Pracuj w Oponeo

Felgi do Mitsubishi

Wybierz parametry swojego Mitsubishi i dobierz odpowiednie felgi

Mitsubishi

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Mitsubishi

Mitsubishi jest japońską i obecną na całym świecie marką, której początki sięgają XIX wieku. Pierwszy samochód opracowała w 1917 roku. Współcześnie oferuje pojazdy różnych typów oraz klas - od kompaktowych aut miejskich, przez sportowe sedany i komfortowe crossovery, aż po wytrzymałe terenówki. Do najsłynniejszych modeli tej marki należą m.in. Colt, Lancer, L200, Pajero i Outlander.

Felgi Mitsubishi OEM

Fabrycznie montowane w pojazdach felgi oznacza się skrótem OEM. Koncern Mitsubishi wyposaża swoje auta w konstrukcje o różnych parametrach, które są dostosowane do gabarytów, parametrów użytkowych oraz przeznaczenia pojazdu. Nie bez znaczenia jest również stylistyka - w przypadku japońskiej marki są to idące z duchem czasu projekty, które znakomicie pasują do nadwozia.

Do samochodów Mitsubishi pasują felgi wielu producentów. Konstrukcje z lekkich stopów aluminium oferują m.in. firmy Anzio, Alutec, Dotz, Rial, Dezent i Ronal. Wśród nich są przede wszystkim obręcze srebrne i czarne, choć nie brakuje też produktów z kolorowymi akcentami.

Rozmiar felg Mitsubishi - szerokość, średnica, rozstaw śrub i inne parametry

Poszukując felg, które będą pasować do danego modelu auta, trzeba uwzględnić szereg istotnych danych. Wymiary konstrukcji powinny być przede wszystkim zgodne ze specyfikacją producenta - to warunek, by auto spełniało normy bezpieczeństwa, a jazda nim była wydajna.

  • Jaka jest średnica felg Mitsubishi?

Średnica felg w autach Mitsubishi może być różna, ale zawsze powinna zostać dobrana do wymiaru opon. W autach Mitsubishi występują felgi w rozmiarach od 13 cali (np. kompaktowy Colt) do nawet 22 cali (pickup L200).

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Mitsubishi?

Koncern Mitsubishi stosuje w swoich autach różne rozwiązania, jeśli chodzi o liczbę śrub mocujących koło oraz ich średnicę: może to być 4, 5 lub 6 punktów montażowych instalowanych na okręgach o średnicy od 100 do nawet 139,7 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Mitsubishi?

W przypadku aut Mitsubishi występuje bardzo duże zróżnicowanie szerokości felg. Generalnie szerokość rośnie wraz ze zwiększaniem się średnicy obręczy. Najwęższe modele mają szerokość od 5 cali, a najszersze nawet 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Mitsubishi?

Parametr ET określa, jak głęboko w nadkolu powinna zostać osadzona felga. Producenci zwykle podają jej minimalną i maksymalną wartość. Wybranie modelu niespełniającego normy może spowodować, że opona będzie wystawać poza obrys auta lub ocierać o nadkole.