Menu
Motocykle Piaggio

Piaggio to konstruktor stawiający przede wszystkim na nowe technologie. Jak większość producentów motocykli, posiada swój własny styl i swoją własną taktykę, mającą mu przynieść powodzenie. Tym razem taktyka ta opiera się na zaangażowaniu w innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii sprzyjających rozwojowi branży motocyklowej. I, biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat, trzeba przyznać, że ta taktyka bardzo się opłaca włoskiej marce.

Nowe technologie można rozumieć bardzo szeroko. W przypadku Piaggio chodzi tutaj przede wszystkim o rozwiązania w zakresie funkcjonowania silników motocyklowych, a także wielu podzespołów tworzących maszynę. Postawienie na nowe technologie oznacza przede wszystkim zaangażowanie całej rzeszy specjalistów z rozmaitych dziedzin w stworzenie drużyny będącej w stanie przenosić jakość wypuszczanych na rynek jednośladów na wyższy poziom.

Piaggio skupia się przede wszystkim na technologii hybrydowej. Łączenie dwóch rodzajów napędów silnika motocykli to trudna sztuka, jako że w przypadku dwukołowców bardzo liczy się miniaturyzacja, jest tam znacznie mniej miejsca na lokowanie większych jednostek. Dlatego też konstruktorzy motocykli mają w tym zakresie trudniej niż ich koledzy z branży samochodowej. Ale szefowie marki Piaggio zdecydowali się zamienić słowo „problem” na „wyzwanie”. Stwierdzili, że chcą tę technologię rozwijać i prowadzić nad nią nieustanne badania. I to się opłaciło, efekty są bardzo dobre.

Wszystko powyższe nie oznacza, że włoska marka nie dba o prezencję zewnętrzną swoich motocykli i skuterów. Przeciwnie, można dostrzec, że walory wizualne poszczególnych modeli znacznie się podnoszą, idąc ramię w ramię z wdrażanymi regularnie nowymi rozwiązaniami w funkcjonowaniu silników.

Trzeba koniecznie dodać, że Piaggio to nie tylko motocykle i skutery, ale także trzy- i czterokołowce, jak również rowery. Wszystkie te pojazdy są tak samo priorytetowo traktowane i w takim samym stopniu korzystają z badań nad nowymi technologiami. Taktyka, o której mowa, bardzo opłaca się marce Piaggio. Nie tylko dlatego, że pozwala na produkcję coraz nowocześniejszych motocykli i innych maszyn, ale także dlatego, że przekłada się to na regularny wzrost sprzedaży modeli marki na całym świecie.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom