Pracuj w Oponeo

Felgi do Subaru

Wybierz parametry swojego Subaru i dobierz odpowiednie felgi

Subaru

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Subaru

Japońska marka Subaru powstała w 1953 roku. Firma słynie z produkcji wysokiej klasy aut różnego typu. Wiele z nich ma sportowy charakter i dysponuje napędem na cztery koła. W ofercie są m.in. słynny sportowy sedan Impreza WRX, coupe BRZ, łączący cechy osobówki i auta terenowego Forester oraz średniej klasy limuzyna Legacy.

Subaru – felgi OEM i ich zamienniki

W autach Subaru mocuje się fabrycznie felgi o zróżnicowanych parametrach. Współcześnie standardem są obręcze aluminiowe w stylistyce dopasowanej do charakteru auta i linii nadwozia. Do jednego modelu producent oferuje zwykle kilka wzorów obręczy. Zamienniki oryginalnych felg do Subaru produkują takie marki jak ATS, RIAL, ANZIO, OZ i Borbet.

Jakie felgi pasują do Subaru?

Przy wyborze zamienników oryginalnych felg zwróćmy uwagę nie tylko na stylistykę, ale też rozmiary i inne parametry techniczne obręczy. Należy je dobrać zgodnie z wytycznymi producenta auta, by zachowało ono odpowiednie właściwości użytkowe. Ważne są: średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub w piastach.

  • Jaka średnica felgi do Subaru?

Dopuszczalna średnica felg w Subaru zależy od modelu i jego generacji. Zwykle jednak mieści się w przedziale od 15 cali do 20 cali. Przykładowo w piątej wersji Subaru Forester można instalować obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali, a w najnowszej odsłonie modelu Impreza – od 17 do 21 cali.

  • Rozstaw śrub – Subaru

W autach Subaru stosuje się różne rozstawy śrub w piastach. Najczęściej można spotkać się z układami 5x100 i 5x114,3.

  • Jaka szerokość felgi do Subaru?

Minimalne i maksymalne szerokości felg w samochodach Subaru zależą od modelu i jego generacji oraz są ściśle związane z wielkością i przeznaczeniem pojazdu. W większości aut tej marki sprawdzą się felgi o szerokościach 6,5 cala lub 7 cali. W niektórych maksymalna szerokość wynosi nawet 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w Subaru?

Różne modele aut Subaru mają odmienne wartości graniczne parametru ET, który określa dopuszczalną głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Zwykle mieszczą się w przedziale od ET 40 do ET 50.