Wielu producentów felg aluminiowych oferuje rozwiązania dla osób, które chcą odmienić wygląd swojego samochodu nawet w najdrobniejszych detalach. Dlatego do oferty poza różnymi wzorami obręczy wprowadzają również możliwość ich dodatkowych modyfikacji.

Customizacja felg to odpowiedź producentów na rosnące potrzeby klientów. Niektórzy z nich nie zadowalają się tylko „seryjnym” wzornictwem i klasyczną kolorystyką. Miłośnicy tuningu stawiają na bardzo odważne kolory, błyszczące elementy a nawet wzory graficzne na ramionach. Zobacz jakie możliwości stwarzają felgi customowe.

felga customowa
Felgi customowe marki Borbet.

Customizacja felg

Felgi customowe znajdują się w ofercie producentów „standardowych” wzorów, a także są wykonywane przez specjalizujące się w tym firmy. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji klienta.

Przykładowo w ofercie OZ Racing można znaleźć modele, które dostępne są do zamówienia w kilkunastu kolorach. Do wielu dostępne są także specjalne dekielki dodatkowo modyfikujące nieco wygląd obręczy. Z kolei w ofercie grupy Alcar znajdują się na przykład pakiety DOTZ Custom Finish, w których znajdziesz taśmy tuningowe, kapselki na wentyle oraz kapsle przeznaczone do felg DOTZ.

Z kolei na przykład Asanti (wysokiej klasy felgi kute) idzie o krok dalej i oferuje różnego rodzaju kolorystyczne wykończenia swoich obręczy. Na stronie firmy umieszczony jest specjalny konfigurator (Wheel Builder), który umożliwia zaprojektowanie felg w najdrobniejszych detalach.

Takich przykładów można podać bardzo wiele. Felgi customowe możemy także spotkać w przypadku wielu innych marek. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb klienta i jego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany customizacją zakupionych felg zapytaj sprzedawcę o taką możliwość.

renowacja felg przykład metalizacji
Przykład metalizacji felg.

Personalizacja połączona z renowacją felg

Osobną część rynku stanowią firmy, które zajmują się jedynie modyfikacjami felg, a nie ich produkcją od początku do końca. W ich ofertach możesz znaleźć takie usługi, jak lakierowanie/chromowanie całych felg lub ich elementów oraz polerowanie rantów, frontów, śrub itd.

Pojęcie customizacji związane jest również z renowacją felg aluminiowych. Starsze felgi można poddać procesowi odnowienia i jednocześnie zmodyfikować ich wygląd. Dzięki temu obręcze, które nie prezentują się zbyt dobrze lub/i uszkodzone mogą zyskać drugą młodość. W procesie renowacji felg bardzo często stosuje się nietypowe i zaskakujące rozwiązania, które z pewnością będą prezentować się niezwykle oryginalnie.

Jedną z popularnych modyfikacji felg jest galwanizacja/metalizacja próżniowa. Polega ona na nałożeniu na powierzchnie felgi warstwy metalu, np. niklu. Taka powłoka jednocześnie chroni przed niekorzystnymi warunkami drogowymi i uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie nadaje efekt dekoracyjny.

Popularnym trendem w personalizacji felg aluminiowych jest hydrografika. Umożliwia ona naniesienie wybranego wzoru na powierzchnię obręczy. Warto wiedzieć, że ten sposób personalizacji felg nie ma nic wspólnego z foliami czy aerografią. Nowoczesna technologia wykończenia umożliwia uzyskanie powłoki o dużej wytrzymałości i wysokiej jakości grafiki. Wszystko to za sprawą ceramicznego lakieru bezbarwnego, który dzięki nanotechnologii jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

 

Szukasz atrakcyjnych felg aluminiowych? Zobacz naszą ofertę!