Pracuj w Oponeo

Felgi do Chevrolet Cruze

Sprawdź rozmiar felg do Chevrolet Cruze i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Chevrolet

Cruze

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze to kompaktowe auto klasy średniej niższej (segment C), które miało premierę w 2008 roku (na rynku europejskim dostępne od 2009 roku). Pojazd oferowany był w kilku wersjach nadwozia – jako sedan, hatchback i kombi. W 2012 roku model przeszedł restylizację, a jego produkcja zakończyła się 2 lata później. Druga generacja Chevroleta Cruze nie była oferowana na rynku europejskim.

Oryginale felgi Chevrolet Cruze

W modelu Chevrolet Cruze standardowo instalowano felgi stalowe lub aluminiowe o średnicy 16 cali. W ofercie producenta były też obręcze 17- i 18-calowe w różnych wzorach.

Jakie obręcze do Chevrolet Cruze: rozmiar felg, ET, rozstaw śrub

Głębokość osadzenia (ET), średnica, szerokość oraz rozstaw śrub – to parametry, które koniecznie należy uwzględnić przy wyborze zamienników oryginalnych felg do auta. Zakres dopuszczalnych rozmiarów obręczy określony jest przez producenta samochodu.

  • Jaka jest średnica felgi w Chevrolet Cruze?

W Chevrolet Cruze można zamocować felgi o średnicach od 16 cali do 19 cali. Większe obręcze wymagają montażu opon o niższym profilu.

  • Chevrolet Cruze – rozstaw śrub

W Chevroletach Cruze z silnikiem 1.8 l rozstaw śrub wynosi 5x105. W autach z silnikiem 2.0 CDI należy zamocować felgi z rozstawem 5x115.

  • Jaka jest szerokość felgi w Chevrolet Cruze?

Najwęższa pasująca do Chevroleta Cruze felga powinna mieć 6,5 cala szerokości. Maksymalna szerokość obręczy to 8 cali.

  • Jakie jest ET felg w Chevrolet Cruze?

Parametr ET dla Chevroleta Cruze określono w przedziale 38-49 mm. Do auta pasują zatem m.in. felgi z ET 40, ET 42 i ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Chevrolet Cruze

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Chevrolet Cruze