Menu
Motocykle Kawasaki

Marka Kawasaki od lat dostarcza wielkiej radości fanom motocykli, oferując bardzo nowoczesne modele, potwierdzające dominację japońską w branży. Jak wszystkie marki z Kraju Kwitnącej Wiśni, Kawasaki konstruuje maszyny zaawansowane technologicznie, ale również pełne finezyjnych pomysłów w zakresie szczegółowych rozwiązań. Dążąc do perfekcji, Kawasaki wykształciło swój własny styl oraz wypracowało specjalizację, którą są motocykle sportowe.

Przeglądając ofertę marki na jej stronie internetowej, można dostrzec, że większość modeli to przedstawiciele linii sportowych. Nie tylko ścigacze, ale także off-roady, motocrossy itp. Nie można też nie wspomnieć o maszynach innych niż motocykle, jak choćby skutery czy pojazdy czterokołowe. Czy te wszystkie pojazdy, wydawałoby się tak różne od siebie, mają ze sobą coś wspólnego?

Jak najbardziej. Kawasaki dba o to, aby nie tracić swojego stylu i aby był on widoczny w każdym produkcie opuszczającym fabryki firmy. Tak też się dzieje: bez względu na to, czy jako przykład weźmiemy modele serii Ninja z linii Supersport, lekkie KLX, smukłe Versys czy też sportowe „zetki”, da się zauważyć jedną rzecz. Otóż wszystkie te jednoślady odznaczają się subtelnymi, często zaokrąglonymi kształtami, podkreślającymi ich nowoczesny charakter. Podobnie jest ze wspomnianymi czterokołowcami. Tutaj także mamy do czynienia z subtelnością w każdym calu.

Jednocześnie też nie można nie dostrzec, że Kawasaki potrafi iść z duchem czasu. Niewątpliwie owe subtelne i zaokrąglone kształty wpisują się idealnie we współczesne trendy rządzące motoryzacją. Podobnie było w poprzednich epokach: dominujący w danym okresie styl miał bardzo wiele wspólnego ze stylem prezentowanym przez japońskiego potentata.

Jak przystało na markę z tradycjami, Kawasaki oferuje także gamę klasycznych modeli. Dumne cruisery z linii Vulcan to propozycja dla tych, którzy prawdziwego piękna upatrują w motocyklach z poprzednich dekad.

Kawasaki to marka wszechstronna, choć mająca swoją wąską specjalizację. Ten, na pierwszy rzut oka, paradoks można uznać za aspekt wynoszący firmę na szczyty popularności w branży motocyklowej.