Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony całoroczne 14 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 14-calowych opon całorocznych

Imperial All Season Driver
4,4

7960 opinii

Od 141 szt.
Dębica Navigator 3
4,5

2149 opinii

Od 206 szt.
Nokian Tyres Seasonproof
4,6

1064 opinie

Od 331 szt.

Dla kogo opony wielosezonowe 14"?

Opony 14-calowe należą do najczęściej wybieranych przez polskich kierowców, a zwłaszcza przez posiadaczy samochodów miejskich i kompaktowych. W zależności od roku produkcji i generacji rozmiar opony 14 cali idealnie sprawdza się u właścicieli aut takich jak: VW Golf, Opel Corsa, Opel Vectra, Skoda Fabia, Ford Focus czy Honda Civic. Opony całoroczne 14” pozwalają na pewną i komfortową jazdę niezależnie od pory roku, bez konieczności wymiany ogumienia na sezonowe. Zimą można założyć na nie dodatkowo łańcuchy 14 cali.

Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie rozmiaru ogumienia do felgi. Zastosować można również zamienniki, które wpływają na osiągi pojazdu – muszą się one mieścić w zalecanych przez producenta wartościach. Przyjmuje się, że rozbieżność rozmiarów nie powinna przekraczać +1,5% lub -2%.

W każdym przedziale cenowym

Opony uniwersalne 14” różnią się swoimi parametrami, a co za tym idzie także ceną. Dostępne są zarówno produkty budżetowe, nieco droższe klasy średniej, jak i najdroższe, ale i oferujące najlepsze właściwości jezdne opony segmentu premium. Zazwyczaj koszty maleją wraz z rozmiarem. Prawidłowo dopasowane ogumienie nie tylko wpływa na prowadzenie się auta, ale przede wszystkim ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Opony źle dobrane do obręczy mogą być przyczyną wypadków. Jednak, aby ogumienie maksymalnie odpowiadało indywidualnym potrzebom kierowców, dopuszczalne jest montowanie dla tej samej felgi zamienników. W ich wyborze pomoże Ci nasz kalkulator zamienników, dzięki któremu unikniesz błędu.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1057 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej