Felgi do Chevrolet

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Chevrolet

Szwajcarski kierowca Louis Chevrolet założył markę Chevrolet w 1911 roku. Stworzył ją wspólnie z fundatorem koncernu General Motors, Williamem Durantem. Po szczęściu latach funkcjonowania przedsiębiorstwo Chevrolet stało się rentowny, a Durant wykupił większość udziałów w koncernie GM i przejął stery w firmie. Chevrolet szybko został włączony do General Motors.


Dynamiczna ekspansja grupy GM doprowadziła do powstania pierwszego europejskiego oddziału marki Chevrolet w 1923 roku. Został on utworzony w Kopenhadze. Następnymi krajami w Europie, do których zawitała amerykańska marka były państwa skandynawskie oraz bałtyckie, a także Niemcy, Austria, Rosja, Węgry, Czechosłowacja oraz Polska. Po 5 latach uruchomiono fabrykę samochodów GM w Warszawie. Otwarcie miało miejsce 10 września 1928 i data ta może zostać oficjalnie uznana za początek działalności koncernu General Motors w Polsce. Wraz z montownią pojawiły się też pierwsze samochody osobowe.


Chevrolet zrewolucjonizował rynek samochodowy w USA w latach 50. i 60. W 1963 co dziesiąte auto sprzedawane w Stanach Zjednoczonych pochodził z fabryk Chevroleta.


W 2004 GM zaczęło sprzedawać w niektórych państwach Europy Wschodniej samochody Daewoo pod marką Chevroleta. Wynikało to z braku praw do Daewoo w tychże państwach (było tak również w Polsce). W 2015 roku Chevrolet wycofał się z rynków europejskich.


Chevrolety stworzone z myślą o bardziej dynamicznej jeździe najlepiej będą się prezentować z efektowymi felgami aluminiowymi o współczesnym wyglądzie. Natomiast do egzemplarzy miejskich lub rodzinnych dobrym wyborem będą także eleganckie, stonowane felgi stalowe. Odpowiednio dobrane obręcze mogą podkreślić charakter pojazdu.