Felgi do Dacia Sandero

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Dacia Sandero

Dacia Sandero to przestronny, miejski hatchback, który w założeniu miał być niedrogi zarówno pod względem ceny zakupu, jak i kosztów codziennej eksploatacji. Auto, choć sygnowane logiem rumuńskiej marki, powstało przy współpracy z koncernem Renault, który wypuścił bliźniaczy model.

Pierwsza generacja modelu miała premierę w 2007 roku pod szyldem francuskiej marki, a rok później wypuszczono na rynek rumuńskiego odpowiednika. Samochód czerpał wiele rozwiązań z Dacii Logan, w tym przede wszystkim płytę podłogową oraz niektóre części. Zupełnie inaczej prezentowała się za to deska rozdzielcza, a także nadwozie, tym razem bardziej zaokrąglone. W gamie producenta znalazła się wówczas również Dacia Sandero Stepway, która zbliżona była do SUV-a, jednak tylko wyglądem – wyposażono ją m.in. w nakładki na błotniki, „terenowe” progi i relingi dachowe. Kompaktowość samochodu została zachowana, a w budowie niewiele się zmieniło, choć docelowo miała się ona sprawdzać na trudniejszych nawierzchniach. Zdecydowaną metamorfozę modelu Sandero przyniósł rok 2012. Zarówno konstrukcja, jak i wnętrze auta zostały zaprojektowane na nowo, czego efektem był bezpieczniejszy i atrakcyjniejszy niż dotychczas samochód.

To jakie felgi do Dacia Sandero wybierzemy, zależeć będzie od wielu czynników, w tym o tego, czy postrzegamy to auto jako miejskie auto, czy małego, kompaktowego SUV-a. Od tego uzależnione będą potrzeby i oczekiwania wobec obręczy. Uniwersalnym wyborem są alufelgi w ciekawym wzorze lub kolorze, które uzupełnią ciekawy design samochodu.