Pracuj w Oponeo

Felgi do Mitsubishi Lancer

Sprawdź rozmiar felg do Mitsubishi Lancer i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mitsubishi

Lancer

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mitsubishi Lancer

Historia modelu Mitsubishi Lancer sięga 1973 roku. Ten kompaktowy sedan (później dostępny także jako kombi i hatchback) odniósł duży sukces rynkowy. Był też pierwszym modelem oferowanym przez japońską markę na rynku europejskim. Do tej pory opracowano 10 generacji tego pojazdu.

Oryginalne felgi Mitsubishi Lancer

Rozmiary felg mocowanych fabrycznie w modelu Mitsubishi Lancer zwiększały się wraz z kolejnymi generacjami tego pojazdu. Początkowo były to obręcze 13-calowe. W siódmej wersji standardem były felgi 14-calowe ze stali oraz 15-calowe z aluminium, a w ósmej aluminiowe – obręcze 16-calowe. W najnowszych odsłonach modelu instalowane są także felgi 18-calowe.

Jakie felgi do Mitsubishi Lancer?

Poszukując zamienników oryginalnych obręczy do samochodu, należy wziąć pod uwagę dopuszczalne przez producenta: średnicę, szerokość, parametr ET (głębokość mocowania), a także rozstaw śrub. Zwykle mamy możliwość wyboru kilku wariantów rozmiarowych.

  • Felgi Lancer – dopuszczalna średnica

W szóstej generacji Mitsubishi Lancer można mocować felgi w rozmiarach od 16 do 17 cali. W siódmej wersji pojazdu dopuszczalna średnica felg obejmuje zakres od 13 do 16 cali, w ósmej – od 15 do 18 cali, w dziewiątej – od 15 do 20 cali, a w dziesiątej – od 16 do 20 cali.

  • Jaki rozstaw śrub w Mitsubishi Lancer?

W szóstej i siódmej wersji Mitsubishi Lancer rozstaw śrub wynosi 4x100. W ósmej i dziewiątej odsłonie auta stosowano układy 4x114,3 i 5x114,3. W dziesiątej felgi powinny mieć oznaczenie 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Mitsubishi Lancer?

Do szóstej wersji Mitsubishi Lancer pasują felgi o szerokości od 5 cali do 6,7 cala. W odsłonie siódmej szerokość minimalna jest taka sama, a maksymalna wynosi 7 cali. W autach ósmej generacji dopuszczalna szerokość obejmuje zakres od 6 cali do 7,5 cala. W wersjach dziewiątej i dziesiątej jest to odpowiednio: od 6 cali do 8,5 cala oraz od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi Mitsubishi Lancer?

Każda z wersji Mitsubishi Lancer ma inny zakres głębokości mocowania obręczy. W wersji szóstej wynosi on od ET 38 do ET 46, siódmej – od ET 35 do ET 46, ósmej – od ET 32 do ET 45, dziewiątej – od ET 31,5 do ET 46, a dziesiątej – od ET 31,5 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mitsubishi Lancer

Osoby jeżdżące autem Mitsubishi Lancer najczęściej wybierają: