Pracuj w Oponeo

Felgi do Chevrolet

Wybierz parametry swojego Chevrolet i dobierz odpowiednie felgi

Chevrolet

Chevrolet to producent samochodów z USA. Marka należy do koncernu General Motors. W swojej ofercie ma auta osobowe, SUV-y, Vany, półciężarówki i modele sportowe. Wśród kultowych amerykańskich aut Chevroleta są m.in. Corvette, Camaro i Blazer. Na europejskim rynku firma oferowała m.in. popularne także w Polsce modele Aveo, Spark, Cruze i Captive. W 2015 roku wycofała się z Europy.

Felgi OEM w Chevroletach

Marka Chevrolet wyposaża swoje auta w felgi w różnych rozmiarach i szerokościach. Ich wymiary i inne parametry są dopasowane do przeznaczenia, gabarytów i stylistyki danego modelu. Wśród nich są obręcze ze stali i z aluminium.

Do aut marki Chevrolet bez trudu dopasujemy również felgi innych firm. Wśród popularnych producentów oferujących obręcze stalowe są Alcar, Trebl i Magnetto. Wersje aluminiowe do różnych modeli Chevroleta produkują m.in. firmy ALUTEC, ANZIO, DEZENT i Ronal.

Felgi Chevrolet – rozmiary, ET, rozstaw śrub

W Chevroletach można instalować felgi różnego rodzaju. Zawsze powinny być to jednak modele zgodne z oryginalną specyfikacją producenta auta. Istotne są tutaj dopuszczalna średnica i szerokość, liczba śrub i ich rozstaw, a także parametr ET, który określa, jak głęboko obręcz jest osadzona w nadkolu.

  • Chevrolet – felgi i ich średnica

Dopuszczalna średnica felg dla aut marki Chevrolet może być bardzo różna. Np. w niektórych wariantach niewielkich modeli Spark czy Matiz można zainstalować już modele 13-calowe. Koncern oferuje także takie potężne wozy jak sportową Corvettę czy terenowego Avalanche, do których pasują nawet obręcze 20- i 22-calowe.

  • Chevrolet – rozstaw śrub

Liczba śrub, na które mocowane są felgi w Chevroletach różni się w zależności od modelu: może wynosić 4, 5 lub 6. Rozstaw elementów, czyli średnica okręgu, na którym są rozmieszczone, również zależy od modelu auta oraz jego wersji.

  • Jaka jest szerokość felg w Chevroletach?

Szerokość felg w autach marki Chevrolet – podobnie jak w przypadku ich średnicy – będzie zależeć od typu, przeznaczenia i gabarytów samochodu. Najwęższe felgi mogą mieć szerokość 5 cali, a najszersze nawet 10 lub 11 cali.

  • Jakie jest ET felg w Chevrolet?

Parametr ET określa głębokość płaszczyzny osadzenia felgi w stosunku do środka jej symetrii. Powinien być prawidłowo dobrany, by koło nie ocierało o nadwozie lub nie wystawało poza obrys pojazdu. Marka Chevrolet nie ma jednego ET dla wszystkich modeli. Parametr ten zależy bowiem m.in. od rozmiarów i przeznaczenia auta.