Menu

Opony General

Ocena producenta
4,5
na podstawie 61 opinii
Popularne rozmiary:
General 205/55 R16General 195/65 R15General 225/45 R17General 175/65 R14General 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

General Tire

Kraj: Stany Zjednoczone

Segment: średni

Rok założenia: 1915

Właściciel: Continental


Amerykańska marka opon klasy średniej, specjalizująca się w ogumieniu do samochodów osobowych, lekkich aut dostawczych, aut ciężarowych i pojazdów przemysłowych. Firma General Tire należy do niemieckiego koncernu Continental, czwartego największego producenta opon na świecie. Została założona 29 września 1915 roku przez przedsiębiorców Williama F. O’Neila i Winfreda E. Fousa.


Kluczowe daty:


1915 – założenie w miejscowości Akron spółki General Tire and Rubber Company,
1918 – debiut bestsellerowego modelu Jumbo do samochodów ciężarowych,
1925 – General Tire prezentuje niskociśnieniowe opony General Balloon Jumbo,
1928 – wynalezienie gumowego noska stopki w oponach do samochodów ciężarowych,
1930 – pierwsza zagraniczna filia General Tire zostaje otwarta w Meksyku,
1931 – debiut pełnej linii niskociśnieniowych opon balonowych do aut ciężarowych,
1959 – General Tire buduje największy na świecie tor do testowania opon w Uvalde w Teksasie,
1973 – pierwsze opony radialne produkcji General Tire,
1987 – nowym właścicielem General Tire zostaje niemiecki koncern Continental,
2000 – firma zmienia nazwę na Continental Tire North America, nazwa marki General Tire pozostaje bez zmian.


Ciekawostki:


Przełomowy w historii GT model Jumbo był zdecydowanie droższy od konkurencyjnych opon. Był jednak na tyle wytrzymały i solidny, że sprzedawał się znacznie lepiej od tańszych modeli innych marek.


Uruchomiona w 1944 roku fabryka w Waco w Teksasie była w swoim czasie najnowocześniejsza na całym globie, zamknięto ją dopiero w 1986 roku.


Inżynierowie General Tire odpowiadają za szereg innowacji w przemyśle oponiarskim: odkryli m.in. zasadę tworzenia przedmieszki lateksu z sadzą, wynaleźli kauczuk modyfikowany olejem, stworzyli też klej do kordu oraz opracowali maszyny do produkcji opon radialnych.

Historia marki General

Firma General Tire powstała 29 września 1915 roku w Akron w stanie Ohio, w oponiarskiej stolicy Ameryki, jako odłam Western Tire & Rubber Company. O’Neil i Fouse wierzyli, że pomimo zaostrzającej się rywalizacji na rynku, są w stanie wymyślić coś nowego. O’Neil postanowił ominąć rynek wyposażenia oryginalnego i produkować wysokiej jakości opony na wymianę. Na początek – oponę nazwaną General Jambo oraz pneumatyczne ogumienie przeznaczone do samochodów ciężarowych. Wyróżniało się ono dużą wytrzymałością, a także doskonałym wykonaniem i choć jego cena była stosunkowo wysoka, klienci byli skłonni płacić więcej w zamian za towar z wyższej półki. Drugim asem w rękawie było stworzenie ogólnokrajowej, prężnie działającej sieci sprzedaży, dzięki której firma General Tire szybko wybiła się na jednego z liderów w branży.   Logo marki General. W połowie lat dwudziestych inżynierowie General Tire wynaleźli nisko-ciśnieniowe opony General Balloon Jumbo. Charakteryzowały się one niskim (tylko 0,8 atmosfery) ciśnieniem powietrza, a ich konstrukcja zrewolucjonizowała koncepcję produkcji ogumienia. Była to pierwsza z opon nowego typu – odporna na rozerwanie, która podobnie jak modele Dual Balloon, Dual 8, Dual 10, Squeegee oraz Dual 90 umocniła pozycję General Tire na rynku. Pomogły w tym również inne wynalazki GT – gumowy nosek stopki w oponach do ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom