Felgi do Subaru

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Subaru

Japońska marka Subaru od lat kojarzy się z niezawodnością. Choć jej udział w rynku samochodów nie jest duży, to prawie 70 lat doświadczeń firmy sprawia, że komfort i stabilność jazdy jej autami doceniana jest tak przez kierowców, jak i przez specjalistów. Nazwa „Subaru” oznacza plejady, co do koresponduje z gwiazdami w logo firmy.


Firma powstała w 1917 roku pod nazwą Nakajima Aircraft Company, a jej założycielem był inżynier lotnictwa Chikuhei Nakajima. Po trudnym okresie wojennym przedsiębiorstwo przemieniło się z Fuji Heavy Industries i dopiero wtedy zaczęło działać w dziedzinie motoryzacji. Już w 1953 roku zaprezentowano prototyp pierwszego samochodu (P-1), a rok później pokazano Subaru 1500. Popularność w Japonii przyniósł marce dopiero model 360 z 1958 roku, który produkowany był przez kolejne 12 lat.


W kolejnych latach fabryki opuszczały nowe samochody, jednak dopiero w 1971 nastąpił przełom. Debiutujący wówczas Subaru Leone posiadał napęd 4WD (czyli na dwie osie) i był pierwszym tego typu autem produkowanym masowo. Jego następcą jest dostępny od 1989 roku Subaru Legacy.


Jednym z najpopularniejszych i najbardziej rewolucyjnych okazał się model Subaru Impreza, który premierę miał w 1992 roku. Auto przez kilka lat z rzędu odnosiło sukcesy w rajdach, w tym w klasyfikacji konstruktorów, do czego przyczynił się turbodoładowany silnik. Dużym sukcesem okazał się również SUV Subaru Forester, którego pokazano w 1997 roku.


Obecnie marka należy do koncernu Subaru Corporation. W ostatnich latach znane modele przeszły face lifting, a ich linia została unowocześniona i odświeżona. Aktualnie japońscy konstruktorzy skupiają się na najnowocześniejszych technologiach, w tym na samochodach hybrydowych.


W autach Subaru sprawdzi się wiele modeli obręczy. W starszych modelach o klasycznej linii nieźle wyglądać będą felgi stalowe. Natomiast z najnowszymi modelami idealnie współgrać będą alufelgi o nowoczesnych i nieszablonowych wzorach.