Menu
Kup
373 / szt.

General Eurovan

W tej chwili model dostępny tylko w rozmiarze 175/75 R16 101/99 R za 373zł
373 / szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 10-12 dni roboczych

14 dnina zwrot

Parametry opony
Typ:
Sezon:
Indeks prędkości:
R = max 170 km/h
Indeks nośności:
101/99 = max 825 kg
Inne:
Wzmacniane
Gwarancja:
7 lat od daty zakupu szczegóły
Etykieta UE:
E C 72dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opis produktu

General Eurovan

General Eurovan to opona letnia opona klasy medium (średniej). Jej producent, marka General wchodzi w skład koncernu Continental. Opona General Eurovan przeznaczona jest dla samochodów dostawczych. Gwarantuje dużą wytrzymałość oraz dokładne sterowanie nawet przy maksymalnym obciążeniu. Jej zaletą jest również komfort podróżowania porównywalny z jazdą samochodem osobowym.

Opona General Eurovan powstała z myślą o potrzebach rynku Europejskiego. Przystosowana jest do umiarkowanego klimatu, który charakteryzuje się częstymi wahaniami temperatur. Konstruktorzy marki General zastosowali w tym modelu płaski profil. Rozwiązanie zapewnia dużą powierzchnię styku z podłożem, a co za tym idzie lepsze rozłożenie nacisków. Bieżnik zużywa się równomiernie, dzięki czemu gwarantuje niezmienne właściwości przez długi okres eksploatacji. Ponadto udało się również zmniejszyć opory toczenia. Zaowocowało to redukcją spalania paliwa. Do produkcji bieżnika opony General Eurovan zastosowano wysoce odporną na zużycie mieszankę gumową, która zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni. Jest również odporna na duże obciążenia oraz często hamowanie i przyśpieszanie w ruchu miejskim. Bieżnik opony składa się z solidnych klocków o nieregularnym kształcie zakończonych ostrymi krawędziami. W wewnętrznej konstrukcji opony zastosowano stalowe opasanie oraz dodatkową warstwę osnowy. Poprawiona budowa stopki zapewnia lepsze przyleganie opony do felgi. Dodatkowa warstwa gumy na krawędzi opony oraz usztywniona ściana boczna gwarantują ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wysoki komfort jazdy uzyskano dzięki odpowiedniemu wyważeniu oraz zastosowaniu odpowiedniej sekwencji podłużnych nacięć na barkach. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni, za bezpieczeństwo odpowiadają trzy wzdłużne rowki o nieregularnym kształcie. Wraz z licznymi kanalikami w strefie barkowej gwarantują sprawne osuszanie bieżnika oraz dobry kontakt z drogą, nawet podczas jazdy w głębokich kałużach lub zalanych koleinach. Rzeźba ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego.

Opona General Eurovan została zaprojektowana specjalnie dla użytkowników samochodów dostawczych, lekkich ciężarówek oraz minibusów. Długie przebiegi sprawiają, że jest szczególnie polecana dla segmentu komercyjnego.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie
1 osoba wystawiła ocenę
 • 6 0 osób
 • 5 0 osób
 • 4 1 osoba
 • 3 0 osób
 • 2 0 osób
 • 1 0 osób
Ocena łączna: 3,8 1 opinia Opona Przeciętna
 • Sucha nawierzchnia: 4,0
 • Mokra nawierzchnia: 4,0
100% użytkowników poleca tę oponę
100%

Informacje o oponie zbierane są od 4144 dni. W tym czasie zebraliśmy 1 opinię.

Nasi klienci przejechali łącznie 5000 km.

Oponę oceniali kierowcy, którzy najczęściej swój styl jazdy określali jako

spokojny.

 • Opinie o oponach General Eurovan

  Tomek
  Rozmiar: 185/80 R14

  Ocena: 3,8

  Dobra , mocna opona na lato

  Czy opinia jest pomocna?

Ilość opinii na stronie:

Oferta

Ceny i rozmiary General Eurovan

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
175/75 R16 101/99 R 373 zł Kup
Etykieta UE

Etykieta opony General Eurovan:

E C 72 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Gwarancja na opony General Eurovan

Pełna treść gwarancji
 • masz 7 lat gwarancji licząc od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego zużycia bieżnika (w zależności od tego co nastąpi wcześniej),
 • gwarancji obejmuje wady konstrukcyjne, materiałowe i wykonawcze,
 • reklamacje możesz zgłaszać w ASO (dla opon z oryginalnego wyposażenia pojazdu), upoważnionych punktach obsługi gwarancyjnej i punktach zakupu opon,
 • jeśli wada ujawni się w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, to Twoja opona zostanie wymieniona na nową lub otrzymasz zwrot pieniędzy,
 • jeśli wada ujawni się w późniejszym okresie niż 2 lata od daty sprzedaży, otrzymasz zwrot części kosztów w zależności od zużycia opony lub dofinansowanie do zakupu nowych opon tego producenta.
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom