Pracuj w Oponeo

Felgi do Subaru BRZ

Sprawdź rozmiar felg do Subaru BRZ i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Subaru

BRZ

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Subaru BRZ

Pierwszą wersję sportowego coupe Subaru BRZ produkowano w latach 2012-2020. Od 2021 roku w sprzedaży jest druga generacja. Skrót BRZ należy rozszyfrować jako „Boxer engine”, „Rear wheel drive” oraz „Zenith”. Auto było pierwszym tej klasy pojazdem marki Subaru od lat 80. i 90. XX wieku. Jego bliźniaczymi odsłonami są modele Toyota GT 86 oraz Scion FR-S.

Subaru BRZ – felgi oryginalne

W pierwszej wersji modelu Subaru BRZ instalowano zwykle felgi aluminiowe o średnicy 17 cali. Opcją były też obręcze 18-calowe. W autach drugiej generacji standardem są aluminiowe felgi 18-calowe.

Jakie felgi pasują do Subaru BRZ?

Felgi będą pasować do danego modelu auta tylko w sytuacji, gdy ich parametry będą zgodne z wytycznymi producenta pojazdu. Przy ich wyborze zwróćmy uwagę na rozmiary: średnicę i szerokość, głębokość osadzenia w nadkolu (ET), a także rozstaw śrub, za pomocą których koła przykręca się do piast.

  • Jaka średnica felgi do Subaru BRZ?

Producent modelu Subaru BRZ pierwszej generacji przewidział możliwość instalowania w aucie obręczy w rozmiarach od 16 do 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Subaru BRZ?

W Subaru BRZ pierwszej generacji koła instaluje się za pomocą 5 śrub, które rozlokowano na okręgu o średnicy 100 mm. W aucie sprawdzą się zatem obręcze z oznaczeniem 5x100.

  • Jaka szerokość felg do Subaru BRZ?

Do pierwszej wersji Subaru BRZ pasują felgi o szerokościach od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Subaru BRZ?

W przypadku Subaru BRZ pierwszej generacji dopuszczalna głębokość osadzenia obręczy jest wyznaczona w przedziale od ET 40 do ET 55.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Subaru BRZ

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Subaru BRZ