Pracuj w Oponeo

Felgi do Dacia Sandero

Sprawdź rozmiar felg do Dacia Sandero i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Dacia

Sandero

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Dacia Sandero

Dacia Sandero zaprezentowana została w 2008 roku w Genewie. To miejski samochód osobowy, którego poszczególne generacje produkowane były w latach:

  • I generacja – 2008-2012,
  • II generacja – 2012-2020,
  • III generacja – od 2020 roku.

W pierwszej odsłonie tego modelu do dyspozycji kierowców była jedynie wersja z nadwoziem hatchback. W drugiej i trzeciej doszła jeszcze opcja sedan. We wszystkich generacjach tego auta napęd zorientowano na przedniej osi. Auta poddawano face liftingom, które oznaczano drugim członem nazwy – Sandero Stepway.

Felgi – Dacia Sandero

Oryginalne felgi w Dacii Sandero występowały zarówno w opcjach stalowych, jak i aluminiowych, zależnie od wersji pojazdu. Jeżeli planujesz wymienić je na nowe, to koniecznie zapoznaj się z informacjami podanymi przez producenta samochodu. Najważniejsze są parametry, takie jak średnica, ET, szerokość czy rozstaw śrub. Przestrzeganie wytycznych podanych w instrukcji pojazdu zapewni Ci bezproblemowy montaż i użytkowanie.

  • Średnica felg w Dacii Sandero

W Dacii Sandero da się założyć felgi o różnych średnicach, zależnie od generacji pojazdu. W Pierwszej odsłonie mogą być montowane obręcze w rozmiarach 14”, 15”, 16”, 17” i 18”, natomiast w drugiej i trzeciej generacji zakres ten zawęził się do 15”-18”.

  • Dacia Sandero – rozstaw śrub

Felgi do Dacii Sandero mają rozstaw śrub 4x100. We wszystkich generacjach standard jest ten sam. Oznacza to, że na okręgu o średnicy 100 mm rozmieszczono 4 punkty montażowe.

  • Rozmiar felgi Dacia Sundero – szerokość

Szerokość felgi to parametr, który zazwyczaj wzrasta wraz z jej średnicą. W Dacii Sundero mogą być montowane obręcze o szerokości 5,5”-7,5” (I i II) oraz 6”-7,5” (III).

  • Dacia Sandero – rozmiar felg (ET)

Jeśli zależy Ci na mocnym eksponowaniu felgi, koniecznie zwróć uwagę na parametr ET. To on decyduję o głębokości osadzenia jej w nadkolu. W Dacii Sandero I obowiązuje zakres od ET 32 do ET 50, w drugiej odsłonie od ET 32 do ET 51, a w trzeciej wersji od ET 32 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Dacia Sandero

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Dacia Sandero