Menu
Motocykle Kymco

Kymco to tajwański producent motocykli, skuterów i innych jednośladów. Jako firma z Azji południowo-wschodniej, wyróżnia się ona szybkim tempem rozwoju, dorównującym tempu, z jakim rozwijają się kraje w tym regionie świata. Chcąc rozszerzać swoje wpływy, marka coraz częściej dostarcza na rynek modele pasujące do europejskiego rynku motocyklowego. Nie dziwi zatem, że klienci w Europie coraz chętniej zwracają uwagę na Kymco, stające się coraz poważniejszą konkurencją dla czołowych graczy w branży.

Przemysł motocyklowy jest bardzo nasycony producentami wszelkiej maści, dlatego właśnie jedynym sposobem na przedarcie się ze swoją ofertą do szerszego grona klientów jest wypracowanie własnego stylu. Wydaje się, że marce Kymco się to udało. Stylem tym jest skupienie się na małych i lekkich pojazdach, w tym przede wszystkim skuterach. Dzięki temu modele firmy są bardzo atrakcyjne dla mieszkańców wielkich miast, europejskich i azjatyckich, dla których liczy się wygoda w poruszaniu po zatłoczonych ulicach aglomeracji. Skutery to jedno z popularniejszych rozwiązań w tym zakresie, pozwalające omijać uliczne korki. I dlatego decyzja Kymco, by skupić się właśnie na tej gałęzi, to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Jakie są skutery marki Kymco? Odznaczają się przede wszystkim elegancją i szykownością. Ich kształty są stonowane, ale bardzo atrakcyjne. Podobnie z kolorystyką, nie jest ona przebojowa, a raczej łagodna, kolorystyka modeli jest w większości jasna. Taki styl to całkowita odwrotność tego, co można zauważyć wśród bardzo wielu producentów motocykli, w tym japońskich potentatów, takich jak: Honda, Yamaha czy Kawasaki. Nawet opony w modelach Kymco to lekkość i stonowanie.

Jeśli chodzi o jakość maszyn Kymco, należy zauważyć, że stale się ona podnosi. A zatem rozwój marki, o którym mowa wyżej, to nie tylko liczba produkowanych jednośladów – obecnie ok. 700 tysięcy rocznie – ale także ich jakość.

Azjatycka ofensywa w branży motocyklowej trwa. Marka Kymco wpisuje się w ten trend, oferując modele odróżniające się od innych przedstawicieli czołówki. I właśnie dlatego w tej czołówce tajwański producent się znalazł.