Opony
całoroczne 14 cali

Kup opony wielosezonowe 14” i podróżuj bezpiecznie przez cały rok!

Najpopularniejsze rozmiary opon całorocznych 14 cali

Chętnie wybierane modele 14-calowych opon całorocznych

Nokian Tyres WeatherProof
5,4

1720 opinii

Od 269 szt.
Imperial Ecodriver 4S
5,0

424 opinie

Od szt.
Nexen N'Blue 4 Season
5,2

1300 opinii

Od 219 szt.

Dla kogo opony wielosezonowe 14"?

Opony 14-calowe należą do najczęściej wybieranych przez polskich kierowców, a zwłaszcza przez posiadaczy samochodów miejskich i kompaktowych. W zależności od roku produkcji i generacji rozmiar opony 14 cali idealnie sprawdza się u właścicieli aut takich jak: VW Golf, Opel Corsa, Opel Vectra, Skoda Fabia, Ford Focus czy Honda Civic. Opony całoroczne 14” pozwalają na pewną i komfortową jazdę niezależnie od pory roku, bez konieczności wymiany ogumienia na sezonowe. Zimą można założyć na nie dodatkowo łańcuchy 14 cali.

Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie rozmiaru ogumienia do felgi. Zastosować można również zamienniki, które wpływają na osiągi pojazdu – muszą się one mieścić w zalecanych przez producenta wartościach. Przyjmuje się, że rozbieżność rozmiarów nie powinna przekraczać +1,5% lub -2%.

W każdym przedziale cenowym

Opony uniwersalne 14” różnią się swoimi parametrami, a co za tym idzie także ceną. Dostępne są zarówno produkty budżetowe, nieco droższe klasy średniej, jak i najdroższe, ale i oferujące najlepsze właściwości jezdne opony segmentu premium. Zazwyczaj koszty maleją wraz z rozmiarem. Prawidłowo dopasowane ogumienie nie tylko wpływa na prowadzenie się auta, ale przede wszystkim ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Opony źle dobrane do obręczy mogą być przyczyną wypadków. Jednak, aby ogumienie maksymalnie odpowiadało indywidualnym potrzebom kierowców, dopuszczalne jest montowanie dla tej samej felgi zamienników. W ich wyborze pomoże Ci nasz kalkulator zamienników, dzięki któremu unikniesz błędu.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1150 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.