Felgi do Peugeot

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Peugeot

Przedsiębiorstwo Peugeot ma bardzo bogate, bo ponad dwustuletnie tradycje. Powstało w 1810 roku i początkowo zajmowało się wytwarzaniem dóbr takich jak: piły taśmowe, noże i młynki do kawy. W 1896 firma rozpoczęła produkcję rowerów, natomiast pierwszy samochód został stworzony w 1882 roku. Charakterystyczne logo marki – stojący na dwóch łapach lew, zostało zastrzeżone w 1858. Miało ono symbolizować cechy produkowanych przez Peugeota pił taśmowych, jednak nie zostało porzucone wraz ze zmianą asortymentu.


W 1890 roku Peugeot wypuścił na rynek pierwszy automobil z licencjonowanym silnikiem spalinowym Daimlera.


W trakcie I wojny światowej przedsiębiorstwo produkowało motocykle, samochody osobowe, ciężarówki oraz rowery na potrzeby francuskiej armii. Peugeot wytwarzał również czołgi, silniki do samolotów oraz bomby. Podczas II wojny światowej zakłady Peugeota zostały przejęte przez Niemców. Pierwszym samochodem marki wyprodukowanym po wojnie był Peugeot 203, auto stało się we Francji przebojem, niewysokie ceny eksploatacji oraz niezawodność uczyniły model 203 niezwykle popularnym autem. Sukces przełożył się również na eksport pojazdów do innych krajów.


W 1974 roku Peugeot kupił 30% udziałów w Citroënie, a po dwóch latach kolejne 60 procent. W transakcji uczestniczył również oponiarski koncern Michelin, który pozyskał 10% udziałów w Peugeocie. Powstała w ten sposób grupa PSA (Peugeot Société Anonyme).


Kolejnym przełomowym dla firmy momentem okazał się rok 1998, rozpoczęto wtedy produkcję modelu 206, czyli najlepiej sprzedającego się auta w historii Peugeota. Dotychczas sprzedano już ponad 6 milionów egzemplarzy tego auta.


W czerwcu 2008 roku wyprodukowano 50-milionowy samochód marki Peugeot. Obecnie firma posiada 24 zakłady produkcyjne na całym świecie.


Wkład Peugeota w rozwój motoryzacji jest trudny do pominięcia. Francuska marka była pierwszym producentem samochodów, który zaczął stosować gumowe koła. Początkowo były one w całości wykonane z gumy, z czasem zaczęto je wypełniać powietrzem.


Rozbudowany katalog dostępnych modeli francuskiego producenta sprawia, że dobór felg również daje ogrom możliwości. Dotyczy to rozmiarów, wzorów i kolorów zarówno obręczy stalowych, jak i alufelg.