Menu

Felgi do Renault Clio

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Renault Clio

Ranault Clio to auto z długą i bogatą historią. Jest to jedno z najchętniej wybieranych przez Polaków kompaktowych hatchbacków, a jego popularność nie słabnie.


Produkcja ruszyła z kopyta w 1990 roku i w ciągu następnych ośmiu lat z taśm fabrycznych zjechało ok. 4 milionów nowych egzemplarzy Renaulta. Już w 1991 roku model uzyskał tytuł Samochodu Roku. Piętnaście lat później Clio ponownie sięgnęło po najwyższy laur w tym konkursie, co było pierwszym takim przypadkiem w historii. Dla początkowych generacji doskonale pasują stalowe felgi. Renault Clio II z 1998 roku prezentuje się na nich ciekawie. Wersja wydana w 2005 roku zyskała na nowocześniejszym, bardziej atrakcyjnym kształcie. Dzięki temu jej użytkownicy mogli uatrakcyjniać wygląd swoich aut stawiając na aluminiowe felgi. Renault Clio III i kolejne generacje mogły sobie na taki zabieg pozwolić.


W 2000 roku wydana została także seria sedan modelu, sprzedawana pod nazwą Thalia. Zanim ukazała się najnowsza piąta wersja, zaprezentowana przez francuskiego producenta, oczko niżej – IV była dość częstym widokiem na drogach. Powstała na platformie podłogowej Nissana B, a do jej atutów zaliczano także węższe wymiary oraz lżejszą masę – o 100 kilogramów mniej w porównaniu z III generacją. Niebagatelny wygląd dodawały też odpowiednie felgi. Renault Clio IV dzięki nim sprawia wrażenie auta niemal luksusowego. Najnowsza, piąta seria została zaprezentowana w 2019 roku w Genewie. Opiera się ona na zupełnie nowej płycie podłogowej, choć wyglądem przypomina poprzednika. Ten ewoluował przez te wszystkie lata – od modnych w latach 90. kanciastej sylwetki, po bardziej obłą i dynamiczną linię.


Duży wybór modeli z serii Renault Clio, otwiera ogrom możliwości w kwestii doboru felg. Zarówno zwolennicy obręczy stalowych, jak i aluminiowych mogą wybierać z szerokich ofert producentów. Felgi do Renault Clio mogą być nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale także znakomitym dodatkiem, który podkreśli styl danego pojazdu.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom