Pracuj w Oponeo

Felgi do Jeep Grand Cherokee

Sprawdź rozmiar felg do Jeep Grand Cherokee i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Jeep

Grand Cherokee

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee reprezentuje segment dużych luksusowych SUV-ów. W przypadku tego modelu można też mówić o świetnych właściwościach terenowych. Auto miało premierę w 1992 roku, a jego kolejne generacje wchodziły na rynek w latach 1998 (II), 2004 (III), 2010 (IV) i 2021 (V).

Fabryczne felgi Jeep Grand Cherokee

Pierwsza wersja Jeepa Grand Cherokee jeździła na felgach o średnicy 15 cali. W kolejnej odsłonie pojazdu mocowano obręcze 16- i 17-calowe z aluminium. W nowszych wersjach katalog dostępnych fabrycznie felg jest szerszy - w czwartej wersji oferowano obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali, w piątej może to być nawet 21 cali.

Jakie felgi do Jeepa Grand Cherokee?

By obręcz pasowała do auta, a pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i parametry bezpieczeństwa, wymiary felgi powinny być zgodne ze specyfikacją producenta samochodu. Najważniejsze są średnia, szerokość, parametr ET oraz liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg w Jeepie Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee drugiej generacji może jeździć na felgach 16-, 17-, 18- i 19-calowych. Do nowszych wersji pojazdu będą pasować obręcze o średnicy od 17 cali do 20 cali.

  • Rozstaw śrub Jeep Grand Cherokee

Felgi w Jeepie Grand Cherokee są mocowane na 5 śrub. Rozstaw dla Grand Cherokee wynosi 5x127.

  • Jaka szerokość felg w Jeepie Grand Cherokee?

Druga generacja Jeepa Grand Cherokee pozwala na mocowanie obręczy o szerokości od 7 cali do 8 cali. W trzeciej odsłonie zakres szerokości felg wynosi od 7,5 cala do 8,5 cala. W czwartej wersji pojazdu najwęższa felga może mieć 7,5 cala, a najszersza 9 cali.

  • Jakie ET felg do Jeepa Grand Cherokee?

Do Jeepa Grand Cherokee pasują m.in. felgi z ET 45 i ET 55. Do auta można też dobrać obręcze z innym ET: dla drugiej wersji tego modelu zakres wynosi od ET 43 do ET 50,8 mm, dla trzeciej od ET 45 do ET 50,8 mm, a dla czwartej od ET 40 do ET 55 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Jeep Grand Cherokee

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Jeep Grand Cherokee najczęściej wybierają: