Pracuj w Oponeo

Felgi do Renault Laguna

Sprawdź rozmiar felg do Renault Laguna i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Renault

Laguna

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Renault Laguna

Renault Laguna to rodzinny samochód klasy średniej, produkowany w latach 1993-2015. Druga generacja pojawiła się na rynku w 2000 roku, a trzecia w 2007. Auto dostępne było w trzech wersjach: hatchback, coupé i kombi. Jego następcą został model Talisman. Ciekawostka jest fakt, iż druga odsłona Renault Laguna otrzymała maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP. Był to pierwszy dostępny w Europie samochód, który uzyskał tak wysoką notę.

Renault Laguna – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Niezależnie od tego, czy felgi chcemy kupić stalowe, czy aluminiowe, producent Renault Laguny stawia przed nimi konkretne warunki. W zależności od generacji czy wersji pojazdu, obręcze muszą mieć odpowiedni rozmiar oraz rozstaw śrub. W innym razie felgi mogą uszkodzić samochód lub doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Może też nie udać się nowego kompletu zamontować.

  • Jaka jest średnica felg w Renault Lagunie?

Im nowsza generacja tym większe koła montowano w pojeździe. Oryginalne felgi w Renault Laguna I mają średnice między 14 a 17 cali, w II od 15 do 18 cali, w ostatnich rocznikach było to od 16 do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach do Renault Laguny?

Ten zmieniał się wraz z kolejnymi odsłonami. Rozstaw śrub w Renault Laguna pierwszej generacji to 4x100 (4 śruby montażowe rozłożone na okręgu o średnicy 100 milimetrów). Wyjątkiem były egzemplarze wyposażone w silnik 2.0 16v (z oznaczeniem N7Q konstrukcji Volvo), a także większość modeli z silnikiem V6. We wspomnianych wersjach stosowano rozstaw5x108, który utrzymano także dla drugiej generacji. Po 2007 roku standardem zostały obręcze w rozmiarze 5x114,3.

  • Jaka jest szerokość felg w Renault Lagunie?

Szerokość felg w aucie Renault Laguna mieści się w ogólnym zakresie od 5,5" do 8", przy czym producent wskazuje konkretne wartości dla poszczególnych wariantów auta.

  • Jakie jest ET felg w Renault Lagunie?

Dla wszystkich generacji modelu Renault Laguna zakres ET felg wynosi 35-50. Im ta wartość jest niższa, tym obręcz jest mocniej wyeksponowana w nadkolu.

Popularne generacje Renault Laguna

Renault
Laguna

1997 - 2001

I

Renault
Laguna

2001 - 2007

II

Renault
Laguna

2009 - 2013

III

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Renault Laguna