Kiedy zimową porą auto ma problem ze sprawnym ruszaniem oraz podjazdem pod górkę, oznacza to, że najprawdopodobniej aktualne użytkowane opony nie oferują najlepszych sezonowych właściwości. Aby uniknąć tego typu trudności, a przede wszystkim zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, warto zadbać o dobre zimówki. Prezentujemy nowości z segmentu średniego oraz ekonomicznego do samochodów dostawczych i osobowych na nadchodzącą zimę.

Producenci opon oferują również nieco tańsze modele dobrej jakości.

Opony z segmentu średniego i ekonomicznego popularne są w szczególności wśród kierowców, którym zależy na ogumieniu dobrej jakości, ale jednocześnie chcą nieco zaoszczędzić. Tego typu modele zazwyczaj nie bazują na innowacyjnych rozwiązaniach, jak klasa premium – choć nie jest to reguła, ale korzystają z nowoczesnych, sprawdzonych i wciąż rozwijanych technologii, które mają wpływ na większe bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Uwaga! 

Nowe, tanie opony są lepsze niż używane. Posiadając komplet z producencką gwarancją, można być pewnym zachowania odpowiednich właściwości i osiągów, co w trudnym sezonie zimowym jest szczególnie ważne. Opony używane nie tylko posiadają niższy bieżnik, co wiąże się z gorszymi parametrami oraz krótszą żywotnością, ale również mogą mieć ukryte defekty, stwarzające zagrożenie podczas jazdy.


Wybrane nowości na sezon zimowy 2019*

*Zestawienie prezentuje nowości katalogowe na sezon zimowy 2019. Modele w niektórych rozmiarach mogły debiutować wcześniej.


Hankook Winter i*cept LV RW12

Jako pierwszy prezentujemy model od koreańskiego producenta klasy średniej, który ma aspiracje, by już niedługo znaleźć się w gronie marek premium. Opona Hankook Winter i*cept LV RW12 przeznaczona jest do samochodów dostawczych, dlatego musiała zostać zaprojektowana w taki sposób, by sprostać codziennej pracy przy dużym obciążeniu i w zimowych warunkach. Za sprawą wzmocnionej konstrukcji można cieszyć się dobrymi właściwościami przez wiele kilometrów.

Model wyposażony został w asymetryczny bieżnik, który pozwala na dynamiczne poruszanie się przy zachowaniu stabilności samochodu. System rowków i lameli odpowiada natomiast za satysfakcjonujące osiągi na śniegu, błocie, a także podczas opadów deszczu.

Zalety Hankook Winter i*cept LV RW12:

- bardzo dobra przyczepność w warunkach zimowych,

- precyzyjne prowadzenie,

- odporność na  uszkodzenia mechaniczne.Firestone Vanhawk 2 Winter

Następnym modelem, który debiutuje w sezonie zimowym 2019/2020 jest Firestone VanHawk 2 Winter. Jest to przykład opony dostawczej ze średniego segmentu. Marka znajduje się pod skrzydłami największego producenta ogumienia na świecie – koncernu Bridgestone, co jest gwarancją zastosowania nowoczesnych technologii i składników wysokiej jakości.

Opona sprawnie porusza się po drogach, na których zalega śnieg lub warstwa lodu. Równie dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni, dzięki czemu maleje ryzyko wpadnięcia w poślizg spowodowany akwaplanacją. Obok parametrów oddziałujących na bezpieczeństwo podróżowania wymienić należy także te, mające wpływ na ekonomię użytkowania ogumienia. Wytrzymałość i długie przebiegi to z całą pewnością cechy niezbędne dla modeli wykorzystywanych w codziennej pracy.

Zalety Firestone Vanhawk 2 Winter:

- długa żywotność bieżnika,

- skrócona droga hamowania,

- zrównoważone osiągi.Neolin NeoWinter VAN

Trzecia propozycja dla posiadaczy samochodów dostawczych to Neolin NeoWinter Van. Tym razem jest to model klasy budżetowej, co oznacza, że łączy on w sobie niewygórowaną cenę i zadowalającą jakość.

Model przygotowano z myślą o zmiennym okresie zimowym, gdzie oprócz bardzo niskich temperatur i śniegu, doświadczyć też można pluchy i nieco łagodniejszej pogody. Bieżnik o pochylonych bokach oraz szerokich rowkach centralnych odprowadza spod opony płyny zmniejszające przyczepność, dzięki czemu kontakt koła z jezdnią zostaje zachowany, a auto nie zbacza z wyznaczonego kursu. Kiedy samochód jest dodatkowo obciążony, wzmocniona konstrukcja i barki poprawiają jego stabilność.

Zalety Neolin NeoWinter Van:

- przystosowanie do pracy przy dużych obciążeniach,

- ochrona przed niekontrolowanymi poślizgami,

- konkurencyjna cena.


Neolin NeoWinter

Pozostając w temacie marki Neolin, prezentujemy ekonomiczny model NeoWinter. Tym razem jest to produkt skierowany do posiadaczy samochodów osobowych, którzy bezpieczeństwo, własne oraz rodziny, stawiają na pierwszym miejscu, ale ich budżet jest ograniczony.

Budowa tej opony wykorzystuje elementy, które najlepiej sprawdzają się zimą. Jest to między innymi kierunkowa rzeźba bieżnika, niezastąpiona pod względem trakcji na mokrej oraz pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni. Kiedy warunki ulegną pogorszeniu, gęsta sieć lameli będzie wgryzać się w śnieg, utrzymując przyczepność samochodu.

Zalety Neolin NeoWinter:

- przystosowanie do pracy w niskich temperaturach,

- dobre właściwości na mokrej nawierzchni,

- zachowanie przyczepności na śniegu.


Nexen Winguard SnowG 3 WH21

Zestawienie naszych propozycji nowości na sezon 2019/2020 zamyka reprezentujący segment ekonomiczny Nexen Winguard SnowG 3 WH21, przeznaczony do samochodów osobowych. Model wyposażono w klasyczny bieżnik w kształcie litery V.


Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie „pół-rowków”, które polepszają osiągi na śniegu. W połączeniu z dwuwymiarowymi lamelkami sprawiają one, że opona jest odpowiednio sztywna oraz zachowuje kontrakt podłożem, a to podstawa bezpiecznej jazdy. Na mokrej nawierzchni natomiast, dużym wsparciem dla kierowców są zaokrąglane w strefie barkowej rowki, ułatwiające usuwanie wody.

Zalety Nexen Winguard SnowG 3 WH21:

- zrównoważone zimowe parametry,

- dobre osiągi na suchej nawierzchni,

- dopracowany wygląd.

 

Sprawdź także nowości klasy premium na nadchodzący sezon zimowy.