Menu

Kup
435 szt.

Tigar SUV Summer

Model dostępny w wielu rozmiarach już od 425zł
Wybierz rozmiar
 • 225/55 R18 98 V 435zł
 • 245/60 R18 105 H 425zł

Wcześniej505 zł

435 szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 5-6 dni roboczych

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Sezon:
Indeks prędkości:
V = max 240 km/h
Indeks nośności:
98 = max 750 kg
Gwarancja:
2 lata od daty sprzedaży
Etykieta UE:
E C 69dB
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opis produktu

Tigar SUV Summer

Typ: opona letnia.

Bieżnik: symetryczny – gwarantuje zrównoważone osiągi na każdym typie nawierzchni.

Klasa: ekonomiczna – optymalne osiągi i bezpieczna jazda w niewygórowanej cenie.

Przeznaczenie: samochody typu SUV.

Rozmiary: od 15 do 18 cali.

Jeżeli od opon do samochodów typu SUV oczekujesz zrównoważonych osiągów i przedłużonej eksploatacji, to Tigar SUV Summer jest optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie. Model bardzo dobrze sprawdza się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni dzięki innowacyjnej konstrukcji bieżnika. Specjalne rowki obwodowe odprowadzają wodę i błoto spod czoła opony zapewniając sprawne osuszanie i oczyszczanie bieżnika. Dzięki temu spada ryzyko pojawienia się aquaplaningu, a Ty możesz cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Centralne żebro odpowiada za stabilność i utrzymanie precyzyjnego toru jazdy, a masywne klocki barkowe sprawiają, że opona „wczepia” się w podłoże gwarantując Ci płynne ruszanie, efektywne przyspieszanie oraz skrócenie drogi hamowania. Ponadto, innowacyjna rzeźba bieżnika pomogła w usprawnieniu komunikacji pomiędzy układem kierowniczym a oponami, w wyniku czego auto szybciej reaguje na Twoje polecenia, a prowadzenie staje się bardziej komfortowe.

Model zbudowano na bazie mieszanki gumowej z dodatkiem komponentów zapewniających bardzo dobre osiągi w wysokich temperaturach. W wyniku zastosowania innowacyjnych materiałów, powierzchnia styku opony z jezdnią jest optymalna podczas każdej pogody, co przekłada się na lepszą przyczepność. Mieszanka jest również lżejsza od standardowych komponentów, dzięki czemu opory toczenia Tigar SUV Summer są niższe. W rezultacie Twoje auto zredukuje spalanie, a do atmosfery trafi mniej szkodliwych substancji. Dzięki temu jazda na Tigar SUV Summer jest nie tylko ekonomiczna, ale także ekologiczna.

Tigar to serbska marka, która wchodzi w skład koncernu Michelin. Firma dostarcza na rynek opony klasy ekonomicznej charakteryzujące się zoptymalizowanymi osiągami na każdym typie nawierzchni i dobrym stosunkiem jakości do ceny. W ofercie Tigar znajdują się opony przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych zarówno na sezon letni, jak i zimowy. Tigar pozostaje liderem sprzedaży w Serbii, a aż 2,5 mln opon tej marki trafia rocznie do kierowców w pozostałej części Europy.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Tigar SUV Summer

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
225/55 R18 98 V 435 zł Wcześniej 505 zł Kup
245/60 R18 105 H 425 zł Wcześniej 531 zł Kup
Etykieta UE

Etykieta opony Tigar SUV Summer:

E C 69 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Gwarancja na opony Tigar SUV Summer

Pełna treść gwarancji
 • producent zapewnia dobrą jakość i sprawne działanie swoich opon przy użytkowaniu ich zgodnie z przeznaczeniem,
 • okres gwarancji wynosi 2 lata i jest liczony od daty zakupu produktu,
 • gwarancja obejmuje wady związane z jakością wykonania, materiałami lub konstrukcją,
 • w przypadku uznanej reklamacji opona przejdzie na własność producenta, a Ty otrzymasz nowy towar lub rekompensatę w wysokości zależnej od stopnia zużycia reklamowanej opony.
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!