Menu
Kup
508 / szt.
Klasa średnia

Toyo Proxes R36 225/55 R19 99 V

< Przejdź do listy opon 225/55 R19

Wcześniej1 303 zł

508 / szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 8 dni roboczych

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Rozmiar:
Indeks prędkości:
V = max 240 km/h
Indeks nośności:
99 = max 775 kg
Gwarancja:
5 lat od daty produkcji szczegóły
Etykieta UE:
C C 69dB szczegóły
 • Opinie
 • Opis produktu
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Opis produktu

Toyo Proxes R36

Bieżnik: asymetryczny – część zewnętrzna odpowiada za osiągi na suchej nawierzchni, a wewnętrzna za odprowadzanie wody.

Przeznaczenie: auta typu SUV.

Informacje o producencie: Toyo to japońska firma oponiarska, która od lat cieszy się uznaniem kierowców. Opony Toyo to nowoczesne technologie i osiągi na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo bardzo mocno angażuje się w sporty motorowe (sponsoruje zawody wyścigowe i driftingowe). Opony marki często się kojarzone właśnie z przeznaczeniem do samochodów sportowych (w ofercie znajdziemy jednak również modele do zwykłych aut). Warto wspomnieć, że firma Toyo powstała w 1945 i początkowo jej opony były najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Z czasem władze przedsiębiorstwa postanowiły skierować swoją ofertę również na rynki europejskie. Opony Toyo są obecnie zaliczane do klasy premium.

Opis technologii: Model opony letniej Toyo Proxes R36 przeznaczony jest dla samochodów typu SUV. Charakteryzuje się asymetrycznym bieżnikiem. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i niskie zużycie paliwa.

Asymetryczny bieżnik dzieli się na części zewnętrzną i wewnętrzna. Pierwsza z nich odpowiada za utrzymanie stabilności podczas manewrowania i pokonywania zakrętów na suchej nawierzchni. Na części wewnętrznej bieżnika znajduje się więcej rowków, a ich układ wspomaga szybkie odprowadzanie wody podczas jazdy po mokrej drodze. Opony letnie Toyo Proxes R36 umożliwiają szybkie zatrzymanie pojazdu w sytuacji awaryjnej oraz chronią przed utratą stabilności w wyniku aquaplaningu.

Do produkcji opony Toyo Proxes R36 zostały użyte najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. To wyjątkowo zrównoważony model, który posiada wysokie osiągi w każdym obszarze. Kryje się za tym bardzo dobre tłumienie hałasów i nierówności oraz wysoka efektywność paliwowa (małe opory toczenia powodują, że samochód pali mniej).

Opona letnia Toyo Proxes R36 zaliczana jest do klasy premium, czyli charakteryzuje się nowoczesną technologią i maksymalnymi osiągami.
Oglądasz właśnie oponę w rozmiarze 225/55 R19.
Opona jest aktualnie dostępna w rozmiarze 19 cali.
Jest to opona z indeksem prędkości V - maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 240 km/h.
Opona posiada indeks nośności 99 - maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać ta opona wynosi 775 kg.
Opona posiada następujące klasy na etykiecie: C (opory toczenia), C (przyczepność na mokrej nawierzchni), 69 dB (poziom hałasu).

Zobacz także inne opony letnie 19 cali

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Etykieta UE

Opona Toyo Proxes R36 w rozmiarze 225/55 R19 99 V, zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

C C 69 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Korzyści płynące z gwarancji

Pełna treść gwarancji
 • okres gwarancji wynosi 3 lata od daty zakupu, lecz nie więcej niż 5 lat od daty produkcji),
 • reklamacja jest uznawana w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej, np. błędnego wykonania, wady konstrukcyjnej lub materiałowej),
 • w przypadku uznania reklamacji opona zostanie wymieniona na nową, o ile wada została zgłoszona w terminie do 2 lat od daty zakupu),
 • w przypadku zgłoszenia wady w okresie powyżej 2 lat od daty zakupu otrzymasz zwrot ceny nabycia lub jej części w zależności od stopnia zużycia opony; możesz także otrzymać nowy produkt jeśli dopłacisz różnicę wynikającą ze stopnia zużycia reklamowanej opony (poniesiesz koszt związany z poziomem zużycia opony).
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA