Pracuj w Oponeo

Felgi do Subaru Forester

Sprawdź rozmiar felg do Subaru Forester i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Subaru

Forester

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Subaru Forester

Subaru Forester miał premierę w 1997 roku. Od tego czasu na rynku pojawiło się pięć generacji. Pierwsze trzy wersje były przykładem umiejętnego połączenia cech kompaktowej osobówki (kombi) z terenowym SUV-em. Nowsze odsłony modelu bardziej przypominają współczesne crossovery. We wszystkich wariantach auto oferowane jest z napędem na cztery koła.

Oryginalne felgi Subaru Forester

Pierwsza wersja Subaru Forester była standardowo wyposażona w obręcze stalowe o średnicy 15 cali. Jako opcję oferowano też felgi aluminiowe 16-calowe. W drugiej, trzeciej i czwartej odsłonie oferta producenta obejmowała obręcze w rozmiarach od 16 do 18 cali.

Jakie felgi do Subaru Forester?

Dobór felg do auta nie musi się sprowadzać się do szukania obręczy o identycznych rozmiarach co fabryczne. Producent danego modelu zwykle dopuszcza możliwość instalacji felg o innej średnicy, szerokości i głębokości mocowania. Niezmienny pozostaje natomiast rozstaw śrub.  

  • Jaka średnica felgi do Subaru Forester?

W dwóch pierwszych odsłonach Subaru Forester można mocować felgi o średnicy od 15 do 18 cali. Do aut trzeciej generacji pasują także obręcze 19-calowe. W czwartej wersji modelu przewidziano opcję instalacji obręczy w rozmiarach od 16 do 19 cali, a w piątej – od 17 do 20 cali.

  • Subaru Forester – rozstaw śrub

Pierwsze cztery generacje Subaru Forester miały 5-śrubowe mocowania, których rozstaw wynosił 100 mm. W piątej odsłonie auta stosuje się dwa rozwiązania: 5x100 lub 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Subaru Forester?

Pierwsze trzy generacje Subaru Forester umożliwiały montaż najwęższych felg w rozmiarze 6 cali. Najszersze obręcze mogły mieć 8 cali (wersja pierwsza) lub 8,5 cala (wersje druga i trzecia). W czwartej i piątej odsłonie modelu najwęższa obręcz może mieć 7 cali, a najszersza odpowiednio 8 cali i 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Subaru Forester?

Parametr określający dopuszczalną głębokość mocowania obręczy w Subaru Forester jest taki sam dla wszystkich wersji tego modelu. Został określony w zakresie od ET 35 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Subaru Forester

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Subaru Forester

Osoby jeżdżące autem Subaru Forester najczęściej wybierają: