Menu
Kup
0 / szt.

General Altimax UHP

BRAK

Przepraszamy. Produkt
jest obecnie niedostępny.

Możesz skorzystać z porady naszego specjalisty, który pomoże Ci zamówić podobny produkt.

Tel.: 52 341 88 00
(koszt połączenia wg taryfy operatora)
Tel.: 801 11 43 43
(koszt połączenia z telefonów stacjonarnych - 0,29 zł + VAT)
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opis produktu

General Altimax UHP

Opona General Altimax UHP przeznaczona jest na sezon letni. Zliczana jest do klasy medium (średniej). Marka General jest częścią znanego koncernu Continental. Opona General Altimax UHP posiada dynamiczną, kierunkową rzeźbę. Dzięki niej gwarantuje dużą stabilność i przyczepność niezależnie od rodzaju nawierzchni. Jej atutem jest niska ścieralność oraz wysoki komfort podróżowania.

Opona General Altimax UHP gwarantuje wysoką sprawność prowadzenia niezależnie od prędkości. Dla lepszej kierowalności, w centralnej części umieszczono prosty pas wyposażony w wzdłużne nacięcie. Jego zadaniem jest precyzyjne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Kolejnym elementem rzeźby opony General Altimax UHP są dwa wzdłużne kanały o dużej przepustowości. Ich zadaniem jest osuszanie bieżnika. Kanały łączą się z kierunkowymi rowkami na bokach, dzięki czemu woda jest w szybki i sprawny sposób usuwana poza obszar styku bieżnika z podłożem. Kierunkowa rzeźba zapewnia również ochronę przed poślizgiem hydrodynamicznym. Duża płaszczyzna bieżnika oraz specjalnie zaokrąglone krawędzie zapewniają niższe opory toczenia oraz efektywniejsze rozłożenie ciśnień. W efekcie opona General Altimax UHP przyczynia się do redukcji spalania paliwa oraz gwarantuje równomierne zużycie bieżnika. Konstruktorzy marki General naszpikowali bieżnik nowinkami technologicznymi. Opona posiada aż dwa wskaźniki zużycia (system VAI i RTM). Pierwszy z nich informuje o grubości gumy na barkach opony, natomiast drugi znajduje się na środkowym pasie. Mieszanka zastosowana do produkcji opony została wzbogacona krzemionką. Dzięki zastosowaniu rozwiązania o nazwie Twin Cushion Silica Tread Compound (TCT), czyli dodatkowej warstwy gumy, opona jest bardziej odporna na deformację profilu oraz lepiej radzi sobie nawet na nierównej nawierzchni. Kolejną zaletą opony General Altimax UHP jest niski poziom hałasu, który został zredukowany dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu nacięć na barkach.

Opona General Altimax UHP przeznaczona jest dla nowoczesnych samochodów osobowych wysokiej klasy wyposażonych w silniki o dużej mocy i pojemności. Przystosowana jest do szybkiej i dynamicznej jazdy. Sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasie.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie
1 osoba wystawiła ocenę
 • 6 0 osób
 • 5 0 osób
 • 4 0 osób
 • 3 1 osoba
 • 2 0 osób
 • 1 0 osób
Ocena łączna: 2,8 1 opinia Opona Słaba
 • Sucha nawierzchnia: 3,6
 • Mokra nawierzchnia: 2,4
0% użytkowników poleca tę oponę
0%

Informacje o oponie zbierane są od 3437 dni. W tym czasie zebraliśmy 1 opinię.

Nasi klienci przejechali łącznie 2000 km.

Oponę oceniali kierowcy, którzy najczęściej swój styl jazdy określali jako

umiarkowany.

 • Opinie o oponach General Altimax UHP

  Tomek
  Rozmiar:

  Ocena: 2,8

  Przy ruszaniu na mokrej nawierzchni opony się ślizgają,zdarza się pisk opon przy zmianie biegu na drugi, piszczą również w zakrętach a pisk oznacza kiepską przyczepność, poza tym są zbyt głośne juz przy 60km/h hałas robi sie męczący. Nie polecam opony do jazdy w dalekie trasy, po autostradach i mokrych nawierzchniach proponuję szczególną ostrożność w zakrętach, opona jest mało stabilna trakcyjnie. Opona raczej do jazdy miejskiej i spokojnej,w żadnym razie dynamicznej.

  Podsumowanie: Kiepska przyczepnośc opony,durzy hałas,nie nadaje sie na mokra nawiarzchnie.

  Czy opinia jest pomocna?

Ilość opinii na stronie:

Oferta

Ceny i rozmiary General Altimax UHP

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
Etykieta UE

Etykieta opony General Altimax UHP:

F C 70 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Raty
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!