Menu

Felgi do Mitsubishi Lancer

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer to jeden z najpopularniejszych modeli samochodów od japońskiego producenta. W latach 1973-2017 fabryki opuściło osiem generacji, głównie z nadwoziami typu sedan, hatchback oraz kombi. Auto klasyfikowane jest jako niższa klasa średnia – segment C.

Premierowy Lancer był czterodrzwiową wersją modelu Colt. Wypełniał on lukę, która powstała pomiędzy autami Minica i Galant. Druga generacja (od 1979 r.) oferowała odświeżonego sedana, który cieszył się popularnością na kilku kontynentach. W międzyczasie na rynek trafiły usportowione edycje, w tym słynne 1600 GSR oraz seria EX. W 1982 roku zaprezentowano trzecią generację, która znana była także jako Lancer Fiore, a opierała się na bazie modelu Mirage. 6 lat później zadebiutowała jej nowa wersja, która wyróżniała się zmodyfikowaną, opływową sylwetką.

Piąta generacja, mająca premierę w 1991 roku, była kontynuacją wizji nowoczesnego, aerodynamicznego kształtu. Co ciekawe, choć oficjalna produkcja zakończyła się 5 lat później, to w Malezji aż do 2009 roku linie fabryczne opuszczał bliźniaczy Proton Wira. Szóstą generację w wielu krajach w tym w Polsce, zastąpiło Mitsubishi Carisma, które przyćmiło także kolejnego, siódmego już Lancera.

Generacja VIII to kompakt oferowany jako sedan i hatchback, którego charakterystyczną cechą była atrapa chłodnicy Jet Fighter, inspirowana myśliwcem F-2. Produkcja modelu zakończyła się w 2016 roku. Ostatecznie Lancer zapisał się w historii nie tylko ze względu na swoją popularność i długą tradycję, ale i w związku z edycjami Evolution, które z niego wyrosły. Lancer Evo to prawdziwa rajdowa ikona.

Ze względu na długi okres produkcji, pasujące do Mitsubishi Lancer felgi mogą być naprawdę różnorodne. W starszych modelach bardzo dobrze sprawdzą się obręcze stalowe o oryginalnym designie, natomiast w najnowszych odsłonach swoje zastosowanie znajdą alufelgi. Mitsubishi Lancer może prezentować się z nimi naprawdę ciekawie!