Menu

Felgi do Peugeot Partner

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Peugeot Partner

Peugeot Partner to mały samochód dostawczy, który może pełnić także funkcję przestronnego auta osobowego. Obecny jest na rynku już od 1996 roku, początkowo jedynie jako trzydrzwiowa wersja dostawcza. Duże zainteresowanie przyciągnął jednak dopiero po wprowadzeniu do modelu tylnych, rozsuwanych drzwi, które rozpopularyzowały model w segmencie osobowym. Przestronna 5-osobowa kabina i pojemny bagażnik sprawiły, że model konkurował z czołowymi minivanami na rynku. Na przestrzeni ponad dekady produkcji, pierwsza generacja doczekała się różnych modyfikacji, od uterenowionej wersji XT-R, przez warianty z napędem 4x4 oraz wersję pick-up. Koncern PSA wydał także bliźniaczy model – Citroen Berlingo.


Druga generacja Peugeota Partnera niewiele miała wspólnego ze swoim poprzednikiem. Oparto ją o rozwiązania sprawdzone w Citroenie C4 Picasso oraz Peugeocie 308. Całkowicie przerobiono wygląd wnętrza, samochód stał się również większy i przestronniejszy. Produkowany był w dwóch odmianach: Partner Tepee jako osobowy minivan (7-osobowy) oraz Partner Furgon (dostawczy). Produkowana od 2008 roku generacja, wyróżniała się także bogatym wyposażeniem. W zależności od wybranego wariantu, dostępne były: dwustrefowa klimatyzacja, indywidualne fotele z tyłu i przodu, wbudowany system GPS czy zmieniona konsola.


Druga generacja modelu ponownie była w produkcji przez ponad dekadę. Trzecią zaprezentowano w trakcie motoryzacyjnych targów w Genewie w 2018 roku. Osobowa wersja otrzymała nową nazwę Rifter i dostępna jest w wersji pięcio- i siedmioosobowej. Kilka miesięcy później pojawiła się także opcja dostawcza pod standardową nazwą Partner, która wyróżniała się brakiem tylnej szyby oraz zredukowaną na koszt ładowności przestrzenią pasażerską.


Popularność wszystkich generacji Peugeota Partnera wynikała z jego unikalnej konstrukcji, zawieszonej miedzy minivanem a samochodem dostawczym. Tego typu auto wymaga również odpowiednio dobranych obręczy, dostępnych jest wiele opcji spośród felg aluminiowych oraz stalowych, które cechować będą się odpowiednią trwałością i atrakcyjnym wyglądem.