-calowe ze stopów aluminium.

Jak wybrać felgi do Suzuki Ignis: rozstaw śrub, wymiary, parametr ET

Poszukując felg do auta, zwracamy uwagę na średnicę i szerokość — producenci aut umożliwiają zwykle montaż obręczy w różnych rozmiarach. Inne ważne parametry, które należy uwzględnić to parametr ET, od którego zależy głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, a także liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Suzuki Ignis?

W egzemplarzach pierwszej i drugiej generacji Suzuki Ignis możemy zamocować obręcze o średnicy od 14 cali do 17 cali. W trzeciej odsłonie tego modelu rozmiar felg się zwiększył - dopuszczalne średnice to 15 cali, 16 cali, 17 cali i 18 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Suzuki Ignis?

Niezależnie od generacji i wersji modelu Suzuki Ignis, rozstaw śrub montażowych, na których instalowane są felgi, jest taki sam i wynosi 100 mm. Koła mocuje się na 4 śruby. Poszukując nowych felg, wybierz te o rozstawie 4x100 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Suzuki Ignis?

Najwęższe felgi w Suzuki Ignis mogą mieć 5,5 cala w konstrukcjach pierwszej i drugiej generacji oraz 5 cali w wersji trzeciej. Największa szerokość (właściwa dla felg o średnicy 17”) to 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felg Suzuki Ignis?

Pierwsza generacja Suzuki Ignis miała parametr ten wynoszący od ET 35 do ET 45 mm, druga od ET 30 do ET45 mm, a w trzeciej określono go w przedziale od ET 35 do ET40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Suzuki Ignis

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Suzuki Ignis

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Suzuki Ignis najczęściej wybierają: