Pracuj w Oponeo

Felgi do Suzuki SX4

Sprawdź rozmiar felg do Suzuki SX4 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Suzuki

SX4

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Suzuki SX4

Suzuki Sx4 zaprojektowany został we współpracy z włoską marką Fiat. To osobowy crossover, którego premiera miała miejsce w 2006 roku. Model dostępny był zarówno w wersji 4-drzwiowego sedana, jak i 5-drzwiowego crossovera. Miało to również przełożenie na napęd – do dyspozycji kierowców były wersje z napędzaną jedynie przednią osią, jak i 4x4. Ciekawostkę stanowiła wersja WRC Limited Edition, która stylizowana była na auto wyścigowe, nie oferowała jednak lepszych osiągów ani mocniejszego silnika.

Felgi – Suzuki Sx4

Oryginalne felgi aluminiowe do Suzuki Sx4 występowały w różnych wersjach. W niektórych były to standardowe, srebrne alufelgi o pięcioramiennym wzorze, a w wersji WRC zamocowano obręcze aluminiowe o białej barwie. Dlatego przed zakupem nowego kompletu, koniecznie sprawdź, jakie ET, szerokość, średnica oraz rozstaw śrub zaleca producent do posiadanego przez Ciebie wariantu pojazdu.

  • Średnica felg w Suzuki Sx4

W Suzuki Sx4 felgi stalowe oraz aluminiowe mogą mieć taką samą średnicę zarówno w I, jak i w II generacji pojazdu. Dostępne rozmiary to 15”, 16”, 17”, 18”, 19” oraz 20”. Im większa średnica, tym bardziej obręcz wpływa na wygląd samochodu,

  • Suzuki Sx4 – rozstaw śrub

Rozstaw śrub to parametr, który składa się z dwóch członów. Pierwszy, o mniejszej wartości oznacza liczbę śrub montażowych. Drugi określa natomiast średnicę okręgu, na jakim je rozstawiono. W Suzuki Sx4 I i II generacji obwiązuje standard 5x114,3 mm.

  • Szerokość felg w Suzuki Sx4

Felgi aluminiowe Suzuki Sx4, podobnie jak wersje stalowe, mają określoną szerokość. Zazwyczaj rośnie ona wraz ze średnicą danej obręczy. Producent zarówno w I, jak i w II generacji tego modelu dopuszcza zakres od 6” do 8,5”.

  • ET felgi w Suzuki Sx4

W Suzuki Sx4 felgi mogą mieć ET o wartości od ET 35 do ET 50 dla pierwszej generacji oraz od ET34 do ET 50 dla drugiej odsłony tego auta. Parametr ten wyrażany jest w milimetrach. Określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Suzuki SX4

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Suzuki SX4

Osoby jeżdżące autem Suzuki SX4 najczęściej wybierają: