Pracuj w Oponeo

Felgi do Jeep

Wybierz parametry swojego Jeep i dobierz odpowiednie felgi

Jeep

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Jeep

Jeep to amerykańska marka specjalizująca się w produkcji aut terenowych o charakterystycznej linii nadwozia. Jej historia sięga II wojny światowej – pierwsze pojazdy tego producenta przeznaczone były do celów wojskowych. Dziś firma oferuje zarówno auta na trudne trasy offroadowe, jak i praktyczne SUV-y na szosę i do miasta. Wśród najpopularniejszych modeli są Wrangler, Renegade, Compass, Comander i Grand Cherokee.

Fabryczne felgi Jeep i ich zamienniki

W autach marki Jeep instalowane są różne typy felg. Wśród nich są obręcze stalowe i aluminiowe, w tym wzmocnione modele przeznaczone do jazdy terenowej oraz standardowe na szosę. Współcześnie felgi aluminiowe oferowane są w wielu wzorach i stylach wykończenia. Obręcze do aut Jeep znajdziemy też w ofercie innych producentów, m.in. RIAL, DOTZ, Ronal, Mille Miglia i ANZIO.

Jakie felgi pasują do Jeepa?

Trakcja, przyczepność i komfort jazdy zależą w dużym stopniu od parametrów felg w aucie. Dlatego obręcze kół powinny być zawsze dobrane zgodnie z wytycznymi producenta samochodu. Zwróćmy uwagę na dopuszczalną średnicę i szerokość, zakres ET, czyli głębokość osadzenia, a także liczbę i rozkład elementów montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Jeepa?

Ze względu na rozmiar, a także terenowe właściwości pojazdów marki Jeep, w tych autach mocuje się zwykle felgi o większych średnicach. Najczęściej jest to przedział od 16 do 20 cali (tak jest przykładowo w trzeciej wersji modelu Jeep Cherokee).

  • Jeep – rozstaw śrub

W autach marki Jeep stosuje się różne rozstawy śrub w piastach. Wśród najczęściej spotykanych kombinacji są układy 5x110, 5x127 i 5x114,3.

  • Jaka jest szerokość felgi w Jeepie?

W większości modeli Jeepa można zamocować felgi o szerokościach w zakresie od 6 cali do 8 cali. W niektórych wersjach maksymalna szerokość może być większa.

  • Jakie ET felgi do Jeepa?

Parametr ET określa różnicę między środkiem obręczy a płaszczyzną mocowania jej do piasty. Dopuszczalny zakres ET dla poszczególnych modeli Jeep jest różny. W niektórych przybiera nawet wartości ujemne. Jego maksymalna wartość nie przekracza zwykle ET 50.