Felgi do Jeep Patriot

Zmień model

Nie znaleziono auta

Podaj

2007 - 2016 (gen. I)

  • Jeep Patriot SUV I 2.0 D (140 KM)
  • Jeep Patriot SUV I 2.4 (170 KM)

Jeep Patriot

Jeep Patriot to kompaktowy SUV (segment C), który produkowany był w latach 2006-2017 (lifting w 2011 roku). Pojazd ma charakterystyczną kanciastą bryłę i umiarkowane właściwości terenowe. W ofercie amerykańskiej marki zajął miejsce między mniejszym Jeepem Cherokee, a usportowionym Jeepem Compasem. Następcą modelu jest Jeep Compas 2.

Oryginalne felgi Jeep Patriot

W Jeepie Patriot fabrycznie mocowano pięcioramienne felgi aluminiowe o średnicy 17 cali, ale w ofercie producenta znalazły się też obręcze 16-calowe ze stali i 18-calowe z aluminium. W wersjach z napędem na 4 koła stosowano felgi z bardziej wypukłym profilem.

Jakie felgi do Jeepa Patriot?

Przy wyborze felgi do auta trzeba uwzględnić parametry określone przez producenta pojazdu. Najważniejsze z nich to średnica i szerokość określone w calach, głębokość osadzenia obręczy (ET wyrażane w milimetrach), a także rozstaw śrub, który opisuje liczbę elementów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozlokowane.

  • Jaka średnica felgi do Jeepa Patriot?

W Jeepie Patriot można zamocować felgi o średnicach od 17 do 20 cali. Większe obręcze wymagają instalacji opon o niższym profilu.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Jeepie Patriot?

Do Jeepa Patriot pasują obręcze wyposażone w 5 punktów montażowych rozstawionych na okręgu o średnicy 114,3. Takie felgi mają oznaczenie 5x114,3.

  • Jaka jest szerokość felg do Jeepa Patriot?

W modelu Jeep Patriot dopuszczalna szerokość felg mieści się w zakresie od 6,5 cala do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi Jeepa Patriot?

Głębokość osadzenia obręczy w Jeepie Patriot jest zdefiniowana w przedziale od ET 30 do ET 42.