Pracuj w Oponeo

Felgi do Peugeot 407

Sprawdź rozmiar felg do Peugeot 407 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Peugeot

407

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Peugeot 407

Peugeot 407 to samochód osobowy z segmentu D, który miał premierę w 2004 roku. Jego produkcja zakończyła się osiem lat później. Był on dostępny w kilku wersjach – coupé, sedan oraz kombi. W sumie sprzedano go w ponad milionie sztuk. W 2011 roku zastąpiony został modelem oznaczonym liczbą 508.

Na oryginalnym wyposażeniu tego modelu montowano felgi nieprzelotowe, nazywane także bezprzelotowymi albo francuskimi. Charakterystyczny dla nich jest brak otworu centralnego. Ma to szczególne znaczenie podczas samego montażu lub wyważania – potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Ciekawostką jest też fakt, że felgi stalowe w Peugeocie 407 występowały tylko w przypadku średnicy 16".

Peugeot 407 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Jeżeli planujesz zakup felg do Peugeota 407, musisz mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale i aspekty techniczne. Tyczy się to zwłaszcza rozmiaru oraz parametrów, takich jak ET czy rozstaw śrub. Dzięki ich znajomości zyskasz pewność, że nowe obręcze uda się zamontować, a jazda na nich będzie bezpieczna.

  • Jaka jest średnica felg Peugeocie 407?
  • Felgi do Peugeota 407 mają średnicę nie mniejszą niż 16 cali. Największy rozmiar, montowany oryginalnie w tym aucie, to 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach do Peugeota 407?
  • W przypadku Peugeota 407 rozstaw śrub to 5x108. Oznacza to, że pięć otworów montażowych ułożonych jest równomiernie na okręgu o średnicy 108 milimetrów.

  • Jaka jest szerokość felg w Peugeocie 407?
  • W tym aucie szerokość felg mieści się w zakresie od 6,5" do 8,5".

  • Jakie jest ET felgi w Peugeocie 407?
  • Parametr ten wskazuje, jak głęboko w nadkolu schowane jest koło – inaczej, jak wyeksponowana jest felga. Peugeot 407 wyposażany jest w obręcze, których ET wynosi od 42 do 50 milimetrów.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Peugeot 407

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Peugeot 407