Pracuj w Oponeo

Felgi do Jaguar

Wybierz parametry swojego Jaguar i dobierz odpowiednie felgi

Jaguar

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Jaguar

Jaguar to brytyjska marka motoryzacyjna, której początki sięgają 1922 roku. Firma ma w swojej ofercie auta luksusowe. Wśród najpopularniejszych modeli są sportowe F-Type i E-Type, limuzyny XE i XF, a także SUVy: F-Pace i E-Pace Obecnie Jaguar wchodzi w skład koncernu Tata Motors.

Jaguar – felgi fabryczne i ich zamienniki

Jak na auta klasy premium przystało, wszystkie modele Jaguara dostępne są obecnie z fabrycznymi felgami z aluminium. Producent oferuje je w różnych wzorach – zarówno klasycznych, jak i sportowych. Wśród charakterystycznych modeli obręczy są m.in. pięcioramienny Blade, cechująca się podwójnym użebrowaniem Hydra oraz sześcioramienny Cygnus. W autach marki Jaguar sprawdzą się także obręcze innych renomowanych producentów, takich jak DEZENT, Ronal i Borbet.

Jakie felgi pasują do Jaguara?

W celu zachowania właściwych właściwości jezdnych samochód powinien być wyposażony w felgi o parametrach zgodnych z zaleceniami jego producenta. Kluczowe znaczenie mają średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi Jaguara?

Poszczególne modele i generacje samochodów marki Jaguar zaprojektowano z myślą o mocowaniu felg w różnych rozmiarach. Przykładowo w Jaguarze F-Type sprawdzą się obręcze o średnicach od 18 do 21 cali, a limuzynie XE felgi od 17 do 20 cali.

  • Rozstaw śrub – Jaguar

W autach Jaguar stosowane są różne rozstawy śrub w piastach. W zależności od modelu występują m.in. układy 5x108 i 5x120,65.

  • Jaka jest szerokość felg w Jaguarze?

Dopuszczalna szerokość obręczy w samochodach marki Jaguar zależy od modelu i generacji auta. Zwykle waha się ona w przedziale od 7 do 9 cali, choć w niektórych autach graniczne wartości mogą być większe lub mniejsze.

  • Jakie jest ET felgi Jaguara?

Wartość ET określa, jak daleko od środka felgi znajduje się płaszczyzna mocowania koła do piasty. W autach Jaguar ten parametr zależny jest od konkretnego modelu i jego wersji. Najczęściej wynosi od ET 30 do ET 50.