Menu
Motocykle Piaggio

Piaggio to konstruktor stawiający przede wszystkim na nowe technologie. Jak większość producentów motocykli, posiada swój własny styl i swoją własną taktykę, mającą mu przynieść powodzenie. Tym razem taktyka ta opiera się na zaangażowaniu w innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii sprzyjających rozwojowi branży motocyklowej. I, biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat, trzeba przyznać, że ta taktyka bardzo się opłaca włoskiej marce.

Nowe technologie można rozumieć bardzo szeroko. W przypadku Piaggio chodzi tutaj przede wszystkim o rozwiązania w zakresie funkcjonowania silników motocyklowych, a także wielu podzespołów tworzących maszynę. Postawienie na nowe technologie oznacza przede wszystkim zaangażowanie całej rzeszy specjalistów z rozmaitych dziedzin w stworzenie drużyny będącej w stanie przenosić jakość wypuszczanych na rynek jednośladów na wyższy poziom.

Piaggio skupia się przede wszystkim na technologii hybrydowej. Łączenie dwóch rodzajów napędów silnika motocykli to trudna sztuka, jako że w przypadku dwukołowców bardzo liczy się miniaturyzacja, jest tam znacznie mniej miejsca na lokowanie większych jednostek. Dlatego też konstruktorzy motocykli mają w tym zakresie trudniej niż ich koledzy z branży samochodowej. Ale szefowie marki Piaggio zdecydowali się zamienić słowo „problem” na „wyzwanie”. Stwierdzili, że chcą tę technologię rozwijać i prowadzić nad nią nieustanne badania. I to się opłaciło, efekty są bardzo dobre.

Wszystko powyższe nie oznacza, że włoska marka nie dba o prezencję zewnętrzną swoich motocykli i skuterów. Przeciwnie, można dostrzec, że walory wizualne poszczególnych modeli znacznie się podnoszą, idąc ramię w ramię z wdrażanymi regularnie nowymi rozwiązaniami w funkcjonowaniu silników.

Trzeba koniecznie dodać, że Piaggio to nie tylko motocykle i skutery, ale także trzy- i czterokołowce, jak również rowery. Wszystkie te pojazdy są tak samo priorytetowo traktowane i w takim samym stopniu korzystają z badań nad nowymi technologiami. Taktyka, o której mowa, bardzo opłaca się marce Piaggio. Nie tylko dlatego, że pozwala na produkcję coraz nowocześniejszych motocykli i innych maszyn, ale także dlatego, że przekłada się to na regularny wzrost sprzedaży modeli marki na całym świecie.