Menu

Opony Gislaved

Ocena producenta
4,1
na podstawie 156 opinii
Popularne rozmiary:
Gislaved 205/55 R16Gislaved 195/65 R15Gislaved 225/45 R17Gislaved 175/65 R14Gislaved 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Gislaved - Kraj: Szwecja - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 1893 – Właściciel: Continental.


Szwedzka marka opon segmetu ekonomicznego, specjalizująca się w ogumieniu do samochodów osobowych, w tym SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Za pierwszą datę w historii firmy Gislaved przyjmuje się rok 1893, wtedy bowiem została powstała spółka Svenska Gummifabriks AB, później przemianowana na Gislaved Dack AB. Obecnie marka jest częścią niemieckiego koncernu Continental, czwartego największego producenta opon na świecie.


Kluczowe daty:


1893 – założenie Svenska Gummifabriks AB, fabryki produktów gumowych, przez braci Carla i Wilhelma Gislow,
1904 – produkcja pierwszych opon rowerowych,
1905 – produkcja pierwszej w Szwecji opony samochodowej,
1927 – współpraca z Volvo – samochody tej marki wyposażane są w opony Gislaved,
1966 – produkcja pierwszych opon radialnych,
1983 – uniezależnienie się oponiarskiego działu w firmie – powstaje firma Gislaved Dack AB,
1985 – przejęcie marki Viking, z którą Gislaved tworzy spółkę Nivis-Tyre AB,
1992 – Gislaved zostaje przejęty przez koncern Continental,
1994 – w strategii koncernu Continental Gislaved staje się marką wyspecjalizowaną w ogumieniu zimowym,
2007 – roczna sprzedaż opon Gislved przekracza 2,6 miliona sztuk.


Ciekawostki:


Nazwa marki pochodzi od miejscowości Gislaved w południowej w Szwecji, w której założona została pierwsza fabryka braci Gislow.


Zanim w fabryce w Gislaved powstały pierwsze opony rowerowe i samochodowe, zarabiała ona duże pieniądze przede wszystkim na produkcji gumowych kaloszy.


Opon Gislaved, podczas scen jazdy po lodowcu w Islandii, używał James Bond w filmie „Die Another Day”.

Historia marki Gislaved

Co mają wspólnego opony i kalosze? W przypadku firmy Gislaved mają wspólnego bardzo wiele i nie chodzi wyłącznie o fakt, że jedno i drugie powstaje z gumy. Dzięki kaloszom, bracia Carl i Wilhelm Gislow rozwinęli rodzinny interes, który przekształcił się w czołowego skandynawskiego producenta ogumienia samochodowego. Zacznijmy od kilku informacji na temat braci Gislow, których życiorys mógłby posłużyć jako filmowy scenariusz. Carl urodził się w 1858 roku w miejscowości Gislaved na południu Szwecji. Rok później na świat przyszedł jego brat Wilhelm. Zanim obaj skończyli odpowiednio osiem i siedem lat, ich rodzice zmarli w wyniku epidemii cholery. Bracia cudem uniknęli zarażenia, a do uzyskania pełnoletniości wychowywała ich babcia. Gdy Carl miał 25 lat postanowił popłynąć do Stanów Zjednoczonych, by tam spełnić swoje marzenia o lepszym życiu. Do Ameryki zabrał ze sobą Wilhelma. Po drugiej stronie Oceanu zaczynał od dorywczych zajęć, a z czasem, ponoć przez przypadek, dostał pracę w fabryce produkującej kalosze. Tam po raz pierwszy zetknął się z przemysłowym wykorzystaniem gumy, co później skrzętnie wykorzystał zakładając własną firmę. Zanim do tego doszło, w Stanach Carl stworzył przedsiębiorstwo, w którym wytwarzał prawidła do butów. Przedsięwzięcie nie okazało się żyłą złota, a bracia Gislow zrażeni niepowodzeniem, w 1889 roku postanowili wrócić do ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Gislaved. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Rafał 5,3

    Gislaved EURO*FROST 3 SILICA

    W porównaniu do wcześniej posiadanych opon marki Fulda Cristal Gravitio jest rewelacyjnie. Duża zawartość silikonu (stwierdzam po dotknięciu powierzchni oponki) zdecydowanie pomaga. Jeżdżę dużo a nie chciałem wydać majątku na opony więc kupiłem tańsze opony z myslą: lepiej 4 nowe - tanie niż 2 nowe - drogie + 2 stare. I w tym momencie szok!!! Bo fuldy sobie chwaliłem a te w niczym im nie ustępują a nawet uważam, są lepsze. nie pisze dokładniej pod jakimi względami bo musiał bym pojeździć znowu troszke na fuldach a nie mam jak. PS nie stawiam 6 bo zbyt małą mam wiedze na temat innych opon, które mogą byc lepsze. Więcej >
  • maciej 5,6

    Gislaved EURO*FROST 5

    Swoją przygodę z zimówkami zaczynałem właśnie od marki Gislaved. Wtedy to było marką z górnej półki. Przez kilka lat użytkowania przesiadłem się na inne marki Uniroyal, Michelin, Barum, Nokian. Ostatni sezon nauczył mnie jednak, że należy korzystać ze starych, sprawdzonych produktów. Gislavedy są dziś traktowane, jako produkt niszowy (stąd nawet pytanie konsultanta z Oponeo, dlaczego akurat te opony i standardowo oczekiwanie na nie, bo nie są dostępne od ręki). Jeśli ktoś ceni komfort i bezpieczeństwo na drodze w okresie jesienno-zimowym to proszę kupować w "ciemno". Gislavedy nie zawodzą ani w kopnym śniegu, ani w deszczu. Nie zawodzą także na błocie pośniegowym. Nie ma opon, których nie Więcej > da się "nie zerwać" zimą lub jesienią. W przypadku marki Gislaved naprawdę trzeba się mocno postarać. Ja ze swej strony mogę polecić ten produkt.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA