Menu

Opony Gislaved

Ocena producenta
4,1
na podstawie 158 opinii
Popularne rozmiary:
Gislaved 205/55 R16Gislaved 195/65 R15Gislaved 225/45 R17Gislaved 175/65 R14Gislaved 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Gislaved - Kraj: Szwecja - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 1893 – Właściciel: Continental.


Szwedzka marka opon segmetu ekonomicznego, specjalizująca się w ogumieniu do samochodów osobowych, w tym SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Za pierwszą datę w historii firmy Gislaved przyjmuje się rok 1893, wtedy bowiem została powstała spółka Svenska Gummifabriks AB, później przemianowana na Gislaved Dack AB. Obecnie marka jest częścią niemieckiego koncernu Continental, czwartego największego producenta opon na świecie.


Kluczowe daty:


1893 – założenie Svenska Gummifabriks AB, fabryki produktów gumowych, przez braci Carla i Wilhelma Gislow,
1904 – produkcja pierwszych opon rowerowych,
1905 – produkcja pierwszej w Szwecji opony samochodowej,
1927 – współpraca z Volvo – samochody tej marki wyposażane są w opony Gislaved,
1966 – produkcja pierwszych opon radialnych,
1983 – uniezależnienie się oponiarskiego działu w firmie – powstaje firma Gislaved Dack AB,
1985 – przejęcie marki Viking, z którą Gislaved tworzy spółkę Nivis-Tyre AB,
1992 – Gislaved zostaje przejęty przez koncern Continental,
1994 – w strategii koncernu Continental Gislaved staje się marką wyspecjalizowaną w ogumieniu zimowym,
2007 – roczna sprzedaż opon Gislved przekracza 2,6 miliona sztuk.


Ciekawostki:


Nazwa marki pochodzi od miejscowości Gislaved w południowej w Szwecji, w której założona została pierwsza fabryka braci Gislow.


Zanim w fabryce w Gislaved powstały pierwsze opony rowerowe i samochodowe, zarabiała ona duże pieniądze przede wszystkim na produkcji gumowych kaloszy.


Opon Gislaved, podczas scen jazdy po lodowcu w Islandii, używał James Bond w filmie „Die Another Day”.

Opony Gislaved opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Gislaved. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Rafał 5,3

    Gislaved EURO*FROST 3 SILICA

    W porównaniu do wcześniej posiadanych opon marki Fulda Cristal Gravitio jest rewelacyjnie. Duża zawartość silikonu (stwierdzam po dotknięciu powierzchni oponki) zdecydowanie pomaga. Jeżdżę dużo a nie chciałem wydać majątku na opony więc kupiłem tańsze opony z myslą: lepiej 4 nowe - tanie niż 2 nowe - drogie + 2 stare. I w tym momencie szok!!! Bo fuldy sobie chwaliłem a te w niczym im nie ustępują a nawet uważam, są lepsze. nie pisze dokładniej pod jakimi względami bo musiał bym pojeździć znowu troszke na fuldach a nie mam jak. PS nie stawiam 6 bo zbyt małą mam wiedze na temat innych opon, które mogą byc lepsze. Więcej >
  • maciej 5,6

    Gislaved EURO*FROST 5

    Swoją przygodę z zimówkami zaczynałem właśnie od marki Gislaved. Wtedy to było marką z górnej półki. Przez kilka lat użytkowania przesiadłem się na inne marki Uniroyal, Michelin, Barum, Nokian. Ostatni sezon nauczył mnie jednak, że należy korzystać ze starych, sprawdzonych produktów. Gislavedy są dziś traktowane, jako produkt niszowy (stąd nawet pytanie konsultanta z Oponeo, dlaczego akurat te opony i standardowo oczekiwanie na nie, bo nie są dostępne od ręki). Jeśli ktoś ceni komfort i bezpieczeństwo na drodze w okresie jesienno-zimowym to proszę kupować w "ciemno". Gislavedy nie zawodzą ani w kopnym śniegu, ani w deszczu. Nie zawodzą także na błocie pośniegowym. Nie ma opon, których nie Więcej > da się "nie zerwać" zimą lub jesienią. W przypadku marki Gislaved naprawdę trzeba się mocno postarać. Ja ze swej strony mogę polecić ten produkt.