Pracuj w Oponeo

Felgi do Porsche

Wybierz parametry swojego Porsche i dobierz odpowiednie felgi

Porsche

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Porsche

Samochody marki Porsche słyną z luksusu, znakomitych osiągów oraz dopracowanej stylistyki. Ta założona w 1931 roku firma specjalizuje się w produkcji aut sportowych – wśród najbardziej znanych modeli tego typu są Porsche 911, Porsche 356 Speedster i Porsche Boxster. Współcześnie marka ma też w swojej ofercie luksusowe SUV-y Cayenne i Macan.

Oryginalne felgi Porsche

Marka Porsche instaluje w swoich autach felgi w różnych rozmiarach i wzorach. Wśród nich jest wiele charakterystycznych typów obręczy aluminiowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o konkretnych modelach aut (np. Carrera S, 911 Turbo S Exclusive Design, Panamera Sport Design i Cayenne Sport Edition).

Zamienniki oryginalnych felg do aut marki Porsche oferuje też wiele innych producentów. Wśród nich są m.in. marki OZ, MAK, Autec, Brock i GMP Italia. W ich asortymencie znajdziemy zarówno obręcze nawiązujące stylistycznie do felg fabrycznych OEM, jak i autorskie modele.

Felga Porsche – jakie ma wymiary, ET i rozstaw śrub?

Do danego modelu samochodu można zamocować wyłącznie obręcze, których parametry są zgodne z dopuszczalnym zakresem rozmiarowym określonym przez producenta samochodu. Pod uwagę należy wziąć średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub w piastach.

  • Jaka średnica felg do Porsche?

Dopuszczalna średnica obręczy kół do pojazdów marki Porsche zależy od modelu i wersji auta. W samochodach sprzed lat można było instalować m.in. felgi o minimalnej średnicy 15 cali. We współczesnych autach Porsche standardem są większe obręcze – 18-, 19- i 20-calowe. W niektórych modelach sprawdzą się także felgi w rozmiarach 21 i 22 cale.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Porsche?

W różnych modelach marki Porsche stosuje się zróżnicowane rozstawy śrub w piastach. Standardy układów mocujących koła zmieniały się też na przestrzeni lat. Współcześnie do najpopularniejszych rozstawów zaliczyć można: 5x130 i 5x108.

  • Jaka szerokość felg do Porsche?

Auta marki Porsche – ze względu na sportowy charakter lub spore gabaryty (SUV-y) – powinny być wyposażone w szerokie felgi. Dopuszczalne szerokości wynoszą od koło 7 cali do nawet 13 cali. W wielu modelach stosuje się też komplety mieszane – z inną szerokością obręczy z przodu i z tyłu pojazdu.

  • Jakie jest ET felgi w Porsche?

Dopuszczalny zakres głębokości osadzenia felgi w nadkolu (ET) jest różny dla poszczególnych modeli marki Porsche. Przykładowo w niektórych odsłonach Porsche 911 obejmuje przedział od ET 50 do ET 65, a w Porsche Cayenne (typ 9Y0) mieści się w zakresie od ET 25 do ET 46.