Pracuj w Oponeo

Felgi do Dacia

Wybierz parametry swojego Dacia i dobierz odpowiednie felgi

Dacia

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Dacia

Funkcjonalna konstrukcja, przystępna cena, ale też nowoczesne technologie i nadążająca za współczesnymi trendami stylistyka – rumuńska marka Dacia produkuje przede wszystkim ekonomiczne auta z segmentu B i C. Ta należąca do koncernu Renault firma ma w swojej ofercie m.in. miejski model Sandero, kompaktowego Logana, dostawczego Dokkera i ekonomicznego SUV-a Duster.

Fabryczne felgi Dacia i ich zamienniki

W podstawowych wersjach wyposażeniowych aut Dacia montuje się zwykle obręcze ze stali. Felgi aluminiowe dostępne są w wyższych odsłonach. Klienci mają do wyboru kilka dopasowanych do stylistyki nadwozia wzorów i stylów wykończenia. Obręcze kół, które pasują do pojazdów Dacia, można też znaleźć w asortymencie takich producentów jak m.in. ANZIO, Ronal, RIAL i Alkatec.

Jakie rozmiary felg do Dacii?

Wybierając zamienniki oryginalnych felg do samochodu, uwzględnijmy parametry obręczy określone przez producenta auta. To warunek zachowania przez auto odpowiednich właściwości jezdnych. Ważne są średnica, szerokość, głębokość osadzenia oraz rozstaw śrub, za pomocą których koła są przykręcane do piast.

  • Jaka jest średnica felgi w Dacii?

W najmniejszych autach spod szyldu Dacia można zamocować obręcze o minimalnej średnicy 14 cali. Maksymalny rozmiar to zwykle 18 cali, choć do niektórych modeli – przykładowo Dacii Duster będą też pasować obręcze 20-calowe.

  • Dacia – rozstaw śrub

W autach marki Dacia standardowo sprawdzą się felgi z oznaczeniem 4x100. Parametr opisuje liczbę elementów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozstawione.

  • Jaka szerokość felgi do Dacii?

Dopuszczalna szerokość obręczy kół w autach marki Dacia zależy od modelu i generacji. Zwykle jednak obejmuje przedział od 6 cali do 7,5 cala. W Dacii Duster szerokość maksymalna może wynosić 9 cali.

  • Jakie ET felgi do Dacii?

Wartości parametru ET – który opisuje dopuszczalną głębokość osadzenia obręczy w nadkolu – są różne dla poszczególnych modeli i wersji aut marki Dacia. Zwykle jednak mieszczą się w przedziale od ET 30 do ET 50.