Pracuj w Oponeo

Felgi do Jeep Cherokee

Sprawdź rozmiar felg do Jeep Cherokee i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Jeep

Cherokee

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee jest produkowany od 1974 roku. Ten kompaktowy SUV o dobrych właściwościach terenowych należy do najpopularniejszych aut w swojej klasie. Kolejne generacje pojazdu miały swoje premiery w latach 1984 (II), 2001 (III), 2008 (IV) i 2014 (V). Auto należy do segmentu premium.

Oryginalne felgi Jeepa Cherokee

Pierwsze dwie wersje modelu Jeep Cherokee były standardowo wyposażane w felgi stalowe o średnicy 15 cali (w pojazdach drugiej generacji obręcze aluminiowe oferowano jako opcję). W trzeciej odsłonie fabrycznie mocowano obręcze 16-calowe stalowe lub aluminiowe. Najnowsze wersje jeżdżą z felgami 17- i 18-calowymi.

Jakie felgi do Jeepa Cherokee? Rozmiary, ET, rozstaw śrub

Producenci aut zwykle uwzględniają możliwość instalacji w nich zestawów obręczy w kilku rozmiarach. Zakres dopuszczalnych średnic, szerokości i parametru ET jest określony w specyfikacji. By felga pasowała do auta, musi tez mieć odpowiednio dobrany rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg w Jeepie Cherokee?

Pierwsze dwie generacje Jeepa Cherokee mogą jeździć na felgach o średnicy 15 cali lub 16 cali. Do trzeciej wersji pojazdu pasują obręcze w rozmiarach od 16 cali do 20 cali, a do czwartej od 16 do 19 cali.

  • Rozstaw śrub Jeep Cherokee

Felgi w Jeepie Cherokee mocowane są na 5 śrub. Średnica okręgu, na którym rozmieszczone są śruby montażowe, jest jednakowa dla starszych wersji i jest to 5x127, natomiast nowsze generacje posiadają rozstaw 5x110.

  • Jaka jest szerokość felg w Jeepie Cherokee?

Najwęższe felgi do Jeepa Cherokee mogą mieć szerokość 6,5 cala. Szerokość maksymalna wynosi 7,5 cala dla egzemplarzy pierwszej generacji, 8 cali dla drugiej i trzeciej oraz 8,5 cala dla czwartej.

  • Jakie ET felg Jeep Cherokee?

ET, czyli parametr określający głębokość osadzenia felgi w nadkolu, w przypadku Jeepa Cherokee zależy od wersji pojazdu. Do aut pierwszej generacji pasują obręcze z ET od 20 do ET 30. W drugiej wersji tego modelu ET może być ujemne (ET -20), a jego maksymalna wartość to ET 41. W trzeciej odsłonie możliwy jest montaż felg z ET 30, ET 35, ET 40, ET 42 i ET 45, a w czwartej dochodzi ET 46.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Jeep Cherokee

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Jeep Cherokee

Osoby jeżdżące autem Jeep Cherokee najczęściej wybierają: