Felgi do Renault Clio

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Renault Clio

Ranault Clio to auto z długą i bogatą historią. Jest to jedno z najchętniej wybieranych przez Polaków kompaktowych hatchbacków, a jego popularność nie słabnie.


Produkcja ruszyła z kopyta w 1990 roku i w ciągu następnych ośmiu lat z taśm fabrycznych zjechało ok. 4 milionów nowych egzemplarzy Renaulta. Już w 1991 roku model uzyskał tytuł Samochodu Roku. Piętnaście lat później Clio ponownie sięgnęło po najwyższy laur w tym konkursie, co było pierwszym takim przypadkiem w historii. Dla początkowych generacji doskonale pasują stalowe felgi. Renault Clio II z 1998 roku prezentuje się na nich ciekawie. Wersja wydana w 2005 roku zyskała na nowocześniejszym, bardziej atrakcyjnym kształcie. Dzięki temu jej użytkownicy mogli uatrakcyjniać wygląd swoich aut stawiając na aluminiowe felgi. Renault Clio III i kolejne generacje mogły sobie na taki zabieg pozwolić.


W 2000 roku wydana została także seria sedan modelu, sprzedawana pod nazwą Thalia. Zanim ukazała się najnowsza piąta wersja, zaprezentowana przez francuskiego producenta, oczko niżej – IV była dość częstym widokiem na drogach. Powstała na platformie podłogowej Nissana B, a do jej atutów zaliczano także węższe wymiary oraz lżejszą masę – o 100 kilogramów mniej w porównaniu z III generacją. Niebagatelny wygląd dodawały też odpowiednie felgi. Renault Clio IV dzięki nim sprawia wrażenie auta niemal luksusowego. Najnowsza, piąta seria została zaprezentowana w 2019 roku w Genewie. Opiera się ona na zupełnie nowej płycie podłogowej, choć wyglądem przypomina poprzednika. Ten ewoluował przez te wszystkie lata – od modnych w latach 90. kanciastej sylwetki, po bardziej obłą i dynamiczną linię.


Duży wybór modeli z serii Renault Clio, otwiera ogrom możliwości w kwestii doboru felg. Zarówno zwolennicy obręczy stalowych, jak i aluminiowych mogą wybierać z szerokich ofert producentów. Felgi do Renault Clio mogą być nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale także znakomitym dodatkiem, który podkreśli styl danego pojazdu.