Pracuj w Oponeo

Felgi do Dacia Logan

Sprawdź rozmiar felg do Dacia Logan i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Dacia

Logan

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Dacia Logan

Atrakcyjna cena, duża przestrzeń ładunkowa i ekonomiczny silnik. Te cechy modelu Dacia Logan sprawiły, że konstrukcja cieszy się dużą popularnością na polskim rynku. Samochód trafił do sprzedaży w 2004 roku. Od tego czasu opracowano 3 generacje tej konstrukcji. Różne odsłony modelu dostępne są w kilku wersjach nadwozia. W ofercie jest m.in. 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowy kombivan.

Dacia Logan - felgi EOM

Producent Dacii Logan wyposaża auto w felgi stalowe lub aluminiowe. W pierwszej wersji klienci mieli do wyboru konstrukcje o średnicy 14 i 15 cali. W drugiej standardem były konstrukcje 15-calowe. Egzemplarze trzeciej odsłony tego modelu opuszczają salony na obręczach 15- lub 16-calowych.

Felgi w Dacii Logan - jakie parametry?

Przy wyborze felg do auta kluczowe są takie parametry jak wymiary - czyli wyrażane w calach średnica i szerokość; ET, dzięki któremu można określić głębokość osadzenia obręczy w nadkolu; a także liczba i rozstaw śrub, za pomocą których felga jest mocowana do piasty.

  • Jaka jest średnica felg do Dacii Logan?

Dacia Logan występuje w różnych wersjach nadwozia. Do każdej będzie pasować nieco inny rozmiar felg. Np. do pierwszej wersji modelu Logan MCV pasują konstrukcje o średnicy 14", 15", 16" i 17". W drugiej odsłonie wariantu MCV zainstalujemy felgi w rozmiarach od 15" do 18".

  • Dacii Logan: rozstaw śrub w felgach

Koła we wszystkich generacjach i wariantach modelu Dacia Logan mocuje się w standardzie 4x100. Oznacza to, że 4 punkty montażowe umieszczono na okręgu o średnicy 100 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi w Dacii Logan?

Najwęższe obręcze w Dacii Logan mogą mieć szerokość 5,5 cala - dotyczy to konstrukcji o średnicy 14 i 15 cali w większości wariantów tego modelu. W przypadku konstrukcji o średnicy 17 cali i 18 cali maksymalna szerokość felgi może wynosić nawet 8 cali (w wybranych wariantach).

  • Jakie jest ET felg do Dacii Logan?

Parametr ET dla Dacii Logan pierwszej generacji w wersji MCV i Sedan wynosi od ET 30 do ET 45 mm. Dla większości pozostałych wariantów tego auta ET określono w przedziale od ET 35 do ET 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Dacia Logan

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Dacia Logan

Osoby jeżdżące autem Dacia Logan najczęściej wybierają: