Pracuj w Oponeo

Felgi do Peugeot Expert

Sprawdź rozmiar felg do Peugeot Expert i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Peugeot

Expert

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Peugeot Expert

Peugeot Expert to średniej wielkości samochód dostawczy, który występuje też z wersji przystosowanej do przewozu osób. To wielofunkcyjne i praktyczne auto jest produkowane przez francuską markę od 1995 roku. W 2007 roku na rynek trafiła jego druga generacja, która w 2012 roku została odświeżona. Od 2016 roku dostępna jest trzecia wersja modelu (także z napędem elektrycznym).

Oryginalne felgi Peugeot Expert

Rozmiar, materiał wykonania i wzór felg instalowanych fabrycznie w modelu Peugeot Expert zależy od generacji oraz wersji pojazdu. Np. w drugiej odsłonie tego modelu auto wyposażano w konstrukcje 15-calowe lub 16-calowe. W najnowszych wersjach opcją są także felgi 17-calowe.

Jakie felgi do Peugeot Expert? Rozstaw śrub, wymiary i parametr ET

Producenci aut zwykle dopuszczają możliwość montażu w konkretnym modelu felg o różnych średnicach i szerokościach — opcjonalne wymiary znajdziemy w specyfikacji. Oprócz nich przy wyborze obręczy istotne są także rozstaw śrub montażowych i ich liczba, a także parametr ET.

  • Jaka jest średnica felg w Peugeot Expert?

Do pierwszej generacji modelu Peugeot Expert pasują felgi o średnicy 15 i 16 cali. W drugiej wersji (lata 2007-2016) można instalować wyłącznie konstrukcje 16-calowe, a w trzeciej także obręcze w rozmiarach 17 cali i 18 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Peugeot Expert?

Wszystkie wersje Peugeot Expert wyposażone są w 5-śrubowe mocowania kół. W pierwszej generacji punkty montażowe są rozstawione na okręgu o średnicy 98 mm (czyli wynosi 5x98 mm), a w dwóch kolejnych rozstaw wynosi 108 mm (tj. 5x108 mm).

  • Jaka jest szerokość felg w Peugeot Expert?

Dopuszczalna szerokość felg w Peugeot Expert zależy od ich średnicy oraz daty produkcji. W pierwszej i drugiej odsłonie modelu można instalować konstrukcje o szerokości od 6,5 cali do 7 cali. Do trzeciej wersji dopasujemy obręcze o szerokości od 7 cali do 8 cali.

  • Jakie jest ET felg Peugeot Expert

Parametr ET wskazuje umiejscowienie płaszczyzny montażowej felgi względem środka symetrii obręczy. W pierwszej wersji Peugeot Expert określono go w przedziale od ET 25 do ET37 mm, w drugiej od ET 35 do ET42 mm, a w trzeciej od ET 37 do ET48 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Peugeot Expert

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Peugeot Expert

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Peugeot Expert najczęściej wybierają: