Pracuj w Oponeo

Felgi do Chevrolet Camaro

Sprawdź rozmiar felg do Chevrolet Camaro i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Chevrolet

Camaro

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro to słynne amerykańskie auto sportowe typu pony car lub muscle car. Pojawiło się na rynku w 1966 roku jako konkurencja dla Forda Mustanga. Kolejne generacje tego modelu miały premiery w latach 1970, 1982, 1992, 2006 i 2016. W tym czasie pojazd przeszedł znaczne modyfikacje – zarówno jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, jak i stylistyczne.

Oryginalne felgi Chevrolet Camaro

W pierwszych wersjach Chevroleta Camaro mocowano standardowo felgi 14- i 15-calowe. Początkowo były to obręcze ze stali. Auta czwartej generacji najczęściej występują z oryginalnymi obręczami 16-calowymi ze stali lub z aluminium. W piątej odsłonie są to felgi aluminiowe 18-, 19- i 20-calowe. Najnowsza generacja tego modelu ma 18- lub 20-calowe felgi w standardzie.

Jakie są parametry felgi do Chevroleta Camaro?

Przy wyborze felg należy zwrócić uwagę na średnicę i szerokość – te parametry mają duże znaczenie dla zachowania przez pojazd odpowiedniej przyczepność i stabilności. Rozmiary obręczy powinny być zgodne z wymaganiami producenta auta. Dotyczy to także parametru ET, który określa głębokość osadzenia felgi oraz rozstawu śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi Chevroleta Camaro?

Do czwartej wersji Chevroleta Camaro pasują felgi o średnicach od 16 do 17 cali. W piątej odsłonie można mocować nawet obręcze 22-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub Chevroleta Camaro?

W czwartej i piątej wersji Chevroleta Camaro piasty mają 5-śrubowe mocowania felg. Pasujące do nich obręcze powinny mieć oznaczenia 5x120.

  • Jaka szerokość felgi do Chevroleta Camaro?

W Chevrolecie Camaro czwartej generacji dopuszczalna szerokość felg jest wyznaczona w przedziale od 7,5 cala do 9 cali. Sprawdzą się tutaj komplety mieszane. Do wersji piątej auta pasują obręcze o szerokościach od 8,5 cala do 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Chevroleta Camaro?

Parametr określający głębokość osadzenia obręczy w czwartej wersji Chevroleta Camaro obejmuje zakres od ET 48 do ET 57. Do odsłony piątej tego modelu będą pasować felgi z ET 25.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Chevrolet Camaro

Rozwiń

Zwiń

Felgi stalowe

Osoby jeżdżące autem Chevrolet Camaro najczęściej wybierają: