Pracuj w Oponeo

Felgi do Jaguar XF

Sprawdź rozmiar felg do Jaguar XF i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Jaguar

XF

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Jaguar XF

Jaguar XF to samochód klasy średniej wyższej (segment E), który pojawił się w sprzedaży 2007 roku. Auto pozycjonowane w grupie premium ma elegancką linię nadwozia, bogate wyposażenie, mocne silniki i sportowy charakter. Model dostępny jest w wersji sedan i kombi. Druga generacja samochodu miała premierę w 2015 roku.

Fabryczne felgi Jaguar XF

Standardem w modelu Jaguar XF są felgi aluminiowe. W pierwszej i drugiej odsłonie auta – w zależności od wersji wyposażenia – występują fabryczne obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali. Praktycznie każdy rozmiar felgi dostępny jest w kilku odmianach stylistycznych.

Jakie felgi pasują do Jaguar XF?

Wybór zamienników oryginalnych felg do auta powinien uwzględniać dopuszczalne dla danego modelu parametry obręczy. Najważniejsze z nich to średnica, szerokość i głębokość osadzenia felgi (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg do Jaguar XF?

W obu odsłonach modelu Jaguar XF istnieje opcja montażu felg w rozmiarach 17, 18, 19, 20 i 21 cali. Największe obręcze wymagają stosowania opon niskoprofilowych.

  • Jaguar XF – rozstaw śrub

Koła w Jaguarze XF instalowane są na 5 śrub. Elementy rozstawiono na okręgu o średnicy 108 mm. Felgi do tego auta powinny mieć zatem oznaczenie 5x108.

  • Jaka szerokość felg w Jaguar XF?

Obie wersje Jaguara XF zostały przystosowane do jazdy na felgach o szerokościach od 7,5 cala do 9,5 cala.

  • Jakie ET felgi Jaguar XF?

Parametr ET decyduje o głębokości osadzenia obręczy w nadkolu. W pierwszej wersji Jaguara XF wyznaczono go w przedziale od ET 33 do ET 50,5. W drugiej odsłonie auta jest to zakres od ET 33 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Jaguar XF

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Jaguar XF