Opony Viking

Opony Viking

Opony samochodowe

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Popularne rozmiary
195/65 R15 205/55 R16 175/65 R14 185/65 R15 205/60 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Polecane modele opon Viking

Viking CITYTECH 2
3,5

6 opinii

Od 264 szt.
Viking ProTech HP
3,6

5 opinii

Od 370 szt.

W naszej ofercie posiadamy 9 modeli opon Viking
w cenie od 201 do 876 złotych.

Opony osobowe Viking

Viking WinTech
3,8

3 opinie

Od 201 szt.
Viking FourTech
4,2

1 opinia

Od 258 szt.
Viking ProTech NewGen
4,6

3 opinie

Od 303 szt.

Opony dostawcze Viking

Viking TransTech NewGen

Zbieramy opinie.

Od 314 szt.
Viking WinTech Van
4,4

4 opinie

Od 337 szt.
Viking TRANSTECH 2

Zbieramy opinie.

Od 374 szt.
Viking FourTech Van

Zbieramy opinie.

Od 383 szt.

Opony VIKING to efekt unikalnego połączenia norweskiej myśli projektanckiej z nowoczesnymi, niemieckimi technologami produkcyjnymi. Wszystko za sprawą dołączenia skandynawskiej firmy do rodziny Continentala, z której czerpie rozwiązania docenione przez miliony kierowców na całym świecie.

Nie oznacza to jednak, że ekonomiczna marka VIKING nie ma własnej tożsamości. Wręcz przeciwnie, norweski producent może poszczycić się jedną z najdłuższych i najbogatszych historii na rynku motoryzacyjnym. Założone przeszło sto lat temu przez Petera Mathiasa Olsena przedsiębiorstwo gumowe, już od ponad 80 lat zajmuje się produkcją ogumienia samochodowego. To czyni je nie tylko najstarszą norweską firmą, działającą w branży gumowej, ale także jednym z najbardziej doświadczonych producentów na rynku opon.

Wszystkie produkty spod charakterystycznego logo marki VIKING, mają realizować trzy założenia, definiujące w swoisty sposób całą filozofię firmy. Mają być:

  • Sportowe
  • Solidne
  • Bezpieczne

Co za tym idzie, mają oferować prawdziwą przyjemność z jazdy przy większych prędkościach, gwarantując przy tym stabilność i wytrzymałość w każdych warunkach. Dlatego tak wiele pozycji w katalogu VIKING to opony typu Ultra High Performance, przeznaczone do mocniejszych samochodów o sportowym zacięciu.

Gdzie produkowane są opony VIKING?

Ogumienie VIKING to produkty przeznaczone dla wymagających kierowców. Dlatego opony norweskiej firmy produkowane są wyłącznie w Europie, w zakładach Continentala w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach, Słowacji i Rumunii.

Wysoką jakość wyrobów VIKING doceniają także producenci samochodów, którzy na przestrzeni lat obecności marki na rynku chętnie wykorzystywali jej produkty na pierwsze wyposażenie swoich modeli. Z norweskich opon korzystali chociażby projektanci Volkswagena, Opla, Forda czy Volvo.

Opona Opona

Opinie o oponach Viking

60% klientów
zadowolonych z zakupu opon tej marki
60%
Ocena łączna
3,3/5
91 ocen