Felgi do Peugeot 308

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Peugeot 308

Popularny kompakt z segmentu C – Peugeot 308 to auto, które zapoczątkowało rewolucję w polityce nazewnictwa kolejnych modeli marki. Klasyczna linia, dobrze zaprojektowane wnętrze i wiele opcji do wyboru sprawiło, że samochód zdobył uznanie wielu kierowców.

Pierwsza generacja modelu, produkowana w Europie w latach 2007-2013, oferowała szeroką gamę nadwozi: hatchback, sedan, kombi czy coupé cabrio. Również w kwestii silnika wybór był duży, a rozpiętość mocy maksymalnej pomiędzy poszczególnymi wersjami wynosiła od 95 do 200 KM. 308-ka wyróżniała się m.in. większą przestrzenią w kabinie dla pasażerów – w porównaniu do 207 oraz bardzo dobrymi wynikami testów NCAP.

W kolejnych latach auto przechodziło faceliftingi, a efekty prac projektantów szczególnie widoczne były na jego froncie. Nowe światła i odmieniony wlot powietrza to tylko część modyfikacji, których dokonywano szczególnie często, nawet po zmianie generacji. Z upływem czasu poszerzano także listę silników. Peugeot 308 drugiej generacji, który fabryki opuszcza od 2013 roku, przyniósł za sobą wiele kluczowych zmian. Zastosowano nową płytę podłogową EMP2, a w środku pojawił się m.in. ekran dotykowy, zastępujący występujące wcześniej pokrętła i przyciski. Nową odsłonę doceniono w konkursie na Europejski Samochód Roku – zwyciężyła w 2014 roku.

Oryginalne felgi do Peugeota 308 mogą całkowicie odmienić jego wygląd. Jest to też szybki sposób na jego metamorfozę, w czym na pewno pomogą obręcze aluminiowe. Peugeot 308 może się prezentować naprawdę stylowo – wszystko zależy od wyobraźni właściciela.