Pracuj w Oponeo

Felgi do Chevrolet Aveo

Sprawdź rozmiar felg do Chevrolet Aveo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Chevrolet

Aveo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo to niewielkie miejskie auto zaliczane do segmentu B. Występuje w kilku wersjach nadwozia – jako hatchback i sedan. Samochód powstał po przejęciu przez amerykański koncern marki Deawoo i zastąpił popularnego na wielu rynkach Deawoo Lanosa. Pojawił się w sprzedaży w 2002 roku, druga wersja miała premierę w 2006 roku (była produkowana również w Polsce), a trzecia odsłona opuszczała linie produkcyjne w latach 2011-2020 (w Europie do 2014 roku).

Oryginalne felgi Chevrolet Aveo

Pierwsza i druga generacja Chevroleta Aveo oferowane były z fabrycznymi felgami stalowymi o średnicy 14 cali lub obręczami z aluminium w rozmiarze 15 cali. W trzeciej odsłonie modelu mocowano felgi stalowe 15-calowe lub aluminiowe o średnicy od 15 do 17 cali.

Chevrolet Aveo – jakie felgi?

Dopasowanie felg do danego modelu auta wymaga uwzględnienia dopuszczalnych przez producenta samochodu wymiarów obręczy. Chodzi o średnicę, szerokość, a także parametr ET, który określa głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Zgodny ze specyfikacją powinien być także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Chevroleta Aveo?

Pierwsza odsłona Chevroleta Aveo może być wyposażona w felgi o średnicy od 13 cali do 17 cali. W autach drugiej generacji dopuszcza się możliwość mocowania felg w rozmiarach od 14 do 18 cali.

  • Chevrolet Aveo – rozstaw śrub

W pierwszej wersji Chevroleta Aveo rozstaw śrub w piastach wynosi 4x100. W autach drugiej generacji stosowano dwa systemy mocowania: 4x100 i 5x105.

  • Jaka szerokość felg do Chevroleta Aveo?

Minimalna szerokość obręczy do Chevroleta Aveo to 5 cali, a maksymalna 7,5 cala. Dotyczy to pierwszej i drugiej generacji tego modelu.

  • Jakie jest ET felgi Chevroleta Aveo?

Prawidłowo dobrany parametr ET felgi pozwala uniknąć sytuacji, w której obręcz wystaje poza obrys auta lub jest umieszczona zbyt głęboko w nadkolu. Do pierwszej i drugiej generacji Chevroleta Aveo pasują felgi z minimalnym ET 30. Maksymalna wartość wynosi ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Chevrolet Aveo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Chevrolet Aveo

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Chevrolet Aveo najczęściej wybierają: