Petlas SNOWMASTER W601

Model Petlas SNOWMASTER W601
jest obecnie niedostępny

 • Opis produktu
Opis produktu
Opis produktu

Petlas SNOWMASTER W601

3PMSF

Opona spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych

Posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Flake), który jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danego modelu pod kątem przyczepności na śniegu.

Typ: opona zimowa.

Bieżnik: kierunkowy – ułożenie poszczególnych elementów bieżnika sprawia, że opona wyjątkowo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni. Specjalne szerokie obwodowe rowki i rowki boczne w kształcie litery „V” chronią lepiej przed poślizgiem na mokrej drodze w porównaniu do opon o innej budowie.

Klasa: ekonomiczna – opony charakteryzujące się optymalnym poziomem osiągów, a dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przeznaczenie: mniejsze samochody osobowe.

Rozmiary: 13-15 cali.

Petlas SNOWMASTER W601 to opona zimowa odpowiednia dla kierowców oczekujących wysokiego poziomu hamowania i przyczepności w typowo zimowych warunkach, a więc na śniegu. Wszystko to jest możliwe dzięki zaawansowanej rzeźbie bieżnika, a szczególnie paru elementom: szerokim kanałom i blokom bieżnika z licznymi lamelami. Właśnie tego rodzaju nacięcia powodują, że opona wgryza się w śnieg, odprowadza na boki to co staje na drodze bezpieczeństwa i gwarantuje bezpieczną podróż.

Wymienione wyżej elementy bieżnika doskonale sprawdzają się również wtedy, gdy śnieg się roztapia lub pada deszcz. Dzięki okrągłemu kształtowi tych rowków woda spod powierzchni opony odprowadzana jest szybko i skutecznie.

Oprócz rozwiniętych parametrów bezpieczeństwa producent zadbał także o to, by opona Petlas SNOWMASTER W601 była komfortowa. W tym celu model został wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej z krzemionką. Dzięki niej opona zachowuje elastyczność nawet w niskich temperaturach. Na tym nie kończą się zasługi tego tworzywa. Oprócz elastyczności opona pomaga też bieżnikowi w utrzymaniu przyczepności na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Buduje też stabilność o tej porze roku.

Petlas to jeden z największych tureckich producentów opon. Tworzenie firmy przypadło na lata 70-te XX wieku. Właśnie wtedy na Cyprze trwała napięta sytuacja polityczno-wojskowa, a tureckiemu wojsku potrzebne były opony do ich przemysłu lotniczego. Powstanie pierwszej fabryki gumy i tworzyw sztucznych (późniejszy Petlas) było odpowiedzią na tę potrzebę. W 1976 roku powstała już fabryka produkująca opony Petlas.

Kopiowanie treści surowo wzbronione.

Zobacz konsekwencje prawne
Opinie
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste
 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!