Menu

Opony Accelera

Ocena producenta
4,6
na podstawie 382 opinii
Popularne rozmiary:
Accelera 205/55 R16Accelera 225/45 R17Accelera 195/50 R15Accelera 225/65 R17Accelera 245/45 R18 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Accelera to ciesząca się uznaniem kierowców na całym świecie marka opon klasy ekonomicznej. Szukasz produktu, który oferuje doskonały stosunek jakości do ceny? Opony Accelera zostały stworzone z myślą o Tobie.


Indonezyjska marka powstała w 1996 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Jej twórcą i właścicielem jest koncern EP Tyres. Accelera produkuje opony do samochodów osobowych (w tym SUV-ów), lekkich aut dostawczych, samochodów ciężarowych, autobusów oraz rowerów. Wszystkie produkty marki cechuje solidne wykonanie, a także dbałość o bezpieczeństwo i elegancje.


Wykorzystanie w produkcji nowoczesnych technologii zapewnia doskonałe dostosowanie opon do różnych rodzajów nawierzchni i każdych warunków na drodze. Produkty Accelera nie tylko spełniają najwyższe wymogi jakościowe, ale są także przyjazne dla środowiskaCiekawostki:
Accelera to flagowy produkt EP Tyres. Jej bliźniaczymi markami są Forceum oraz Epco.
Nazwa Accelera pochodzi od angielskiego słowa accelerate, oznaczającego przyspieszać.
Pionierem przemysłu oponowego w Indonezji był Goodyear, który w 1935 otworzył pierwszą fabrykę w Bogor. W tym samym miejscu działa dziś zakład produkujący opony Accelera.

Historia marki Accelera

Accelera – trudno sobie wyobrazić bardziej adekwatną nazwę dla marki tworzącej opony, które mają się sprawdzać w szybkiej, sportowej jeździe. Od razu przywodzi na myśl angielskie „accelerate”, czyli „przyspieszać”. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, podkręcanie tempa to czynność, w której ogumienie indonezyjskiego producenta sprawdza się najlepiej. Logo indonezyjskiej marki Accelera. Opony Accelera Accelera nie ma wielkich oponiarskich tradycji – przedsiębiorstwo nie może pochwalić anegdotami o słynnym założycielu-wynalazcy, który kilka dekad temu opracowaną przez siebie technologią pchnął do przodu technikę produkcji opon. Nie oznacza to jednak, że firma nie ma się czym pochwalić. Accelera to młoda azjatycka marka, która po prostu bardzo dobrze zna się na projektowaniu i tworzeniu ogumienia. Dawne logo marki Accelera. Krótka historia oponiarstwa na Indonezji Co prawda najstarszą indonezyjską marką był GT Radial, założony w 1951 roku przez Gajah Tunggal, jednak pionierami branży oponiarskiej na azjatyckiej wyspie byli Amerykanie. W 1935 w Bogor na zachodniej części Jawy swoją fabrykę otworzył Goodyear. Za przykładem przedsiębiorstwa z Ohio poszli inni „wielcy gracze”, tacy jak Michelin, Bridgestone czy Sumimoto. W 2008 roku produkcja ogumienia na terenie Indonezji przekroczył 70 milionów sztuk. Znaczny udział w tym ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Accelera. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Flannery 6,0

    Accelera X-Grip Snow

    Świetna opona na taką zimę jaką mieliśmy w Wielkiej Brytanii - bardzo łagodna z jednym zimniejszym okresem, więc nie mogę ocenić jazdy na śniegu. Bardzo dobrze się sprawdziły podczas mroźnych poranków i na mokrychjezdniach - żadnych problemów w zakresie przyczepności. Zużycie wydaje się niezbyt duże, nie widać ubytku bieżnika po przejechaniu 2000 mil. Bardzo polecam, to opon y w doskonałej cenie. Wiem, że są inne, droższe i prawdopodobnie lepsze, ale te są bardziej odpowiednie do każdego normalnego zimowego użytkowania. Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA