Menu

Opony Zeetex

Ocena producenta
4,9
na podstawie 6726 opinii
Wybierz szerokość
Wybierz profil
Wybierz średnicę
Popularne rozmiary:
Zeetex 205/55 R16Zeetex 195/65 R15Zeetex 225/45 R17Zeetex 175/65 R14Zeetex 185/65 R15 Rozwiń listę marek Zwiń listę marek
Wybierz markę auta
Wybierz model auta
certyfikowany sprzedawca
opon Zeetex

Zeetex to marka opon klasy ekonomicznej, która w ciągu kilkunastu zdobyła bardzo mocną pozycję na wielu rynkach. Również w Polsce cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami użytkowników.


Za zakupem opon Zeetex przemawia nie tylko ich atrakcyjna cena, ale też poziom wykonania i zastosowane technologie. Nad projektowaniem i produkcją opon marki czuwają inżynierowie, którzy mają za sobą współpracę z takimi gigantami, jak Michelin czy Bridgestone.


Opony Zeetex bardzo dobrze prowadzą się w zróżnicowanych warunkach pogodowych i umożliwiają komfortowe podróżowanie – świadczy o tym między innymi wynik testu przeprowadzonego przez magazyn „AutoBild” w 2015. Model ZT1000 zdobył wówczas 1. miejsce miejsca w konkurencji badającej hałas opon.


Zeetex to doskonała alternatywa dla opon używanych czy innych popularnych marek ekonomicznych, jak Dębica czy Kormoran. Opony marki przeznaczone są dla kierowców, którzy poszukują opon bezpiecznych i komfortowych w cenie, która nie obciąża domowego budżetu.


Warto wiedzieć, że opony Zeetex posiadają też właściwości ekologiczne, co przekłada się na mniejsze opory toczenia i oszczędność paliwa. Dzięki temu możesz zaoszczędzić podwójnie – na cenie zakupu i podczas tankowania.


Ciekawostki:


Pochodząca z Dubaju firma Zafco, czyli właściciel marki Zeetex, jest potentatem jeśli chodzi o handel oponami i import europejskiego ogumienia na rynki bliskowschodnie, afrykańskie czy azjatyckie.


Koncern powstał w 1993 roku, a marka Zeetex pojawiła się w roku 2002. Pierwsze opony Zeetex zostały wyprodukowane w 2003. Kolejne lata to wejścia na rynek USA i Ameryki Południowej (2004) oraz Europy (2007). W 2008 oferta opon marki została poszerzona w modele radialne do lekkich aut ciężarowych.


Opony Zeetex sprzedawane są w 85 krajach, na wszystkich kontynentach świata. Oprócz opon, Zeetex firmuje swoją marką również takie produkty, jak smary i akumulatory.

Historia marki Zeetex

Dwie dekady to, biorąc pod uwagę przepastną historię przemysłu oponiarskiego, niedługi okres. W przypadku marki Zeetex, było on jednak wystarczający, by zbudować silną pozycję na wielu rynkach. Historia opon Zeetex rozpoczęła się w jednym z najszybciej obecnie rozrastających i rozwijających się ekonomicznie miast świata. W 1993 roku w Dubaju, stolicy najbardziej spektakularnych inwestycji naszych czasów, założona została spółka Zafco, początkowo zajmująca się sprzedażą ogumienia samochodowego, a później również akumulatorów, olejów i smarów. Ogromny popyt na niezwykle postępowym rynku umożliwił firmie na błyskawiczne pomnażanie zysków i wpływów na lokalnym terenie. Wystarczy powiedzieć, że liczba ludności w samym Dubaju niemal podwaja się co dekadę. Jeszcze w 1985 roku stolicę emiratu o tej samej nazwie zamieszkiwało 370 tysięcy ludzi. Gdy powstawała spółka Zafco, Dubaj miał prawie 680 tysięcy mieszkańców. Obecnie ta liczba oscyluje wokół 1,5 miliona. A Zafco? Też się rozwija i też całkiem szybko.   Kup popularny model marki - Zeetex ZT1000   Zeetex produkuje opony do większości rodzajów pojazdów, także do samochodów ciężarowych. Zeetex - na początek dystrybucja Siedziba firmy od początku mieści się w specjalnej strefie ekonomicznej Jebel Ali w Dubaju. Oprócz biur, dziś tam znajduje się między innymi centrum ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Zeetex. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

 • Michał R. 5,0

  Zeetex HP102

  opony warte plecenia, w zamian 2 szt firmowych opon mamy 4 w tej samej cenie i bardzo podobnej jakości. Polecam serwis oponeo, ponieważ sami sie zgłosili do mnie po pewnym czasie od zakupów o udzielenie opinii dotyczących opon. Dzięki temu mamy pewność że opinia jest rzetelna, a nie ktoś, kto opon nigdy nie miał wypisuje sobie co przyjdzie mu do głowy, nie mając pojęcia o czym pisze. Zawsze opinie użytkowników traktowałem z przymrużeniem oka, bo nie wiadomo kto je pisał, tutaj na opiniach użytkowników można polegać ponieważ są sprawdzeni. POLECAM Więcej >
 • Dolas 5,3

  Zeetex HP102

  Dla wiadomości opony nie są chińskie, a tak jak podaje oponeo "przedsiębiorstwo pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich". Zachęcam przed zakupem do poczytania o producencie (działają na bazie TOYO). Opony naprawdę fajne, za tę cenę niezdecydowanym polecam lepiej kupić nową słabszej firmy niż używkę po przejściach. Więcej >
 • SYLWESTER 5,9

  Zeetex HP102

  opona bardzo dobra na suchym jak i na mokrej nawierzchni bez utraty przyczepności polecam te opony a nie używki a cenowo to samo Więcej >
 • Pietrek 5,3

  Zeetex HP102

  Przed sezonem stanąłem jak niejeden kierowca przed dylematem komplet używek, czy nowe ale trochę tańsze opony. Po namowie kolegi zdecydowałem się na opony firmy zeetex. Po zakupie trochę miałem mieszane odczucia po przeczytaniu większości komentarzy. Fakt na mokrym zrywają przyczepność, ale jeżeli się tylko tego chce. Przy normalnej - nie wariackiej jeździe ta opona w zupełności zdaje egzamin. Wiadomo, mając na feldze najwyższej klasy oponę też można wpaść w poślizg, a potem mieć pretensję do wszystkich tylko nie do siebie. Moje auto ma 180 KM i przy szerokości opon 245 na suchym asfalcie trzyma się drogi jak przyklejone. W wulkanizacji nie usłyszałem ani jednego komentarza na temat tego, Więcej > że to jakiś chinol itp. Co lepsza oponki wyważyły się od razu, bez najmniejszego problemu. Wcześniejsze opony jakie miałem to Goodyear Eagle F1 i pod koniec swojego żywota nie miały nawet w 30% nie dorównywały właściwościami Zeetexom... A jednak to była opona z górnej półki... Podsumowując - jeżeli do dyspozycji ktoś ma okrojony budżet i waha się pomiędzy markowymi używkami a nowymi budżetowymi Zeetexami zdecydowanie namawiam do tej drugiej opcji. Zawsze to nowa guma, która wytrzyma o te kilka sezonów więcej...