Pracuj w Oponeo

Felgi do Subaru Legacy

Sprawdź rozmiar felg do Subaru Legacy i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Subaru

Legacy

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Subaru Legacy

Subaru Legacy to komfortowy samochód osobowy klasy średniej, którego pierwsza wersja miała premierę w 1989 roku. Do tej pory powstało 7 generacji tego auta, choć dwie ostatnie nie znalazły się w ofercie marki na rynek europejski. Model dostępny jest w wersji sedan i kombi. Jego cechą charakterystyczną będzie zdecydowanie napęd na 4 koła.

Fabryczne felgi Subaru Legacy

Producent modelu Subaru Lagacy oferował to auto z felgami OEM w różnych rozmiarach i wzorach. Np. pierwsze wersje opuszczały fabrykę z obręczami 17- i 18-calowymi. W piątej generacji auta w ofercie były modele 16- i 19-calowe z aluminium.

Parametry felg do Subaru Legacy

Rozmiary (średnica i szerokość) liczba śrub oraz parametr ET – by felga pasowała do danego modelu i wersji auta, należy wziąć pod uwagę dane określone przez producenta w specyfikacji. Tylko wówczas samochód zachowa swoje właściwości użytkowe i zapewni bezpieczną jazdę.

  • Jaka jest średnica felg w Subaru Legacy?

W egzemplarzach drugiej generacji Subaru Legacy można zamocować felgi o średnicy 17-, 18- cali. Kolejna odsłona tego modelu pozwala na instalację wersji w rozmiarze od 15 do 18 cali. Do aut czwartej wersji pasują felgi o średnicy od 15 do 19 cali (niektóre warianty tylko 18” i 19”). W piątej generacji producent przewidział opcję montażu obręczy w rozmiarach od 16 do 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Subaru Legacy?

Wszystkie generacje modelu Subaru Legacy mają mocowanie felgi na 5 śrub. Rozstaw elementów to 100 mm (średnica okręgu, na którym znajdują się otwory), co oznacza standard 5x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Subaru Legacy?

Do Subaru Legacy można zainstalować obręcze o różnej szerokości. Im większa średnica felgi, tym jej szerokość może być większa. Np. 16- i 19-calowe obręcze do aut 5 generacji mogą mieć maksymalną szerokość 8,5 cali.

  • Jakie jest ET felg Subaru Legacy?

Parametr ET, który określa głębokość osadzenia felgi w nadkolu, zależy od generacji modelu Subaru Legacy. Np. w drugiej odsłonie wynosi między ET 35 a ET 50 mm, a w piątej między ET 35 a ET 55 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Subaru Legacy

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Subaru Legacy

Osoby jeżdżące autem Subaru Legacy najczęściej wybierają: