certyfikowany sprzedawca

Michelin CrossClimate 2

Miniatura 1
Miniatura 2
Miniatura 3
certyfikowany sprzedawca
Model dostępny
w wielu rozmiarach
Od 399 szt.
Wybierz rozmiar opony
Sprawdź cenę
Szukaj wg auta Sprawdź cenę

Dostawa od 24h

14 dnina zwrot

Transport GRATIS

Możliwość montażu w serwisie

Zakupyna raty

5,6

2670 opinii

Testy opony

Zobacz wyniki
Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Gwarancja:
5 lat od daty zakupu
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Raty
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu
Opis produktu
NOWOŚĆ MICHELIN CROSSCLIMATE 2
ekspert w kategorii opon całorocznych[1].

Michelin Crossclimate 2

MICHELIN CROSSCLIMATE 2

Opona Michelin Crossclimate 2
Doświadczaj bezpieczeństwa przez cały rok w każdych warunkach pogodowych i najlepszych, długotrwałych osiągów na śniegu[2][3] z MICHELIN CROSSCLIMATE 2, ekspertem w kategorii opon całorocznych[1].

Ciesz się długotrwałą mobilnością przy każdej pogodzie dzięki MICHELIN CROSSCLIMATE 2, ekspertowi w katagorii opon całorocznych[1]. Dzięki wysokim osiągom w zakresie hamowania i przyczepności na śniegu[2][3], najlepszym osiągom hamowania na suchej nawierzchni[5] i znakomitym osiągom na mokrej nawierzchni i śniegu przy dopuszczalnym poziomie zużycia[2][3][4] opona zapewnia większe bezpieczeństwo i oszczędność paliwa w porównaniu do swojej bestsellerowej poprzedniczki[1][9] . Koniec z sezonową zmianą opon. Czuj się pewnie, nie daj się zaskoczyć warunkom atmosferycznym i oszczędzaj czas z tą oponą całoroczną.

 • Ekspert w kategorii opon całorocznych[1]: bezpieczna jazda na każdej drodze i przy każdej pogodzie
 • Najlepsza w zakresie hamowania i trakcji na śniegu[2][3]
 • Nr 1 w zakresie osiągów na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni przy dopuszczalnym poziomie zużycia[2][3][4]
 • Lider w zakresie hamowania na suchej drodze[5]
 • Trwały bieżnik[6]
 • Mniejsze zużycie paliwa[7]
Długotrwałe bezpieczeńtwo niezależnie od pogody Ciesz się długotrwałym bezpieczeństwem niezależnie od pogody.

Bądź mobilny przez cały rok dzięki MICHELIN CROSSCLIMATE 2, całorocznej oponie zaprojektowanej z myślą o długotrwałym bezpieczeństwie. Czołowa pozycja w swojej kategorii w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni oraz hamowania i trakcji na śniegu w testach opon o dopuszczalnym poziomie zużycia[2][3][4]. Opona posiada technologię P-edge, zwiększającą przyczepność na śniegu. Z kolei technologia MaxTouch Construction maksymalizuje obszar kontaktu opony z podłożem, równomiernie rozkładając na nim siły występujące podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, dla większej trwałości opony.

Niższe zużycie paliwa Korzystaj z niższego zużycia paliwa[7].

Zyskaj większą efektywność paliwową[7] porównywalną ze standardami opon letnich klasy premium[8] dzięki oponie całorocznej MICHELIN CROSSCLIMATE 2 o oporze toczenia o 10% niższym od oporu toczenia bestsellerowej poprzedniczki[7][9]. Boki Cool Running maksymalizują efektywność paliwową lub zasięg akumulatora pojazdu elektrycznego poprzez pochłanianie mniejszej energii podczas uginania.

Oszczędzaj czas i pieniądze na sezonowej zmianie opon Oszczędzaj czas i pieniądze na sezonowej zmianie opon.

Zainwestuj w MICHELIN CROSSCLIMATE 2, oponę, która zapewnia wysokie osiągi przez cały rok. Bez konieczności sezonowej zmiany opon, ta opona z certyfikatem zimowym (3PMSF*) zapewnia najlepsze osiągi w zakresie hamowania i trakcji na śniegu[2][3] i zajmuje czołowe pozycje w testach hamowania na suchej[5] i mokrej[4] nawierzchni. Termoadaptacyjna mieszanka bieżnika przystosowuje się do temperatury nawierzchni, a fazowanie V-Ramp klocków bieżnika maksymalizuje kontakt opony z podłożem, zapewniając możliwie najlepsze hamowanie na suchej nawierzchni. Ząbki na krawędziach klocków bieżnika poprawiają trakcję na śniegu, a rowki w kształcie litery V odprowadzają wodę, zapewniając znakomite hamowanie na mokrej nawierzchni.

* 3PMSF: 3 szczyty górskie i płatek śniegu

Zaprojektowana dla ceniących sobie bezpieczeństwo kierowców kompaktowych i średnich SUV-ów, kompaktowych i elektrycznych samochodów osobowych, sedanów i sportowych sedanów.
 • Rzeźba bieżnika w kształcie litery V
 • Mieszanka termoadaptacyjna
 • Fazowanie V-Ramp
 • Ząbki na krawędziach klocków
 • Krawędzie P-edge
 • MaxTouch Construction
 • Boki Cool Running
 • Lamele LEV
OPONY MICHELIN, STWORZONE, BY ZAPEWNIĆ DŁUGOTRWAŁE OSIĄGI

Ponieważ osiągi i bezpieczeństwo są dla Ciebie ważne, Michelin dba, aby trwały jak najdłużej. Michelin gwarantuje wyjątkową trwałość swoich opon oraz długotrwałe osiągi w każdych warunkach. Klienci mogą wykorzystać cały potencjał opon i cieszyć się najwyższymi osiągami do zużycia bieżnika do dopuszczalnego poziomu.

Prezentacja opony
Wspieramy Cię innowacjami. Już od 130 lat
WSPIERAMY CIĘ INNOWACJAMI.
JUŻ OD 130 LAT

Począwszy od roku 1889 Michelin nieprzerwanie przedstawia światu kolejne innowacje, które powstają, by czynić mobilność ludzi i towarów bezpieczniejszą, bardziej wydajną i przyjazną środowisku. Francuski koncern jest nie tylko producentem opon uznawanych często za produkty referencyjne, ale cieszy się także nieposzlakowaną reputacją w świecie sportów motorowych, w branży turystycznej i gastronomicznej. Michelin jest jedną z wiodących światowych marek, która za swój cel przyjęła dawanie wszystkim lepszej drogi do postępu. To fundament misji Michelin.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój
Michelin podejmuje działania mające na celu ograniczenie wpływu działalności koncernu na środowisko naturalne

Michelin nieustannie podnosi osiągi swoich opon w zakresie efektywności paliwowej. Celem Michelin jest nie tylko zmniejszenie wpływu opon na zużycie paliwa, ale także zwiększenie autonomii pojazdów elektrycznych. Redukcja emisji CO2 związanej ze stosowaniem produktów koncernu jest integralną częścią jego strategii rozwoju. Ale jest nią także dążenie do ograniczenia liczby produkowanych opon poprzez przedłużenie ich trwałości przy utrzymaniu osiągów.

W wielu krajach Michelin angażuje się w działania związane ze zbiórką opon trafiających następnie do recyklingu. Poszukiwanie efektywnych i innowacyjnych sposobów odzysku surowców z zużytych opon to również obszar, w który Michelin inwestuje w swoich ośrodkach badawczo-rozwojowych. Materiały pozyskiwane z zużytych opon MICHELIN są moga byc ponownie wykorzystywane do produkcji nowych opon, mas bitumicznych bądź stanowią paliwo w kotłowniach i zakładach.

(1) Równowaga osiągów potwierdzonych w testach przeprowadzonych w 2020 i 2021 r. w zakresie hamowania na suchej nawierzchni, hamowania na mokrej nawierzchni opon nowych i na pewnym poziomie zużycia, hamowania na śniegu opon nowych i na pewnym poziomie zużycia, trakcji na śniegu opon nowych i na pewnym poziomie zużycia, oporu toczenia, trwałości - patrz szczegółowe informacji o testach w notach prawnych 2, 3, 4, 5, 6, 7 - w 9 testach MICHELIN CrossClimate 2 zajęła 6 czołowych miejsc.

(2) Wyniki przeprowadzonych przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin (luty 2021) testów hamowania na śniegu od 30 km/h do 10 km/h opon nowych i z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości 2 mm w rozmiarze 205/55 R16 94V XL zamontowanych w VW Golf 7. Testowane opony MICHELIN CrossClimate2 (nowa: 100% - zużycie: 100%), MICHELIN CrossClimate + (nowa: 95% - zużycie: 88,1%), BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nowa: 92,4% - zużycie: 70,9%), CONTINENTAL AllSeasonContact (nowa: 99,5% - zużycie: 96,4%), GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 (nowa: 97,6% - zużycie: 94,1%), PIRELLI Cinturato All Season Plus (nowa: 81,9% - zużycie: 77,0%).

(3) Wyniki przeprowadzonych przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin (luty 2021) testów trakcji na śniegu opon nowych i z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości 2 mm (zużycie) w rozmiarze 205/55 R16 94V XL zamontowanych w VW Golf 7. Testowane opony: MICHELIN CrossClimate2 (nowa: 100% - zużycie: 100%), MICHELIN CrossClimate + (nowa: 95,1% - zużycie: 87,5%), BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nowa: 84,6% - zużycie: 65,2%), CONTINENTAL AllSeasonContact (nowa: 95,6% - zużycie: 91,9%), GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 (nowa: 94,6% - zużycie: 90,6%), PIRELLI Cinturato All Season Plus (nowa: 72,0% - zużycie: 54,2%).

(4) Wyniki przeprowadzonych przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin (październik 2020-kwiecień 2021) testów hamowania na mokrej nawierzchni od 80 km/h do 20 km/h opon nowych i o dopuszczalnym poziomie zużycia („dopuszczalny poziom zużycia” oznacza opony z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EKG ONZ (ECE R30r03f)) w rozmiarze 205/55 R16 94V XL zamontowanych w VW Golf 7. Testowane opony: MICHELIN CrossClimate2 (nowa: 100% - zużycie: 100%), MICHELIN CrossClimate + (nowa: 98,2% - zużycie: 101,1%), BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nowa: 103,2% - zużycie: 99,5%), CONTINENTAL AllSeasonContact (nowa: 94,9% - zużycie: 96,1%), GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 (nowa: 95% - zużycie: 93,5%), PIRELLI Cinturato All Season Plus (nowa: 96,7% - zużycie: 89%).

(5) Wyniki przeprowadzonych przez TÜV SÜD Product Service na zlecenie Michelin (luty 2021) od 100 km/h do 0 km/h opon w rozmiarze 205/55 R16 94V XL zamontowanych w VW Golf 7. Testowane opony: MICHELIN CrossClimate 2 (100%), MICHELIN CrossClimate + (96,2%), BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (98,1%), CONTINENTAL AllSeasonContact (92,4%), GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 (89,9%), PIRELLI Cinturato All Season Plus (89,4%).​​

(6) Wyniki przeprowadzonych przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin (grudzień 2020) testów trwałości opon w rozmiarze 205/55 R16 94V XL zamontowanych w VW Golf 7. Testowane opony: MICHELIN CrossClimate2 (100%), CONTINENTAL AllSeasonContact (100,8%), GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 (108,4%), BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (69,7%), PIRELLI Cinturato All Season Plus (96,9%). Test trwałości przeprowadzony w warunkach przeciętnego rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 14460 km z ekstrapolacją wyników do zużycia bieżnika do 1,6 mm.

(7) Testy oporu toczenia przeprowadzone na maszynie przez Applus Idiada na zlecenie Michelin (sierpień 2020). Porównanie opon MICHELIN CrossClimate2 (7,30 kg/t) i MICHELIN CrossClimate + (8,20 kg/t) w rozmiarze 205/55 R16 94V XL. Ekoodpowiedzialna jazda zależy w głównej mierze od stylu prowadzenia, pojazdu i ciśnienia w oponach.

(8) Opona MICHELIN CrossClimate 2 posiada klasę B oporu toczenia z europejskich etykiet (na skali A-B-C-E). Jest to porównywalne ze standardem dla opon letnich premium, ponieważ większość z nich posiada klasy B lub wyższą, według Product Tracking – Średni rynek opon letnich Premium w Europie – 2021.

(9) Źródło: Panel Sell Out GFK całorocznych opon osobowych (wszystkich kategorii) - Okres: 01.2020-12.2020. Obszar: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie
Opinie

Michelin CrossClimate 2

5,6 Średnia ważona poszczególnych osiągów
 • 5,7/6 Sucha nawierzchnia
 • 5,3/6 Śnieg i błoto pośniegowe
 • 5,6/6 Mokra nawierzchnia
99%
99% klientów poleca tę oponę
2670 ocen
 • 6
  1593
 • 5
  1000
 • 4
  73
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  2
Więcej statystyk Mniej statystyk

Zbieramy informacje o tej oponie od
722 dni

W tym czasie zebraliśmy aż
2670 opinii

Nasi klienci przejechali na tej oponie 34365000 km

Dominujący styl jazdy

umiarkowany

 • Wyniki : 2670 z 2670 opinii

  215/55 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Po zużyciu 2 kompletów GY 4season do nowego samochodu postanowiłem spróbować Michelin - i jestem bardzo zadowolony. Ciężko porównać je do GY, bo teraz to inne auto i inne rozmiary, ale po kilku tysiącach kilometrów nie mam żadnych zastrzeżeń. Opony są na pewno BARDZO ciche, jadą stabilnie, nie było problemu w głębokim śniegu, błocie czy zmrożonej drodze - jeżdżę dosyć spokojnie, auto z AWD. Aquaplaning na 5+. Jadąc autostradą z zalegającym cienkim błocie pośniegowym - przy zmianie pasa auto trzymało tor jazdy, nie rzucało nim - chociaż prędkość była 70, bo więcej się nie dało. Największym plusem, oprócz oczywistych oszczędności $ związanych z zakupem, posiadaniem i wymianą 2 kompletów, jest fakt, że opona jest zawsze gotowa na każde warunki, zwłaszcza w okresach przejściowych, gdy w nocy potrafi chwycić mróz, a za dnia jest np. +20. Jeżeli by się okazało, że dla kogoś te opony się źle spisują np. zimą w śniegu, to moim zdaniem nadal lepszym rozwiązaniem jest komplet całoroczne+zimowe niż letnie+zimowe. Oczywiście to zależy gdzie jeździmy, czym, jak i ile, ale dla przeciętnego kierowcy takie opony są świetnym rozwiązaniem. Nie wiem, jak to zrobili, ale działają! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Mazda CX-30 SUV I 2.0 e-SKYACTIV-X AWD (137kW) (187KM)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  4 0

  Ads

  243 dni temu
 • 235/45 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Przejechałem prawie 7 tys. km. Używam rozmiaru R18 o profilu 235/45. W porównaniu do letnich Goodyear Asymetric F1 te Micheliny są miększe. Komfort jazdy też jest większy. Auto nie sprawia wrażenia, jakby jechało po szynach tak, jak ma to miejsce na typowych oponach letnich. Zadziwiająco mocno trzymają się drogi. Mimo wrażenia, że auto jest na krawędzi przyczepności, jej zapas jest w rzeczywistości duży. Nic przy tym nie piszczy. Na lekko mokrej czy nawet bardzo mokrej nawierzchni, nie dochodzi do ślizgania się opon. Wrażenie dla mnie jest takie samo jak na suchej nawierzchni. Droga hamowania też taka sama, mimo że jeżdżę jak wariat. Na razie jeździłem na nich wiosną i latem. Narciarzem nie jestem, więc raczej nie boję się problemów na śniegu. Na sezon letni bardzo je polecam. Sądzę, że na zimę też będą ok. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Ford S-Max Van I 2.0 (146KM)

  Ocena łączna:

  5,6

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe Klient nie ocenił/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 0

  Grzegorz

  18 dni temu
 • 275/45 R20

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Miałem dużo obaw związanych z przejściem na opony wielosezonowe. Nie musiałem jeszcze robić tej wymiany - bo miałem nowe z salonu opony letnie innej dobrej marki, które w lecie sprawdzały sie rewelacyjnie. Jednak nadchodziła zima - zgodnie z przewidywaniami łagodna, ale mimo wszystko opady różnego rodzaju, temperatury poniżej zera. Opona sprawdza się rewelacyjnie w każdych warunkach, trakcja, przyczepność, komfort - wszystko jest jak najbardziej ok. Nie zawiodły nawet w trudnych warunkach, a mój codzienny dojazd do domu to ok. 300 m drogi szutrowej, terenu, gdzie włączam napęd 4x4 - w zestawie z tymi oponami mogę mu spokojnie zaufać. Martwiłem się bardziej o to, co będzie w lecie, jednak nawet przy wysokich temperaturach opona zachowuje swoje właściwości. Bardzo dobry kompromis. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Volvo XC90 SUV II FL 2.0 D5 AWD (173kW) AWD

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  4 5

  Kuba

  Ponad rok temu
 • 205/55 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Kupiłem komplet do Renault Captur, ale jeszcze nie założyłem. Opinia dotyczy kompletu crossclimate, które miałem w poprzednim samochodzie. Już samo to, że kupiłem je ponownie powinno świadczyć o zaletach tych opon, pomimo że do tanich nie należą. Ogólnie ujmując latem mam opony letnie, a zimą zimowe bez wymiany opon. Zima przy sypkim śniegu na bocznych drogach nie było problemu z jazdą. Dodam, że w miarę upływu kilometrów i czasu użytkowania trakcja zimą się troszkę pogarszała, ale to były opony 1 generacji, w tej podobno usprawniono lamelki odpowiedzialne za jazdę zimą. Jest to trzeci komplet opon, które używam. Pierwszy kupiłem zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży. Nie muszę się martwić, czy zima zacznie się w październiku czy w grudniu, a skończy w marcu czy maju. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  VW Caddy Dostawczy III 1.6 TDI (55kW)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  19 8

  Marek

  Ponad rok temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Eksploatowane od pół roku. Latem zauważalnie cichsze od letnich opon Ventus Prime III Hancock. Również zużycie paliwa w trasie nieznacznie mniejsze. Zimą krótki okres eksploatacji po intensywnych opadach śniegu głównie w mieście bez niespodzianek. Dobra trakcja i trzymanie boczne w łuku. Gwałtowne hamowanie przed przejściem dla pieszych na błocie pośniegowym skuteczne, nie zauważam wydłużenia drogi hamowania w stosunku do zimowych Nokian Snowproof. Przy ruszaniu pod górę na błocie pośniegowym, nieznacznie zrywa przyczepność, może nieco słabiej się trzyma niż nowa - powtarzam nowa! -zimówka od Nokiana. Uważam że to strzał w 10, jeśli chodzi o wybór opon, dla kierowcy jeżdżącego "normalnie", bez ekstremalnych prędkości i manewrów. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  poniżej 2000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Renault Megane Grandtour III 1.6 16V 110 (81kW) (110KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  12 4

  Jarosław Światłowski

  244 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Długo zastanawiałam się nad zakupem opon całosezonowych. Męczyło mnie zmienianie opon co chwila, dźwiganie ich na drugim komplecie felg i to, że zajmują tyle miejsca. Kiedyś musiałam wozić je do dziadka, bo on miał miejsce na strychu. Naczytałam się wiele opinii na temat pierwszej generacji i kupiłam w ciemno bez ani jednej opinii w internecie crossclimate 2. Przejechałam już na nich jakieś 5-6 tysięcy kilometrów i jestem z nich bardzo zadowolona. W sumie nie widzę różnicy między zimowymi a całorocznymi. Polecam również wszystkim moim znajomym, żeby również zmienili dotychczasowe opony na całosezonowe. Nie byłam jeszcze w górach z naprawdę dużą ilością śniegu, ale na ekstremalne warunki mam łańcuchy w bagażniku :) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  48 9

  Olga

  Ponad rok temu
 • 235/55 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Byłem trochę sceptycznie nastawiony do opon tzw. wielosezonowych. Dużo opinii w internecie jest negatywnych o wielosezonówkach, bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jakiś czas temu kupiłem do mojego suva oponki Crossclimate 2. Jestem niesamowicie zadowolony, czy ciepło czy śnieg na drodze opona trzyma niesamowicie, dodam że mieszkam w Beskidach i tego śnieg bywa sporo. Przy dodatnich temperaturach na autostradzie opona jest totalnie niesłyszalna. Podsumowując przesiadłem się z opon randomowych na Michelin Crossclimate 2 i to jest niebo a ziemia. Z ręką na sercu mogę polecić każdemu te niesamowite opony. I przełamujcie stereotypy, bo jak widać, jeżeli coś jest do wszystkiego to też może być dobre :). Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Toyota RAV4 SUV III 2.2 D-4D/D-CAT (100kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  31 4

  Mateusz

  Ponad rok temu
 • 225/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony są bardzo dobrym kompromisem, latem są troszkę głośniejsze od Primacy4 na jakich do tej pory jeździłem, zimą cichsze od Blizzak LM005, więc jesień i wiosna to optymalny okres pod te gumy. Jeżeli chodzi o przyczepność to jest bardzo dobrze, zimą na oblodzonym i ubitym śniegu jest porównywalnie do średniej jakości zimówek, to na pewno nie będzie top, jednak sam komfort i spokój ducha w warunkach, gdzie w połowie grudnia jest -15C, a w sylwestra +18C to jest to bardzo dobrze technologicznie i jakościowo wykonana opona. Poza tym przy 22/45/17 ma delikatny rant chroniący felgę, ma sztywne ścianki boczne i wizualnie jest chyba najładniejszą wielosezonówką, a jak mam na niej jeździć te 4-5 lat to wiadomo :) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  VW Golf Hatchback VIII 1.5 TSI (110kW) (150KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  15 0

  Maciej EM.

  264 dni temu
 • 225/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Zanim kupiłem te opony, to miałem mieszane uczucia, co do całorocznych. Po wymianie opon doznałem bardzo miłego i pozytywnego zaskoczenia. Po przejechaniu od ich założenia ok. 4 tys. km zdążyłem je przetestować i wypadły bardzo dobrze na każdej nawierzchni, czy mokrej, czy suchej. W grudniu był 1-dniowy atak zimy i miałem okazję pojeździć na nich po śniegu i miałem takie wrażenie, jakbym jeździł na zwykłych zimówkach. Co do jazdy i dźwięku wydawanego przez opony to nie widzę, żeby one hałasowały tak bardzo jak to niektórzy się upierają. Na przyszły raz jak będę opony wymieniał to po raz kolejny na takie same, bo po przetestowaniu ich nabrałem do nich zaufania no i cena atrakcyjna. Polecam wszystkim. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Honda Accord Sedan VII 2.4 (191KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  5 1

  Kamcio

  244 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Długo zastanawiałem się nad zmianą opon na całoroczne i wybór w moim przypadku okazał się być bardzo trafionym. Zimą i w trudnych warunkach jeżdżę mniej, więc ta ocena może być niemiarodajna. Ale było bardzo dobrze. Prowadzenie pewne na mokrym śniegu i błocie pośniegowym. Na nawierzchni z lodem nie jeździłem. Okres jesienny, wiosenny i letni - rewelacja. Prowadzenie pojazdu pewne. Opona znakomicie trzyma się drogi, jest cicha. Latem przy wysokich temperaturach nie wykazuje nadmiernego zmiękczenia. Spalanie wychodzi na tych oponach niższe o 0,7 l/100 km. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam te opony szczególnie dla kierowców o małym przebiegu rocznym i jeżdżącym spokojnie. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Volvo V40 Hatchback II D2 (84kW)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 4/6

  Czy opinia jest pomocna?

  3 2

  Nico54

  Ponad rok temu
 • 225/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony sprawują się lepiej na śniegu niż moje zimowe Nexeny, szczególnie w kwestii hamowania po ośnieżonej nawierzchni. Samochód prowadzi się pewnie w większości warunków. Odpada nam konieczność zmiany opon do sezon i koszt z tym związany (warto wyważyć co jakiś czas). Dodatkowo w okresach przejściowych zawsze mamy opony gotowe do trasy i nie trzeba się przejmować. Jedyna sytuacja, w której nie czułem się pewnie, to jadąc szybko na drodze szybkiego ruchu gdzie poprzedniej nocy był bardzo duży opad śniegu i było dużo śniegu, koleiny śnieżne. Zmieniając pasy czułem że auto pływało i włączał się ESP. Do normalnej jazdy myślę, że fajne opony. Do ekstremalnej jazdy myślę, że nie. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Peugeot 3008 SUV I FL 2.0 HDi (110kW) (150KM)

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 4/6

  Czy opinia jest pomocna?

  3 2

  Dawid

  244 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Byłem sceptycznie nastawiony do wielosezonu, jednak ze względu nie nieznaczne przebiegi, jakie rocznie pokonuję, nie było większego sensu kupować oddzielnych kompletów letnich i zimowych opon. Nie miałem żadnych obaw o warunki letnie dla opon wielosezonowych, jednak martwiła mnie trochę i zima i nasi zaspani drogowcy :) Jednak w ostatnią śnieżycę wyskoczyła mi trochę dłuższa trasa i szczerze mówiąc bardzo pozytywnie się zaskoczyłem jak te opony 'kleją' na śniegu. W moim odczuciu niewiele ustępują typowo zimowym oponom marek premium (na których dotychczas jeździłem). Ze swojej strony mogę bardzo polecić opony wielosezonowe Michelin CrossClimate 2 - szczególnie sceptykom :) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  VW Passat Variant B6 2.0 TDI 4motion (170KM)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  7 5

  Mateusz

  269 dni temu
 • 225/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Pierwsze moje opony wielosezonowe firmy Michelin, w które mimo ceny naprawdę warto zainwestować. Na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo i komfort jazdy. Opony są bardzo ciche, praktycznie w ogóle ich nie słuchać, nawet przy większych prędkościach. Na suchej nawierzchni są po prostu rewelacyjne, idealnie trzymają się drogi nawet podczas pokonywanie ostrych zakrętów. Na mokrej również wszystko bez zarzutu. Podczas gwałtownego hamowania auto jest pod kontrola w 100%. Aura pozwoliła sprawdzić też w większym śniegu i tu bardzo miłe zaskoczenie. Zero poślizgów czy mielenia kół nawet przy ruszaniu pod górkę. Ogólnie nie zastanawiać się tylko kupować, bo naprawdę warto! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Opel Insignia Sports Tourer I 2.0 CDTI (118kW) (161KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 0

  Kinga

  240 dni temu
 • 195/65 R15

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Po wymianie opon (poprzednie Michelin CrossClimate, pięć lat użytkowania) zaobserwowałem znaczne obniżenie hałasu podczas jazdy. Samochód, w moim odczuciu, lżej rusza (przy mniejszych obrotach silnika i krótszym czasie zwalniania sprzęgła). Opony, przy prędkości dopuszczalnej w mieście, dobrze sobie radzą nawet z ostrymi zakrętami - nie zaobserwowałem poślizgu zwiększającego promień skrętu. Producent obiecywał niższe zużycie paliwa. Tego nie mogę potwierdzić, jednak może to wynikać z warunków jazdy w zakorkowanym mieście. Ponieważ nie muszę dwa razy w roku wymieniać opon ani ponosić kosztów przechowywania, opony wielosezonowe i tak przyczyniają się do oszczędności. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Kia Venga Hatchback I 1.4 CRDi (66kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe Klient nie ocenił/6

  Czy opinia jest pomocna?

  32 5

  Artur Wilmański

  Ponad rok temu
 • 195/65 R15

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Długo z mężem zastanawialiśmy jakie opony wybrać. Wcześniej nie mieliśmy opon wielosezonowych. Lubimy dużo podróżować, dlatego zależało nam na oponach, które nas nie zawiodą. Do tego doszło bezpieczeństwo, które chcieliśmy zapewnić naszym dzieciom. Po długich poszukiwaniach, czytaniu opinii, porównywaniu i oglądaniu testów wybór padł na Michelin CrossClimate 2 (195/65 R15) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Z plusów można wymienić dobrą przyczepność zimą i brak szumu latem co pozwala spokojnie spać dzieciom podczas wyjazdów. Dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygodę (nie trzeba pamiętać o wymianie opon) mogę jak najbardziej polecić ten model. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  2000 - 5000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Peugeot 307 SW I 1.6 HDI (80kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  9 0

  Fieczaa

  Ponad rok temu
 • 235/55 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Cześć. Opony wielosezonowe Cross Cimate 2 kupiłem, bo w przeciągu 2 lat zamierzam zmienić moje auto na inne i nie chciałem generować dodatkowych kosztów. Przejechałem na nich ok. 10 tys.km w różnych warunkach i jestem bardzo zadowolony. Na suchym i mokrym sprawdzają się bardzo dobrze. Nie odczułem różnicy w porównaniu do letnich. Obawiałem się śniegu. Na początku ferii pojechaliśmy z rodziną do Zakopanego, gdzie spadło dużo śniegu. Na początku jeździłem bardzo ostrożnie, bo nie wiedziałem, jak będą się zachowywały w takich warunkach, ale jak bez problemów podjeżdżałem pod górę w bocznych nieodśnieżonych uliczkach to byłem w szoku. Bardzo polecam te opony. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 1

  Dariusz z Gdańska

  235 dni temu
 • 225/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony jak zdają egzamin, nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń co do samych opon. Miałem okazje jeździć na nich właściwie w każdych warunkach bo i znalazł się śnieg w górach i deszcz i ostatnio nawet ładne bardzo ciepłe dni. W każdym z tych warunków opony dały sobie radę bez najmniejszych problemów, jak dla mnie są ciche choć wiadomo to kwestia subiektywna, prowadzenie w zakrętach dosyć pewne. Największe zastrzeżenia mam niestety do Polskich dróg i przyczepności asfaltu, bo mimo stosunkowo niedużej mocy auta są problemy z trakcją, ale to nie z winy opony a asfaltu. Mogę z czystym sumieniem polecić te opony, uważam że jak na nasze warunki to strzał w 10. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  VW Jetta Sedan VI 1.4 TSI (90kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  18 8

  Marcin Woźniak

  Ponad rok temu
 • 245/45 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jestem bardzo zaskoczony właściwościami tej opony. Dotychczas byłem przeciwnikiem opon całorocznych. Prowadzę firmę transportową od 12 lat i mam spore doświadczenie w tej kwestii. Do auta dostawczego przy częstym kontakcie ze śniegiem raczej nadal wybrałbym oponę zimową na zimę a letnią na lato, ale do osobowego uważam, że jest to super rozwiązanie. Opon używam w Norwegii i dotychczas mogę się wypowiedzieć jedynie o właściwościach jezdny w zimę w śniegu, deszczu lub na suchej nawierzchni. Jest rewelacja i jestem mega zaskoczony. Jestem bardzo ciekawy żywotności opony i tego, jak się będą sprawowały w lato. Nie są to też głośne opony. Gorąco polecam. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Mercedes Vito Van W639 Van 115 CDI (150KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  5 0

  Mariusz

  244 dni temu
 • 235/55 R19

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony spisują się bardzo dobrze na suchej nawierzchni - ESP nie ma sposobności, aby zainterweniować przy ruszaniu (co zdarza się przy niskich temperaturach na oponach letnich, w moim przypadku Dunlop). Na deszczu - zachowuje trakcję, nie zauważyłem niczego niepokojącego. Ale to amatorowi trudno akurat ocenić w sytuacjach normalnych, pozostaje wierzyć, że odprowadzanie wody, odporność na aquaplanning jest rzeczywiście dobra. Sytuacja awaryjna musiałby się zdarzyć - wówczas tak na prawdę można ocenić, czy opona uratowała nas, czy wręcz zaszkodziła. Albo zrobić test obiektywny. Śnieg - bardzo dobrze, dużo lepiej niż poprzednie zimowe (po 2 zimach). Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Renault Espace Crossover V 1.6 dCi 160 (118kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  15 1

  Art

  Ponad rok temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Nie miałem okazji jeszcze przetestować jej za bardzo na śniegu, bo go po prostu nie było. To co spadło to niewiele i jadąc po tej niewielkiej ilości śniegu opona zachowywała się dobrze. Nie zrywała przyczepności zbyt wcześnie i dość dobrze zachowywała się w zakrętach. Mam w busie zimowe imperiale 2 letnie i na tych imperialach jeździło się zdecydowanie gorzej- nie były tak przyczepne jak Michelin. Co do jazdy na suchej nawierzchni, nie ma się co czepiać. Hałas znośny trzymanie też dobre więc mogę je polecić, jeśli ktoś nie chce wymieniać opon 2 razy w roku (zimowe, letnie). Za te pieniądze (ja kupiłem za około 1600 zł) sądzę, że warto. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Fiat Scudo Van II 2.0 D Multijet (120KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  2 6

  Sławek Zarzeczny

  283 dni temu
 • 245/40 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jak na opony wielosezonowe jest gites. Auto ciężkie, ale nie ma problemów z pokonywaniem rond równie dynamicznie, co na oponach letnich. Dedykowane opony premium na pewno spisują się lepiej, ale do podróżowania po Polsce te są wystarczające. Przy hamowaniu awaryjnym liczy się każdy centymetr, jednak przy zachowawczej jeździe tych sytuacji jest marginalna ilość lub wcale. Zawsze zapominałem zmienić opony w porę, więc trochę kilometrów pokonywałem na nieodpowiednim ogumieniu co jest bardziej niebezpieczne, a teraz mam z tym spokój. Nie jestem jednak w stanie ocenić jeszcze szybkości zużycia bieżnika. Liczę, że będzie lepiej niż w CC+. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Volvo S80 Sedan II 4.4 AWD (232kW) (316KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 1

  Suchy

  263 dni temu
 • 235/60 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Witam pierwszy raz zdecydowałem się na oponę całoroczną wybór padł na Michelin CrossClimate 2 235/60 R18. Jestem bardzo mile zaskoczony ponieważ wcześniej jeździłem zawsze na oponach letnich w sezonie letnim i zimowych w sezonie zimowym. Obecnie po zamontowaniu opony całorocznej zauważyłem że bardzo dobrze samochód się spisuje na suchej nawierzchni jak również bardzo dobrze na śniegu i błocie pośniegowym . Miałem mozliwośc już testować te opony na terenie Beskidu żywieckiego gdzie jeździmy na narty i opony bardzo bobrze się spisywały .. Oby tak dalej zobaczę jak długo będzie ta opona miała taka super przyczepność. Obecnie mogę polecić Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Volvo XC60 SUV I 2.0

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  19 1

  Piotr

  Ponad rok temu
 • 235/50 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony spełniają oczekiwania opony całorocznej. Sprawdzają się w każdych warunkach. Jazda na suchej i mokrej nawierzchni jest pewna i bezpieczna, zarówno przy dodatnich, jak i ujemnych temperaturach. W warunkach typowo zimowych (śnieg i błoto pośniegowe) są w zupełności wystarczające do normalnego użytkowania. Co ważne są również wyjątkowo ciche, jak na oponę całoroczną oraz wykazują się niewielkim zużyciem bieżnika. Posiadałem również CrossClimate pierwszej generacji i teraz również zakupiłem komplet drugiej generacji do drugiego samochodu, co jednoznacznie pokazuje, jak dobrze ten model spełnia moje oczekiwania. Szczerze polecam. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Audi Q3 SUV I 2.0 TDI quattro (103kW) (140KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 4/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Piotr

  130 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jeżeli ktoś jeszcze się waha i ma wątpliwości, to być może pomogę mu tą opinią. Długo zastanawiałem się, czy kupić opony letnie i zimowe, czy zainwestować w całoroczne. Ostatecznie zdecydowałem się na opony Michelin CrossClimate 2 -opony całoroczne. Opony są ciche i spisują się bardzo dobrze na mokrej i suchej, rozgrzanej nawierzchni. To już czwarty komplet opon całorocznych firmy Michelin w naszej rodzinie. W innych pojazdach w naszej rodzinie marki Volkswagen oraz marki Chevrolet zimą opony spisują się znakomicie i nigdy nie było problemów z przyczepnością. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i szczerze polecam te opony. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Opel Meriva Van II FL 1.4 (74kW) (101KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 0

  Artur

  54 dni temu
 • 215/55 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Długo się zastanawiałem nad wyborem. Mając do wyboru opony zimowe, a w następstwie letnie czy opony wielosezonowe. Wybór trochę ze względów ekonomicznych padł na wielosezonowe i jestem mile zaskoczony tą oponą. Miałem już okazję pojeździć i na suchym i na mokrym, a teraz także i na śniegu. Opony bardzo ciche. Na mokrym i suchym asfalcie zachowanie bardzo pozytywne, ale na śniegu przeszło moje oczekiwania - rewelacja. Wiem co mówię, gdyż mam zimowe Michelin Alpin 6 w drugim podobnym wielkościowo samochodzie. Wielosezonówka lepiej sobie radzi niż zimowa. Trudno doprowadzić przy niej do zadziałania ASR. Rewelacja. Gorąco polecam. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Peugeot 508 SW I FL 2.0 BlueHDi (110kW) (150KM)

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  3 3

  Bogumił

  286 dni temu
 • 225/40 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Borykałem się kwestią zakupu opon całorocznych, bo co jest do wszystkiego jest do niczego. Opony Michelin CrossClimate 2 idealnie spełniły swoja rolę. Ani razu nie miałem złej przygody z zachowaniem opon w różnych warunkach. Są nieco głośniejsze niż opony letnie (Michelin Primacy 4) lub zimówki (Michelin Alpin 6 205/55 R16), które posiadam do swojego auta i to jest jedyny minus. W okresie letnim zmieniłem na opony letnie, ale na czas przejściowej pogody okres jesienno-zimowy i zimowo wiosenny są idealne. W przypadku ciężkiej zimy dysponuję zimówkami, ale w tym roku (2021-2022) nie miałem potrzeby ich używania. Gorąco polecam! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  2000 - 5000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Mercedes CLA Sedan C117 Sedan 180 CDI (80kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  3 0

  Miroone

  Ponad rok temu
 • 225/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Nie są to moje pierwsze opony Michelin i myślę że nie ostatnie:). Z poprzednich byłam zadowolona i myślę, że z tych również. Jeżdże na nich 3 m-ce i sprawują się dobrze, a zaliczyłam już wszystkie warunki atmosferyczne. Na mokrej i śliskiej nawierzchni należy jednak przestrzegać zasad prędkości, gdyż mogą być kłopoty z przyczepnością. Myślę, że przy innych oponach również, jeżeli zlekceważymy warunki na drodze. Michelin to moja ulubiona marka opon i bardzo ją polecam. Dobre opony z górnej półki,a Oponeo mogłoby do tych cen jakieś dobre rabaciki serwować:). Dziękuję i pozdrawiam Oponeo i klientów tego serwisu. Wesołych Świąt. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Mercedes Klasa C Sedan W205 FL Sedan 180 (115kW) (157KM)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Elżbieta

  278 dni temu
 • 235/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  To jest moje pierwsze doświadczenie z oponami wielosezonowymi i byłam krytycznie nastawiona, ale teraz spokojnie mogę stwierdzić, że polecam. Cudownie radzą sobie na każdej nawierzchni, autko trzyma się drogi. Obaw, że coś pójdzie nie tak pod czas manewru nie mam, bo moje Michelin CrossClimat 2 są rewelacyjne. Te opony nawet lepiej się zachowują na drodze w cieplą pogodę niż moje poprzednie letnie, co mnie bardzo zdziwiło. Moje auto ma okna bezramowe i indeks hałasu był jednym z ważnych czynników podczas wyboru opon, bo jednak chce się jeździć z maksymalnym komfortem. I do tego fajnie wyglądają na mojej perełce. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  VW CC Sedan I 2.0 TSI (155kW) (211KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Anastasiia

  270 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony sprawiają, że auto świetnie się prowadzi, zarówno na suchej, mokrej, jak i śnieżnej nawierzchni. W kopnym śniegu nie ustępowały zimówkom tego samego producenta. Są ciche, opory toczenia niskie. Wybór tych opon całorocznych z homologacją zimową daje tę zaletę, że jesteśmy przygotowani na przymrozki w maju, jak i nagłe ocieplenie środku zimy bez potrzeby zmiany ogumienia, co jest niewątpliwym plusem w strefie klimatycznej Polski. Dodatkowo oszczędność miejsca, czasu i brak kosztów związanych z wymianą opon / kół również przekonał mnie co do ich wyboru. Polecam i będę montował w pozostałych pojazdach! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Skoda Superb Sedan I 2.0 (116KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  2 0

  Błażej

  243 dni temu
 • 215/55 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opona nadal cicha jak jej pierwsza wersja ( jeździliśmy 2 sezony i auto zostało sprzedane renault grand scenic) , przy normalnej jeździe latem i zimą nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, jest bardzo dobra według mnie i latem we wszystkich warunkach i zimą .....używam już kolejny sezon takie opony również w dużych autach renault trafic i fiat ducato i jestem tylko zadowolony z użytkowania....wszelkie właściwości jezdne są bardzo dobre i oczywiście nie muszę ich zmieniać sezonowo ( aczkolwiek raz w roku przekładam je z przodu do tyłu, ale wtedy gdy serwisy opon są puste ) , polecam normalnym użytkownikom :) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Renault Kadjar Crossover I FL 1.4 Tce 140 (103kW) (140KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 0

  Wojtek

  244 dni temu
 • 235/55 R18

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Zdecydowanie polecam te całoroczne opony Michelin CrossClimate 2 235/55R18 - właśnie obecna aura na Podkarpaciu była doskonałym testem dla tych opon - najpierw głęboki śnieg - opony wzorowo zachowują się podczas wyjazdów z zaśnieżonych miejsc + dobre trzymanie na zakrętach i najważniejsze - bezpieczeństwo - dobre wrażenie panowania nad samochodem na śliskich nawierzchniach i krótka droga hamowania. Kolejne dni - kolejny sprawdzian - mokry śnieg + błoto pośniegowe - opony bdb spisują się również w tych warunkach. Co najważniejsze - jedna wizyta w serwisie opon i kilka lat spokoju z wymianą opon. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Toyota RAV4 SUV IV FL 2.0 Valvematic (112kW) (153KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  2 0

  Art

  244 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Michelin CrossClimate 2 to doskonały wybór dla kierowców, którzy szukają opon o wysokiej jakości i uniwersalnym zastosowaniu. Model ten łączy w sobie doskonałe osiągi na suchych i mokrych nawierzchniach oraz doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. Opona ta jest również bardzo trwała i wytrzymała, co pozwala na długie użytkowanie bez konieczności częstego wymieniania. Warto zwrócić uwagę na to, że CrossClimate 2 jest przyjazny dla środowiska, ponieważ posiada certyfikat Eco-Label. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Toyota Auris Touring Sports II FL 1.8 Hybrid (73kW) (108KM)

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  2 1

  Michael

  244 dni temu
 • 195/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  To moje kolejne opony letnie z homologacją zimową. Poprzednio miałem Bridgestone Weather Control A005 EVO. Jestem znowu bardzo pozytywnie zaskoczony. Na suchym troszkę pływają. Miałem kiedyś podobne wrażenie na letnich nowych Barum Bravuris, czy na Bridgestone A005 ale po kilku tygodniach się dotarły. Na tych Michelin mam wrażenie, że szybciej zanikł ten efekt.Generalnie na wszystkich nowych oponach, jakie kupiłem, miałem takie odczucia. Przerobiłem w mojej historii cztery nowe komplety opon od różnych producentów. Zawsze po jakimś czasie ten efekt znikał. Na mokrym jest na prawdę dobrze. Praw fizyki nie pokonają, ale w mojej opinii o niebo lepsze od poprzednich używanych przeze mnie Goodyear Vector 4seasons g2. Podobnie hałas z Michelin jest wyraźnie ciszej. Goodyear pod koniec eksploatacji (bieżnik około 1,8mm) bardzo głośno pracowały. Na śniegu nie testowałem jeszcze. Myślę, że jak ktoś eksploatuje opony w górzystym terenie to lepiej kupić typowe zimówki na zimę, ale przy nizinnym terenie to będą wystarczające. No i jak już kupować opony wielosezonowe, czy tak jak te letnie z homologacją na zimę to radzę szukać tylko opon z wyższej półki takie jak te. Miałem kiedyś wielosezonówki tanie, nie pamiętam dokładnie Dębica albo Fulda i były dużo, dużo gorsze na mokrym asfalcie, a takie warunki zimą czy latem są częste. Na suchym asfalcie wszystkie opony jakoś sobie radzą, lepiej lub gorzej, ale na mokrym to już niewiele tanich opon sobie radzi. Jak szukałem nowych opon to bardzo mocno zastanawiałem się między Bridgestone Weather Control A005 EVO a Michelin CrossClimate 2. To bardzo trudny wybór. Michelin’y to dość nowe opony i nie ma jeszcze zbyt wiele wiarygodnych informacji o nich. Bieżniki między nimi się różnią co wpływa na kilka aspektów, ale to nie miejsce na porównywanie opon. Ogólnie na tych Michelin przy wchodzeniu w ciasny zakręt na suchym zaczynają trochę „płynąć” To moim zdaniem efekt kompromisu dotyczącego składu, rodzaju bieżnika i twardości mieszanki. Na innych typowo letnich asymetrycznych oponach ten efekt jest o wiele mniejszy, ale musimy sobie uświadomić, że to opony całoroczne, które są kompromisem. Nigdy nie będą latem tak dobre jak dobrej jakości opony letnie, a zimą zimowe. O sportowym zacięciu tych opon nawet nie można myśleć. Jednak to bardzo dobre opony dla większości kierowców. Na mokrym rewelacja. Hałas moim zdaniem troszkę lepiej o Bridgestone A005. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o głębokości nowego bieżnika przed zakupem: tutaj podaję moje nowe opony tuż przy znaczniku miały od 5,96-6,00 mm. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Fiat Linea Sedan I 1.4 T-Jet

  Ocena łączna:

  5,6

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe Klient nie ocenił/6

  Czy opinia jest pomocna?

  15 2

  Adrian

  Ponad rok temu
 • 225/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Bardzo dobre opony. Mam porównanie do opon letnich Michelin Primacy 4. Względem nich mam około 5% większe spalanie (w pełni letnie opony zawsze palą mniej), aczkolwiek nie wiem jeszcze, jak to będzie wyglądało latem, bo na razie tych opon używałem w temperaturze do około 10-12 stopni. Głośność podobna do opon letnich Michelin Primacy 4 (aczkolwiek tutaj u różnych ludzi różnie może być, po jednym nadwoziu może się bardziej nieść jedna, a po drugim inna opona), czasem troszkę ciszej, czasem troszkę głośniej zależnie od nawierzchni, a trzeba pamiętać, że jest to opona, na której można jeździć także w zimę, więc można by się spodziewać, że będzie głośniejsza, jak to czasem zimówki mają w zwyczaju. Na śniegu i mokrej nawierzchni przyczepność bez zastrzeżeń, a w tym sezonie jednak trochę tego śniegu było, więc miałem okazję sprawdzić, jak sobie radzi. Może lekko pobuksować na głębokim śniegu przy ruszaniu, ale w takiej sytuacji nawet opona zimowa chyba nie zapewni pełnej przyczepności. W zasadzie nawet jak był lekki lód na asfalcie, to nadal było w porządku. Nie zauważyłem różnicy względem zimówek przy moim stylu jazdy. Na suchym asfalcie - nie zdołałem zauważyć różnicy względem opon letnich. Nigdy nie udało mi się na nich stracić przyczepności, a raz miałem sytuację gdzie pedał w deszczu musiał lecieć w podłogę i ABS w zasadzie nie miał co robić przy gwałtownym hamowaniu z około 60 km/h (a hamulce mam cholernie mocne). Także producent raczej nie ściemnia z tymi właściwościami trakcyjnymi przy hamowaniu. Z dodatkowych zalet - dobrze wyglądają. Nie lubiłem jeździć na zimówkach, bo zwykle są toporne i brzydkie (i głośne), z mocno rzucającym się w oczy zewnętrznym, zębatym rantem. Te wyglądają bardziej jak opony letnie, ząbki są bardziej dyskretne i jak ktoś nie zacznie się wnikliwie przyglądać, to można odnieść wrażenie, że to letnie opony. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  5,6

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Michał

  211 dni temu
 • 195/65 R15

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Na początku byłem sceptycznie nastawiony do opon wielosezonowych, przy wymianie opon letnich na wielosezonowe wulkanizator zmieniający opony twierdził, że wrócę do niego za tydzień z zimowymi tym bardzie,j że mają iść śnieżyce. Faktycznie - śnieżyca złapała mnie w trasie do domu. Samochodem pokonuje wiele kilometrów w związku z tym, że samochód jest używany do pracy w firmie. Mimo opinii wulkanizatorów oraz innych osób, które opowiadały o tym, że opony wielosezonowe nie nadają się na zimę i na duży śnieg uważam, że nie mają racji. Mam porównanie do nowych opon zimowych i praktycznie nie widać różnicy! Bez problemu jeździłem po zaśnieżonych drogach osiedlowych i leśnych, nie zdarzyło się abym się zakopał w śniegu. Potrafiłem wjechać i wyjechać z miejsc parkingowych przy drodze, które były zasypane przez pług. Nie ma żadnych problemów, aby poruszać się samochodem czy to w śniegu, czy błocie pośniegowym. Przy większej prędkości (ok 120 km/h) na autostradzie faktycznie momentami zarzucało, jednakże mam wrażenie, że opony zimowe w takich warunkach również nie dałyby rady, tym bardziej że pod śniegiem mógł być po prostu lód. Po tej śnieżycy wróciła temperatura ok. 0 stopni, aktualnie delikatny śnieg, jeszcze niedawno słońce, 14 stopni i... też żadnych problemów. Droga hamowania taka sama jak na oponach letnich czy zimowych. Nie mam żadnych zastrzeżeń - kwestia przyzwyczajenia i psychiki, bo słuchając opinii innych można sobie w głowie zrobić obraz, że opony faktycznie się nie trzymają nawierzchni czy ślizgają, ale wystarczy trochę wprawy i nie widać różnicy między oponami zimowymi, letnimi czy wielosezonowymi. Jak widać po samochodzie ten przeżył bardzo wiele tej zimy i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Polecam wszystkim niezdecydowanym :) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Fiat Tipo Hatchback II 1.4 16v (70kW) (95KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  5 0

  Dawid

  244 dni temu
 • 215/55 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony użytkuję od sierpnia 2022 czyli około pół roku i jestem realnie bardzo zadowolony. Używałem wcześniej m.in. Pirelli letnie w Superb, a w Octavii Fuldy (zimą) i Pirelli (latem). To moje pierwsze opony wielosezonowe, więc byłem dość niepewny tego zakupu, ale zmęczony sezonowymi zmianami i mając na uwadze niewielkie roczne przebiegi (raczej bliżej 20.000 km) oraz sporadyczne wypady w góry zimą postanowiłem zaryzykować. Mogę szczerze napisać, że opony są idealne do typowej mieszanej jazdy i sprawdzają się zarówno w deszczu, jak i śniegu. Tak jak czytałem w jakiś recenzjach/rankingach na etapie zakupu lepiej nawet sprawdzają się w śniegu niż na mokrej nawierzchni (z którą też jest bardzo dobrze porównując nawet opony letnie). Akurat w tym sezonie zima zaskoczyła drogowców kilka razy i miałem możliwość przetestowania ich w trudnych warunkach śnieżnych w okolicach Warszawy i na trasie. Mam wrażenie, że w ostatnich miesiącach częściej poruszam się po mokrej nawierzchni niż suchej i też jest wszystko ok. Ani razu nie poczułem żeby pojawiły się jakieś problemy/poślizgi spowodowane przez opony. Czuję, że niezależnie od warunków samochód jedzie stabilnie i dobrze trzyma się drogi, a to jest najważniejsze szczególnie, że lubię czasem dodać gazu. Podsumowując oceniłbym jazdę na nich na suchej nawierzchni na 5+, mokrej nawierzchni na 5+, a na śniegu na 6. Głośność 5- chociaż ciężko ją jednoznacznie ocenić w 2.0 TDI, jeżdżąc głównie w warunkach miejskich lub na trasie przy względnie wysokich prędkościach, gdzie raczej słychać wszystko poza oponami. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  poniżej 2000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Skoda Superb Kombi III 2.0 TDI (110kW) (150KM)

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Bart

  244 dni temu
 • 205/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jestem dumnym użytkownikiem opon Michelin CrossClimate2, które są następną generacją doskonałych opon wielosezonowych od Michelina. Moja przygoda z nimi zaczęła się od pierwszej generacji CrossClimate, które w pełni spełniły moje oczekiwania. Jednak CrossClimate2 przerosły moje oczekiwania, pozostawiając mnie bez wątpienia, co do ich wyjątkowej jakości. Te opony przeszły test na różnych powierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. Ich wszechstronność jest niesamowita. Na suchym asfalcie zachowują się jak opony letnie, zapewniając doskonałą przyczepność i krótszą drogę hamowania. Kiedy deszcz pada, nie muszę się martwić, ponieważ CrossClimate2 zachowują stabilność i skuteczność. Nawet na śniegu i lodzie sprawują się wyjątkowo dobrze, co sprawia, że nie potrzebuję oddzielnych opon zimowych. To, co mnie zachwyciło, to ich trwałość. CrossClimate2 wytrzymują długotrwałe użytkowanie, co oznacza, że nie muszę często wymieniać opon. To oszczędza czas i pieniądze. Jeśli jesteś kierowcą, który ceni sobie wygodę i bezpieczeństwo na drodze przez cały rok, opony Michelin CrossClimate2 są doskonałym wyborem. Nie tylko zapewniają one wszechstronność opon letnich i zimowych, ale także gwarantują trwałość i niezawodność, które sprawią, że pokochasz swoje podróże jeszcze bardziej. Z czystym sumieniem polecam te opony każdemu, kto poszukuje opon wielosezonowych o doskonałej jakości. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Audi A4 Avant B9 2.0 TDI (140kW) (191KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 4/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Max

  18 dni temu
 • 215/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Moja opinia na temat opon Michelin CrossClimate 2 jest bardzo pozytywna. Opony te są wyjątkowo wszechstronne i oferują znakomitą trakcję i wydajność na różnorodnych warunkach drogowych. Jedną z głównych zalet opon CrossClimate 2 jest ich zdolność do poradzenia sobie zarówno z letnimi, jak i zimowymi warunkami. Dzięki technologii V-shaped, opony te mają dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, a także skutecznie radzą sobie na śniegu i lodzie. Niezależnie od sezonu, opony CrossClimate 2 zapewniają stabilność i pewność jazdy. Ważnym aspektem, który doceniam w oponach Michelin CrossClimate 2, jest ich długowieczność. Opony te są odporne na zużycie i posiadają doskonałą trwałość, co przekłada się na ich długą żywotność. To oznacza, że są opłacalne i mogą służyć przez wiele tysięcy kilometrów. Dodatkowo, opony Michelin CrossClimate 2 charakteryzują się również cichą pracą. Ich specjalnie zaprojektowany bieżnik zmniejsza hałas generowany podczas jazdy, co przyczynia się do komfortu podróżowania. Podsumowując, opony Michelin CrossClimate 2 są doskonałym wyborem dla kierowców poszukujących wszechstronności, niezawodności i wysokiej jakości. Zapewniają one trakcję na różnych warunkach drogowych, są trwałe i ciche w użytkowaniu. Jeśli szukasz opon, które mogą sprostać różnym warunkom atmosferycznym, opony Michelin CrossClimate 2 z pewnością są warte rozważenia. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Hyundai i40 Kombi I 1.7 CRDi (85kW) (136KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Michał

  85 dni temu
 • 185/65 R15

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Wraz ze zbliżającą się zimą nadszedł czas poszukiwania nowych opon zimowych (posiadałem tylko komplet letnich opon - samochód posiadam od niedawna). Jednak po uwzględnieniu stanu opon letnich zacząłem zastanawiać się nad zakupem opon całorocznych. Pośród przerzucania artykułów i opinii o oponach całorocznych byłem nastawiony pół na pół. W sieci krąży sporo opinii, że jednak modele całoroczne to nie to. Ostatecznie moją uwagę przykuły dwa modele Michelin CrossClimate 2 i któryś model Continentali. Ilość pozytywnych opinii kierowała mnie w stronę Michelin, aż w końcu decyzja zapadła, komplecik zamówiony. Po wymianie i jeździe ponad 2 miesiące na różnej nawierzchni mogę stwierdzić jedno. Żałuję, że tak długo zwlekałem z wymianą! Przesiadka z poprzednich letnich na te Michelin była jak zmiana samochodu. Prowadzi się pięknie, płynnie. Podobne odczucia mam podczas jazdy w dzień deszczowy, czy ze śniegiem. Czuję się pewnie, nawet kiedy śniegu jest całkiem sporo na nawierzchni. Bieżnik bardzo dobrze go odbiera. Trochę za mało czasu minęło, żeby dokładnie określić spalanie, ale nie widzę szczególnych zmian względem danych z komputera po zmianie opon, w stosunku do jazdy na letnich. W każdym razie, jeżeli zastanawiasz się nad zakupem opon całorocznych, bież ten model śmiało. Będziesz zadowolony! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  2000 - 5000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Nissan Note Hatchback II 1.2 (59kW) (80KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  3 0

  Błażej

  244 dni temu
 • 205/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Polecam gorąco. Ciche, przyczepne na każdej nawierzchni, znikome zużycie po przejechanych 10000 tys. kilometrów. Na wstępie dodam, że niestety zdarza mi się należeć do grupy typowego Seby z BMW - czyli dynamiczny start spod świateł, zakręty pokonywane z delikatnie wyższą (oczywiście bezpieczną ) prędkością, aby poczuć przeciążenie, hamowanie z dużych prędkości na autostradzie, żeby z niej zjechać. Ogólnie Michelin Cross Climate 2 nie mają ze mną lekko i nie zawiodły mnie ani razu, no może raz, gdy było mokro i chciałem zarzucić tyłem, ale Michelin mi na to nie pozwolił, po prostu za dobrze trzyma! Początkowo podchodziłem do tego zakupu BARDZO sceptycznie, bo przecież jak coś jest do wszystkiego, to równie dobrze może być do d.. Z tymi oponami jest zupełnie inaczej, trzymają pojazd na drodze w każdych warunkach, nawet obniżyło się moje spalanie o 1 litr na 100km (tutaj akurat może robić robotę wymiana opon z 235 na 205, ale strzelam, że Michelin też macał w tym palce). Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem opon zimowych czy letnich, albo z góry wiesz, że chcesz całoroczne - wybierz Michelin Cross Climate 2 PS. Nikt mi za tą opinie nie zapłacił ;) Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  BMW Seria 3 Coupe E46 318Ci (85kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  43 16

  Damian

  Ponad rok temu
 • 215/60 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  To nie jest moja pierwsza przygoda z Michelin CrossClimate. Przełączyłem się na opony całoroczne kilkanaście lat tematu, gdy temat ten jeszcze nie był tak popularny. Kupowałem opony ze średniej, a następnie przekonałem się do wyższej półki cenowej. CrossClimate sprawdzają mi się fajnie zarówno w VW Passacie kombi jak i w krótszym i mniejszym VW Golfie hatchbacku. Dla mnie są wystarczająco ciche i bardzo dobrze trzymają się różnych nawierzchni. Jeżdżę po miejskim asfalcie i bruku (30%), drogach piaskowych i szutrowych (30%) i autostradach (30%). Cenię sobie dobre ich zachowanie podczas zwrotów na śliskiej nawierzchni, "trzymają" się jak trzeba po nawet małych deszczach, a podczas ferii zimowych są dla mnie wystarczające, aby przebić się na parkingach przy stokach. Cenowo opona CrossClimate wg mnie jest to świetne rozwiązanie. Zmieniam opony całoroczne po 3-4 latach i czuję się na nich bezpieczniej niż na zmienianych i starzejących się oponach jednosezonowych, które trzyma się nie raz wiele lat. Co rok zmieniam przód z tyłem i wyważam całe koła, i sprawują się bezproblemowo. Następne kupię też Michelin CrossClimate! Przyczepności i szerokości! Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  koizak

  244 dni temu
 • 225/55 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony dopiero zdążyły się ułożyć. Miałem okazję jeździć wyłącznie po suchym, bo od zakupu za mało padało, więc nie mogę ocenić, jak zachowują się w na mokro. Dodatkowo wszystkie jazdy odbywały się przy bardzo dużym natężeniu ruchu i zakorkowanych autostradach oraz drogach szybkiego ruchu lub w mieście, więc nie przekroczyłem nigdy 120 km/h. Bardzo pozytywnie oceniam komfort - zarówno w porównaniu do letnich Bridgestone, jak i zimówek Yokohama. Zauważalnie spadło zużycie paliwa - o około 0,2-0,3 l. Są również o wiele cichsze od fabrycznych opon letnich oraz zimówek. Na drugim samochodzie - ze stałym napędem na 4 koła - od ponad 4 lat użytkuję CrossClimaty+ i jestem z nich bardzo zadowolony, a jeździłem w każdych warunkach - od +36 stopni do -11 po śniegu, gdzie subiektywnie okazały się o niebo lepsze od zimowych Pirelli Sotto Zero (były w aucie zastępczym z salonu Mazdy), na których dwukrotnie zakopałem się. Według testów na TyreReviews na śniegu te opony praktycznie nie odstają od zimówek. Z opon sezonowych zrezygnowałem i już nie zamierzam do nich wracać. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  2000 - 5000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Mazda 6 Kombi III FL 2.5 SKYACTIV-G (141kW)

  Ocena łączna:

  4,4

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 4/6

  Śnieg i błoto pośniegowe Klient nie ocenił/6

  Czy opinia jest pomocna?

  2 4

  Madziarz

  Ponad rok temu
 • 215/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Do tej pory korzystałem z opon zimowych w zimie i letnich w lecie. Ale przez pracę z domu zacząłem jeździć mniej, więc żal było mi, co kilka lat wyrzucać praktycznie niezużyte opony. Żona od dawna korzysta z opon wielosezonowych i przy jej stylu jazdy i robionych przebiegach sprawdzały się bardzo dobrze. Pomyślałem, że czas sprawdzić opony wielosezonowe na większym, cięższym (1,7 t) i mocniejszym (164 KM) samochodzie. Mam same pozytywne wrażenia. Na śniegu sprawdzają się równie dobrze, co najlepsze koła zimowe. Formalne porównania są bez sensu, bo nie da się ich przeprowadzić w identycznych warunkach, dlatego nie porównywałem drogi hamowania z miarką, czy prędkości, przy której na łuku następuje zerwanie przyczepności, ale czucie drogi nie odbiega od opon zimowych. Praktycznie nie czuć też różnicy między tymi oponami a typowymi letnimi na suchym, przy czym jeszcze nie miałem okazji ich przetestować przy temperaturach powyżej 15 °C. Na mokrym asfalcie są zdecydowanie lepsze od kół zimowych i równie dobre, co koła letnie. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Peugeot 5008 Van I FL 2.0 (120kW) (164KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Marek K.

  201 dni temu
 • 225/45 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Na Michelinach w ogóle jeżdzę już 25 lat. Pierwsze sprowadzone jeszcze z Niemiec do Poloneza. Był to rok 1994 i od tego momentu jestem wiernym użytkownikiem opon tej firmy. Czy to letnie, czy zimowe jeżdzi się na nich pewnie i bezpiecznie. Nie zawiodły mnie nawet w ekstremalnych warunkach. Jeszcze dziesięć lat temu jeździłem bardziej dynamicznie, niż dzisiaj i różnie bywało. W 2010 mój zaprzyjaźniony wulkanizator zaproponował mi opony całoroczne Cross Climate. Okazały się rewelacyjne. Od tego czasu tylko raz, na jeden sezon, odszedłem Michelinek, bo kupiłem auto z nowymi innej mark.i Ale teraz po zakupie Maganki wróciłem do całorocznych Cross Climate 2 i jestem zadowolony. Sprawdziłem ich możliwości w warunkach zimowych i na suchej nawierzchni. Sprawdzają się bez zarzutu, polecam. Są w miarę ciche i elastyczne. Niestety nie mogę się autorytatywnie wypowiedzieć o ich wpływie na poziom zużycia paliwa, ale po przejechaniu 2000 km spalanie mojej Maganki jest takie, jak w instrukcji. Jeszce raz polecam. Pozdrawiam, Piotr68. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  5000 - 10000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  1 0

  Piotr68

  238 dni temu
 • 215/60 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Miałem dużo obaw związanych z przejściem na opony wielosezonowe. W przypadku nissana miałem już mocno zużyte opony zimowe, jedna była naprawiana w poprzednim sezonie. Stwierdziłem, że po latach czas na nowość w postaci wymiany na opony wielosezonowe. Miałem dość już umawiania się na serwisy dwa razy do roku, czekania, przechowywania opon - strata czasu i pieniędzy. Zgodnie z przewidywaniami zima okazała się łagodna, ale mimo wszystko opady różnego rodzaju, temperatury poniżej zera. Okresy przejściowe są sprawdzianem dla kierowców i ich umiejętności, ale przede wszystkim dla opon. Opony sprawdzają się rewelacyjnie w kazdych warunkach, trakcja, przyczepność, komfort - wszystko jest jak najbardziej ok. Nie zawiodły nawet w trudnych warunkach, a mój codzienny dojazd do domu to ok. 300 m drogi szutrowej, terenu, z tymi oponami mogę spokojnie zaufać i wjeżdżać beztrosko. Martwiłem się bardziej o to, co będzie w lecie, jednak nawet przy wysokich temperaturach opona zachowuje swoje właściwości. Bardzo dobry kompromis. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Nissan Qashqai +2 SUV I 2.0 dCi (110kW)

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Kuba

  Ponad rok temu
 • 195/65 R15

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Obawiałem się tego zakupu, ale niepotrzebnie. To moje pierwsze opony wielosezonowe i mogę napisać, że był to najlepszy zakup w tym roku. Micheliny kupiłem w listopadzie, dzięki temu mogłem przetestować je w ciepłych temperaturach jesiennych, w deszczu, następnie w opadach śniegu, błocie pośniegowym, na nawierzchni oblodzonej za mocno zaśnieżonej, na mocnych podjazdach. Co mogę powiedzieć? Nawierzchnia sucha i mokra: bez zaskoczeń. Śnieg i lód: REWELACJA. Opony trzymają jak na kleju. Zero problemów. Tam gdzie miałem problemy z poruszaniem się na starych zimówkach, teraz jechałem jakby śniegu w ogóle nie było. Przyczepność 100%. Osoby, które piszą, że wielosezony nie dają takiej przyczepności jak zimówki, nie używały CC2. Jak spadły pierwsze śniegi w grudniu i samochody jechały 30 km na h lub wolniej jak jechałem pewnie 50-60 km. Hamowanie również rewelacyjne. Ani razu nie wpadłem w poślizg, co zdarzyło mi się na poprzednich zimówkach. Jednym słowem: nigdy więcej opon sezonowych. CC2 są genialne. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  spokojny
  Samochód:
  Kia Venga Hatchback I 1.6 (92kW) (125KM)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  5 0

  KrzysiekS

  248 dni temu
 • 225/55 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Używam tych opon już na trzech pojazdach - zarówno małym miejskim jak i samochodem, którym przemieszczam się po 1000 km za każdym razem. W dwóch zrezygnowałem z kompletów lato-zima po zapoznaniu się oponami. Uważam, że w/w opona całoroczna o dobrych własnościach latem i niezłych własnościach w zimie jest zdecydowanie warta polecenia. CrossClimate 2 są zdecydowanie ciche jak na opony uniwersalne. Z mojego doświadczenia jazda po 180-200km/h na niemieckiej autostradzie nie jest przesadnie uciążliwa, zużycie paliwa jest również porównywalne do dobrej klasy opon letnich i odczuwalnie niższe niż na zimowych. W typowych warunkach błotno-śniegowych nie mam zastrzeżeń - na lodzie i śniegu jest odczuwalne, że nie mamy do czynienia z dobrą oponą zimową, ale nie ma szczególnych problemów z zatrzymaniem się czy prowadzeniem. Wszystkie samochody, które użytkuję mają napęd na 4 koła - moja opinia w tym zakresie może nie być do końca miarodajna dla użytkowników bez takiego napędu. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Audi A4 Avant B9 2.0 TFSI quattro (185kW) (252KM)

  Ocena łączna:

  5,4

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 5/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Stefan

  244 dni temu
 • 205/50 R17

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Moje wrażenia: + zadziwiająco dobra przyczepność (lepsza niż w tanich oponach jednosezonowych) + świetna odpowiedź na układ kierowniczy, a auto jest wysoko przewidywalne + zdały dobrze egzamin na śniegu, błocie pośniegowym i marznącej mżawce + spokojnie nadają się do jazdy z prędkościami autostradowymi - niestety dość mały rant ochronny felgi (2x mniejszy niż w obecnych continentalach) - dodatkowo chyba nie wszystkie profile opon go posiadają :-/ Opis: Zacznę od tego, że moje opony mają dość niski profil (205x50x17). Długo wahałem się z zakupem, gdyż jeżdżę raczej dynamicznie i szybko. Wcześniej w tym aucie miałem opony premium na lato i zimę (Continental CSC5 + Continental TS860). Po zakupie opony przeszły dużą próbę, bo pokonanłem na nich już ponad 15 tys km w róznych warunkach (z wykluczeniem lata +30stC). Reasumując: Nawet jeśli opony nie zdadzą egzaminu latem, to są świetną alternatywą na naszą zimę wiosnę i jesień (czyli chlapy). POLECAM. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  Peugeot 307 SW I 2.0 HDI (100kW) (136KM)

  Ocena łączna:

  5,6

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  AD

  243 dni temu
 • 245/45 R19

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  W dość krótkim okresie wystąpiły wszystkie możliwe warunki: temperatura z -4 stopni w ciągu tygodnia przeskoczyła na +15, obficie padało (nawet bardzo), intensywnie śnieżyło. Udało się zatem sprawdzić opony w różnych warunkach (słońce, deszcz, śnieg), temperaturach (od -4 do +15), na różnych nawierzchniach (suchy asfalt, zaśnieżone drogi, kopny śnieg, mokry asfalt, błoto pośniegowe, gołoledź) oraz w trasie i mieście. Nie zdążyłem ich jeszcze sprawdzić w górach. Do chwili obecnej, po przejechaniu około 2 tys. km jestem bardzo zadowolony z użytkowania tych opon: ciche, dobra przyczepność w każdych warunkach i na każdej nawierzchni (za wyjątkiem lodu, rzecz jasna), mały opór toczenia (widoczny m.in. w niezwiększonym zużyciu paliwa) oraz, co jest dla mnie również ważne, atrakcyjny wygląd. Jedynym stwierdzonym minusem tych opon jest ich cena - najdroższe z oferowanych w tej klasie. Niemniej jednak, nie mając co prawda porównania z innymi, kupiłbym je ponownie. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  10000 - 15000km
  Styl jazdy:
  dynamiczny
  Samochód:
  brak informacji o pojeździe

  Ocena łączna:

  5,0

  Sucha nawierzchnia 5/6

  Mokra nawierzchnia 5/6

  Śnieg i błoto pośniegowe 6/6

  Czy opinia jest pomocna?

  0 0

  Roni

  244 dni temu
 • 195/55 R16

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Na oponach tych przejechałem już kilka tysięcy kilometrów. Opony oceniam rewelacyjnie. Są ciche. Nie zauważyłem żadnej różnicy w trakcji tych opon, w stosunku do letnich lub zimowych opon Michelin, na których jeździłem wcześniej, a miałem już okazję jeździć na tych oponach podczas przymrozków, jak również podczas temperatur zbliżonych do 20 st. C. Hamowanie i przyśpieszanie jest bardzo pewne, tak na suchej, jak i mokrej nawierzchni i nie powoduje żadnych niepokojących sytuacji. Opony pewnie zachowują się również przy jeździe z prędkościami autostradowymi. Uważam, że opony te, w obecnych czasach, gdy zima rzadko przypomina zimę, a przymrozki zdarzają się nawet w połowie maja, są wartą rozważenia alternatywą dla opon letnich i zimowych. Z wieloletniego doświadczenia z oponami Michelin wiem, że opony te są trwałe i mam nadzieję, że tak będzie również w tym wypadku. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam te opony. Warto zapłacić za jakość. Czytaj więcej Zwiń

  Podsumowanie: Polecam tę oponę

  Przejechany dystans:
  powyżej 15000km
  Styl jazdy:
  umiarkowany
  Samochód:
  Ford Fiesta Hatchback VII 1.0 EcoBoost (92kW)

  Ocena łączna:

  6,0

  Sucha nawierzchnia 6/6

  Mokra nawierzchnia 6/6

  Śnieg i błoto pośniegowe Klient nie ocenił/6

  Czy opinia jest pomocna?

  18 4

  Dariusz

  Ponad rok temu
Oferta
Oferta
Ceny i rozmiary Michelin CrossClimate 2

Zastosuj

Zastosuj

Dostępne rozmiary i warianty
15" 7 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 738

456 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 756

479 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 764

485 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 643

428 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 716

429 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Dostawa 4-5 dni roboczych

578 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 627 zł/szt.

Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 016

622 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 729

462 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 750

468 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 646

399 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 645

402 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 880

603 zł
Kup
Zobacz więcej
16" 18 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Akcja promocyjna
D | B | B 69dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 168

729 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 120

690 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 951

590 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy 04.10.2023

807 zł
Kup

PRZEDSPRZEDAŻ - Doręczymy 04.10.2023

Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 887

609 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 966

619 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 001

645 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 961

622 zł
Kup

Dostawa 8 dni roboczych

Cena katalogowa 1 435

843 zł
Kup
Akcja promocyjna
D | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 179

739 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 149

699 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 728

447 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 744

488 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 743

495 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 766

515 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 931

589 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 047

686 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 049

699 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 322

794 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Dostawa 8 dni roboczych

699 zł
Kup

Ostatnie 3 szt. Następne od 710 zł/szt.

Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 148

715 zł
Kup

Dostawa 8 dni roboczych

Cena katalogowa 1 158

732 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 200

759 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 260

785 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 202

717 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 965

635 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 988

636 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 378

855 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 294

794 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 338

795 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 387

859 zł
Kup
Zobacz więcej
17" 19 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 023

649 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 058

702 zł
Kup

Dostawa 7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 106

701 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 098

689 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 101

699 zł
Kup

Dostawa 7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 119

718 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 021

672 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 066

649 zł
Kup

Dostawa 8 dni roboczych

Cena katalogowa 1 212

792 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 138

702 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 020

625 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 116

732 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 138

704 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 157

764 zł
Kup

Dostawa 2-3 dni robocze

Cena katalogowa 1 100

723 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 070

675 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 106

685 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 007

666 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 858

559 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 846

562 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 855

575 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 854

579 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 134

729 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 145

749 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

760 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 0 zł/szt.

Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 204

769 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 197

776 zł
Kup
Akcja promocyjna
D | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 316

825 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 203

754 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 174

766 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 970

635 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 982

596 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 148

749 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 181

762 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 289

819 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 295

797 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 310

814 zł
Kup
Zobacz więcej
18" 19 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 149

720 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

734 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 0 zł/szt.

Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

869 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 0 zł/szt.

Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 083

695 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 104

713 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 868

559 zł
Kup
Rok produkcji: 2021

Doręczymy już jutro!

789 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 884 zł/szt.

Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 285

809 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 406

884 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 157

755 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 240

751 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 202

778 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 106

725 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 237

829 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 237

859 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 299

769 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 204

765 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 188

728 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 119

725 zł
Kup
Akcja promocyjna
A | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 114

758 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 108

726 zł
Kup
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

766 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 0 zł/szt.

Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

846 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 0 zł/szt.

Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 149

749 zł
Kup

Dostawa 7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 148

727 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 316

844 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 280

854 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 360

880 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 460

939 zł
Kup

Dostawa 6-7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 801

1 113 zł
Kup
Zobacz więcej
19" 15 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Akcja promocyjna
C | B | B 69dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 233

785 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 171

788 zł
Kup

Dostawa 7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 178

741 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 459

929 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 540

1 089 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 502

911 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 533

1 031 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 541

1 042 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 713

1 177 zł
Kup
Akcja promocyjna
A | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 366

918 zł
Kup
Akcja promocyjna
A | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 345

859 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 814

1 193 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 462

959 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 775

1 090 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 825

1 300 zł
Kup
Akcja promocyjna
C | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 595

1 010 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 519

1 030 zł
Kup
Zobacz więcej
20" 5 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Akcja promocyjna
B | B | A 69dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 015

695 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

Cena katalogowa 1 691

1 201 zł
Kup

Dostawa 7 dni roboczych

Cena katalogowa 1 864

1 135 zł
Kup
Akcja promocyjna
B | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2023

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 918

1 190 zł
Kup
Akcja promocyjna
A | B | B 71dB |
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

Cena katalogowa 1 771

1 225 zł
Kup
Zobacz więcej
* Cena katalogowa – cena wyznaczona przez producenta, przed zastosowaniem rabatów, stanowi kalkulację ceny pomiędzy producentem a dystrybutorem. Nie jest to cena sprzedaży dla konsumenta. Cena katalogowa dostępna tylko dla wybranych produktów.
Raty
Raty
Gwarancja
Gwarancja

Gwarancja na opony Michelin CrossClimate 2

Pełna treść gwarancji
 • gwarancja obejmuje użytkowanie opon przez 5 lat od daty zakupu lub do momentu całkowitego zużycia,
 • gwarancja obejmuje wady materiałowe i produkcyjne,
 • jeśli w momencie uznanej reklamacji stopień zużycia opony nie przekracza 20% to opona zostanie wymieniona na nową,
 • w przypadku uznanej reklamacji opony o większym zużyciu, wysokość rekompensaty jest zależna od stopnia zużycia reklamowanej opony.
Certyfikat
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Michelin

Certyfikat Michelin

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste
 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!