Menu
Kup
506 / szt.
Klasa średnia

Toyo Proxes R36

< Przejdź do listy opon 225/55 R19

W tej chwili model dostępny tylko w rozmiarze 225/55 R19 99 V za 506zł

Wcześniej1 303 zł

506 / szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 8 dni roboczych

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Indeks prędkości:
V = max 240 km/h
Indeks nośności:
99 = max 775 kg
Gwarancja:
5 lat od daty produkcji szczegóły
Etykieta UE:
C C 69dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opis produktu

Toyo Proxes R36

Typ: opony letnie.

Klasa: premium – najwyższy poziom osiągów.

Bieżnik: asymetryczny – dzieli się na 2 części: zewnętrzną (zachowanie na suchej nawierzchni) i wewnętrzą (zachowanie na mokrej nawierzchni).

Przeznaczenie: samochody typu SUV.

Toyo Proxes R36 to opona letnia klasy premium przeznaczona do samochodów typu SUV. Model posiada asymetryczny bieżnik, co jest gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa i doskonałego komfortu podróżowania w połączeniu z oszczędnością paliwa.

Zastosowany w oponie rodzaj bieżnika dzieli się na dwie części – zewnętrzną i wewnętrzną. Dzięki takiemu zabiegowi zewnętrzna część odpowiada za utrzymanie stabilnego toru jazdy na suchej nawierzchni, podczas dynamicznego manewrowania oraz szybkiego pokonywania zakrętów. Część wewnętrzna jest wyposażona w nacięcia, których zadaniem jest odprowadzanie wody podczas jazdy na mokrej nawierzchni. W efekcie samochód uzyskuje wyjątkową stabilność podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Opony Toyo Proxes R36 zapewniają krótką drogę hamowania i pewną jazdę oraz chronią przed aquaplaningiem.

Toyo Proxes R36 to opona wyprodukowana w oparciu o najbardziej nowoczesne technologie. Model został tak zrównoważony, aby oprócz bezpieczeństwa zagwarantować dobre tłumienie nierówności oraz redukcję wibracji powstających podczas jazdy, co zapewnia wysoki komfort podróżowania. Nowoczesne materiały i metody produkcji pozwoliły także uzyskać małe opory toczenia, które przekładają się na mniejsze zapotrzebowanie energetyczne opony i redukcję poziomu spalania paliwa.

Producentem opony jest japońska firma Toyo. Od wielu lat ma ona bardzo silną pozycję na rynku opon. Udało się to osiągnąć dzięki stosowaniu nowoczesnych metod w procesach produkcji oraz zaangażowaniu w sporty motorowe (firma sponsoruje imprezy driftingowe i wyścigowe), co pozwoliło zebrać cenne doświadczenia w praktyce. Przedsiębiorstwo istnieje od 1945 roku i początkowo największą popularność uzyskało w USA. Zachęceni sukcesem właściciele postanowili z biegiem czasu podbić również rynki europejskie.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Toyo Proxes R36

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
225/55 R19 99 V 506 zł Wcześniej 1 303 zł Kup
Etykieta UE

Opona Toyo Proxes R36 w rozmiarze 225/55 R19 99 V, zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

C C 69 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Korzyści płynące z gwarancji

Pełna treść gwarancji
 • okres gwarancji wynosi 3 lata od daty zakupu, lecz nie więcej niż 5 lat od daty produkcji),
 • reklamacja jest uznawana w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej, np. błędnego wykonania, wady konstrukcyjnej lub materiałowej),
 • w przypadku uznania reklamacji opona zostanie wymieniona na nową, o ile wada została zgłoszona w terminie do 2 lat od daty zakupu),
 • w przypadku zgłoszenia wady w okresie powyżej 2 lat od daty zakupu otrzymasz zwrot ceny nabycia lub jej części w zależności od stopnia zużycia opony; możesz także otrzymać nowy produkt jeśli dopłacisz różnicę wynikającą ze stopnia zużycia reklamowanej opony (poniesiesz koszt związany z poziomem zużycia opony).
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA