Pracuj w Oponeo

Felgi do Subaru Impreza

Sprawdź rozmiar felg do Subaru Impreza i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Subaru

Impreza

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Subaru Impreza

Subaru Impreza to samochód-legenda. Auto święciło triumfy na Rajdowych Mistrzostwach Świata, zdobyło też m.in. tytuł Samochodu Roku 2000. Pojazd jest przedstawicielem klasy kompaktowej (C) i występuje w kilku wersjach nadwozia, m.in. jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi. Dostępne jest również w usportowionych odmianach. Model wszedł do produkcji w 1992 roku. Do tej pory opracowano 6 generacji tego auta.

Fabryczne felgi Subaru Impreza

Subaru Impreza pierwszej generacji mogło być fabrycznie wyposażone w felgi stalowe lub aluminiowe w rozmiarach 14, 15 lub 16 cali. W drugiej wersji oferowano obręcze 16- i 17-calowe - wśród nich były charakterystyczne felgi w złotym kolorze. Trzecia i czwarta odsłona modelu opuszczały linie montażowe z obręczami o średnicy od 15 do 17 cali.

Subaru Impreza – felgi i ich parametry

Felgi do danego modelu auta powinny mieć wymiary zgodne ze specyfikacją producenta. Liczą się przede wszystkim średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Subaru Impreza?

Pierwsza odsłona Subaru Impreza może jeździć na felgach w rozmiarach od 13 cali do 16 cali. W wersji drugiej możliwy jest montaż obręczy o średnicy od 15 do 17 cali. Do aut trzeciej generacji pasują felgi o średnicach od 16 do 19 cali, a czwartej – od 17 cali do 21 cali.

  • Subaru Impreza – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w Subaru Impreza wynosi 5x100. Uwaga: niektóre warianty tego modelu drugiej i trzeciej generacji mają rozstaw 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Subaru Impreza?

Dopuszczalne szerokości felg do Subaru Impreza pierwszej generacji zostały określone w przedziale od 5 cali do 7 cali. W drugiej wersji jest to zakres od 5,5 cala do 8 cali. Trzecia i czwarta wersja pojazdu może jeździć na obręczach o szerokościach od 6 cali do 8 cali, a piąta – od 6,5 cala do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Subaru Impreza?

Dla wszystkich wersji Subaru Impreza maksymalna wartość parametru określającego głębokość osadzenia obręczy to ET 55. Minimalne ET jest różne dla poszczególnych generacji tego modelu i wynosi: ET 38 dla odsłony pierwszej, ET 37 dla drugiej, ET 35 dla trzeciej i czwartej oraz ET 40 dla piątej.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Subaru Impreza

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Subaru Impreza

Rozwiń

Zwiń