Pracuj w Oponeo

Felgi do Peugeot

Wybierz parametry swojego Peugeot i dobierz odpowiednie felgi

Peugeot

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Peugeot

Marka Peugeot powstała w 1810 roku, a pierwszy automobil zaprezentowała w 1889 roku. Dzisiaj francuski koncern słynie z produkcji szerokiej gamy samochodów (i motocykli), które wyróżnia dopracowana stylistyka i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wśród nich są m.in. małe auta miejskie, rodzinne minivany, SUV-y, a także pojazdy dostawcze i ciężarowe. Najpopularniejsze są kompaktowe modele 208 i 308, limuzyny 607 i 508, SUV-y 2008, 3008 i 5008, a także dostawczy Partner.

Oryginalne felgi Peugeot

Marka Peugeot instaluje w swoich autach felgi z różnych materiałów i w rozmaitych wymiarach. Ich parametry zależą od modelu, generacji i wersji wyposażeniowej pojazdu. Dawniej standardem były obręcze stalowe, współcześnie samochody Peugeot najczęściej zjeżdżają z linii montażowych na felgach aluminiowych. W mniejszych autach zazwyczaj mocuje się obręcze w rozmiarach 15-17 cali, w większych od 16 do 19 cali.

Do samochodów marki Peugeot bez trudu można dobrać stalowe i aluminiowe obręcze różnych uznanych producentów, takich jak ANZIO, RIAL, DEZENT czy Speedline. W ich ofertach znajdują się modele o wzorach, kolorystyce i stylach wykończenia zbliżonych do obręczy OEM, a także felgi o oryginalnym designie, które świetnie nadają się do tuningu.

Jakie są rozmiary felg Peugeota?

Przy doborze zamienników oryginalnych felg do auta koniecznie uwzględnijmy dopuszczalne parametry obręczy wskazane przez producenta danego modelu. Ważna jest nie tylko średnica i szerokość, ale też zakres głębokości osadzenia obręczy (ET) oraz rozstaw śrub, za pomocą których koła są przykręcane do piast.

  • Jaka średnica felgi do Peugeota?

Do samochodów marki Peugeot pasują felgi o różnym zakresie średnic – rozmiar zależy od konkretnego modelu. Np. do Peugeota 208 można dopasować obręcze o średnicach od 15 do 17 cali. W dużym SUV-ie Peugeot 5008 sprawdzą się natomiast felgi o zakresie średnic od 17 do 20 cali.

Auta marki Peugeot mogą być wyposażone w piasty o różnych rozstawach śrub. Najpopularniejsze układy to 4x108, 5x108, 5x100, i 5x114,3. Parametr opisuje liczbę elementów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozstawione.

  • Rozstaw śrub Peugeot
  • Jak szerokość felg do Peugeota?

Dopuszczalna szerokość obręczy kół w autach marki Peugeot zależy od konkretnego modelu, ale ma ścisły związek z rozmiarem i przeznaczeniem auta. Najczęściej mieści się w przedziale od 5,5 cala do 8 cali.

  • Jakie jest ET felg w Peugeot?

W pojazdach marki Peugeot stosuje się różne głębokości osadzenia obręczy (ET) – zależy to od modelu i wersji auta. Najczęściej parametr ten obejmuje przedział od ET 15 do ET 50.