Felgi do Chevrolet Aveo

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Chevrolet Aveo

Chevrolet AVEO to samochód z segmentu B, produkowany od 2002 roku przez koncern General Motors. Na rynku zastąpił wysłużony model Daewoo Lanos. Pierwsza generacja Aveo w wielu krajach sprzedawana była pod nazwą Chevrolet Kalos.


Model pierwszy raz zaprezentowano na targach paryskich w 2002 roku. W segmencie konkurować miał z samochodami takimi jak Renault Clio, Volkswagen Polo czy Ford Fiesta. Początkowo dostępna była tylko wersja 5-drzwiowego hatchbacka, z czasem ofertę rozszerzono także o wariant 3-drzwiowy oraz sedan. W 2007 roku samochód przeszedł modernizację. Zaimplementowano mu nowe jednostki napędowe 1.2 16v o mocy 84 KM oraz 1.4 16v o mocy 101 KM. Zmianie uległ także wygląd sylwetki samochodu oraz układu reflektorów. Od tego czasu nazwa Kalos została już całkowicie wyparta przez AVEO.


W roku 2011 na rynek trafiła druga generacja Chevroleta AVEO, oferująca o wiele bardziej opływową sylwetkę, przystosowaną raczej do młodszego odbiorcy. Samochód wyróżnia również bardziej przestronne wnętrze. Do sprzedaży ponownie wprowadzono dwie wersje Hatchback II oraz Sedan II. W 2014 roku samochód przeszedł pierwszy facelifting. Pozbyto się charakterystycznych podwójnych reflektorów oraz wlotów powietrza. Zmieniono dodatkowo światła tylne oraz układ zderzaków i pokrywy bagażnika.


Chevrolet AVEO dostępny jest w 120 krajach na całym świecie, w Ameryce Południowej występuje pod nazwą Sonic. Idealnym uzupełnieniem tego zwrotnego miejskiego auta są dobrze dobrane felgi aluminiowe, które nie tylko oferują dużą wytrzymałość, ale i atrakcyjny wygląd. Do AVEO można wybrać także trwałe felgi stalowe z katalogów wielu uznanych producentów.