Pracuj w Oponeo

Felgi do Jeep Compass

Sprawdź rozmiar felg do Jeep Compass i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Jeep

Compass

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Jeep Compass

Jeep Compass to jedno z najmniejszych aut terenowych amerykańskiej marki. Ten kompaktowy SUV ma sportowy charakter. Opracowano go przede wszystkim do jazdy pod asfaltowych drogach. Jego podstawowa wersja ma napęd wyłącznie na przednie koła. Samochód produkowany jest od 2007 roku, a w roku 2017 premierę miała jego druga generacja.

Jeep Compass – felgi OEM

W standardowej wersji Jeep Compass producent instaluje srebrne felgi aluminiowe o średnicy 17 cali. Lepiej wyposażone modele opuszczają linie montażowe z obręczami 18-calowymi lub 19-calowymi w różnych wzorach i stylach wykończenia.

Felgi Jeep Compass: średnica, szerokość, ET i inne parametry

Producenci aut określają w specyfikacji dopuszczalne wymiary oraz inne parametry, które decydują o tym, czy felgi będą pasować do danego modelu. Liczą się przede wszystkim średnica, szerokość, liczba i rozstaw śrub montażowych, a także parametr ET, od którego zależy głębokość osadzenia felgi w nadkolu.

  • Jaka jest średnica felg w Jeep Compass?

Pierwsza generacja modelu Jeep Compass umożliwia montaż obręczy o średnicy od 17 cali do 20 cali. Do drugiej wersji tego auta pasują także obręcze 16-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Jeep Compass?

Wszystkie warianty i generacje modelu Jeep Compass mają mocowanie obręczy na 5 śrub. W autach pierwszej generacji rozstaw tych elementów to 114,3 mm, czyli rozstaw wynosi 5x114,3 mm. W drugiej odsłonie otwory montażowe rozmieszczone są na okręgu o średnicy 110 mm, tj. 5x110 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Jeep Compass?

Najwęższe obręcze, które zamocujemy Jeepie Compass pierwszej generacji, mają szerokość 7 cali. W drugiej wersji to minimalna szerokość wynosi 7 cali. W obu odsłonach tego modelu szerokość największych felg może wynosić maksymalnie 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felg Jeep Compass?

Prawidłowo dobrany parametr ET sprawi, że koło nie będzie wystawać poza obrys auta ani ocierać o nadkole. Dla modelu Jeep Compass pierwszej generacji należy dopasować parametry w zakresie od ET 35 do ET 40 mm. W drugiej odsłonie zakres ten określono w przedziale od ET 28 do ET40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Jeep Compass

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Jeep Compass